Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

divortez


Recommended Posts

doubi de ce/cine iti este teama? de ce iti editezi nesajele? te putem ajuta cu ceva? apasa pe butonul PM din mesajul meu si spune ce te doare, daca nu poti face public. Sper ca esti bine, si tu si copii...
[url="http://2.bp.blogspot.com/_3TiPDBrcb7E/SXTN8LxzmsI/AAAAAAAABoU/dD_BnBqJ7pY/s1600-h/dc6.jpg"] Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic [/url]
Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati "Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna doubi[asia] Eu f rar am postat la aceasta sectiune, insa acum chiar am ceva de zis. Sotul meu provine dintr-o familie violenta, mai exact tatal sau a fost un sot extrem de crud in tinerete si violent, atat cu copiii,, cat si cu sotia. De cand acesti copii au venit pe lume si pana si-au luat zborul au vazut saptamanal sange pe perete, au simtit dureri crunte, fizice si psihice[q]au fost batuti daca sugeau suzeta , daca la 4 ani nu rezolvau...integrale, functii, ceva de genul...daca nu salutau prietenii familiei aplecandu-se pana la pamant[asia], Doamne...[bang] Dupa ani, unul dintre ei, sotul a ajuns un om responsabil, luptator, celalalt,insa extrem de sever cu copilul, cumnata-mea a ajuns o femeie violenta, acre isi traumatizeaza efectiv copilul, fizic si psihic. De cand ma stiu eu, nu am auzit cuvinte atat de grele, mai ales ca vin din gura unei mame...si nu am auzit atatea tipete din gura unui copil...ma gandeam sa merg eu la politie, dar ...mai ales aici, in Japonia, nu cred ca as fi rezolvat mare lucru. Astazi problemele din casnicia mea se datoresc educatie pe care a primit-o de la tata, conceptiei pe care acesta i-a inradacinat-o...si anume...copilul trebuie batut sa-ti stie de frica, si alte de asemenea. Asupra copilu lui nu ridica palma ptr ca stie ca direct in tribunal ajung si fac tot ce-mi sta in putinta sa nu-i mai vada, DAAAAARRRR, intentia de a-l "corecta"exista, si o vad a naibii de bine. Asadar am ajuns de mergem separat la restaurant, ptr ca el nu suporta crizele copilului si ii vine sa-l palmuiasca un pic... Si pe cine condamn eu acum???pe mama/adik soacra, care a stat sa fie batuta , sa ii sara sangele pe pereti care a stat sa-i fie batuti copii sub proprii ochi, care de frica foamei, ptr o farfurie cu orez a indurat ani de zile de batai...si a nenorocit doi copii, care la randul lor au azi familie, copii...si la randul lor, fac alti oameni nefericiti... si e al naibii de nedrept...de aceea sper ca ptr binele copiilor tai in primul rand sa accepti ajutorul ce ti se ofera si sa o iei de la capat. Am certitudinea ca POTI...un om care poate sa se ridice de jos dupa o bataie, dupa o insulta, poate muta si muntii din loc daca isi impune. Nikole, mami lui [url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel[/url](4.08.2007) si fericita [gravi]14+cu posibil...Maronel "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Buna din pacate si eu ma aflu intr-o situatie asemnanatoare din care vad ca nu mai pot iesi.Vreau sa stiu daca legea imi poate da mie copilul, desi nu lucrez, insa parintii ma ajuta , ei fiind in strainatate sau imi poate lua copilul....Inca nu am inceput demersurile pentru divort din alte motive, insa sper ca la 1 septembrie sa remediez aceasta situatie.Plus ca eu stau in apartamentul parintilor mei, care ne-au ajutat tot timpul.Sotul lucreaza in armata...e vreo sansa sa primesc copilul sau nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iubytzik22
Buna din pacate si eu ma aflu intr-o situatie asemnanatoare din care vad ca nu mai pot iesi.Vreau sa stiu daca legea imi poate da mie copilul, desi nu lucrez, insa parintii ma ajuta , ei fiind in strainatate sau imi poate lua copilul....Inca nu am inceput demersurile pentru divort din alte motive, insa sper ca la 1 septembrie sa remediez aceasta situatie.Plus ca eu stau in apartamentul parintilor mei, care ne-au ajutat tot timpul.Sotul lucreaza in armata...e vreo sansa sa primesc copilul sau nu?
Buna.Posteaza te rog intrebarile tale si descrierea situatiei in care te afli la probleme legislative.Acolo vei putea primi informatiile care-ti sunt necesare. Succes si numai bine![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...