Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 120


Recommended Posts

elenush, la mine valoarea beta a fost <0.1 ceea ce mi-a zis pk ca inseamna ca nu a avut loc implantarea defel; la tine nu e asa de mica, ceva tentativa o fi fost (sau ai avut pregnyl/ovitrelle si dupa et si nu s-a eliminat?)

 

oricum, progesteronul e micut si merita cel putin sa testezi daca nu cumva e nevoie de mai mult sau in alta forma - au tot discutat fetele de asta, nu am prea fost atenta pt ca eu am tot testat la mine de mai multe ori asa numitul progesteron de z21 si era okay; in plus dupa inseminari si inainte sa intrerup utrogestanul tot la fel aveam progesteron super okay si beta foarte mica

 

orice ar fi sa nu te descurajezi [pup] ca viata merge inainte si fiecare zi ne apropie de momentul de a fi mamici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

va pup fete dragi

 

raportez 2 blasto perfecti transferati in burtica.

mai avem 4 morule divizate corect,2 morule cu fragmentatii si cei 2 embrioni fertilizati mai tarziu-au 4 si 6 celul...vin batraneste din urma dar sunt divizati corect.

pe toti ii mai lasa pana maine si atunci vedem ce se poate congela.

endo de 10,5.

am fost foarte relaxata-am luat un calmant din plante dimineatza...si i-am facut sa rada pe toti cei din camera de transfer...dupa ce ni i-a aratat la microscop eu am inceput sa turui ca sperc ca sunt aia cei mai cuminti si destepti dintre toti,ca ala din dreapta e baiatu,ca aia din stanga e fata...ca o sa-i cheme Andrei si Andra,ca el o sa fie Premier si ea Prima Doamna....bla,bla ce mai ziceam eu pe acolo de se amuza medicul teribil.

in timp ce turuiam ma si dezbracam de halat,camasa si ce mai aveam pe acolo...sa ma sui pe masa...si o asistenta tot ma acoperea io tot ma descopeream...si tot asa...pana cand mi-a zis asistenta sa nu ma mai dezbrac pana nu pleaca barbatu din camera-el saracu ramasese in extaz si lipit de microscopu ala :lol:

-aaaaaaaaaaaaa...de el va jenati dvs???....nu trebuie ca el a mai vazut-o pe aia mica...nu-i prima oara acum!!!!

eee,la faza asta o izbucnit in hohte dr nostru si asistentele pe langa el.

nush' de ce nu pot fi serioasa in cele mai importante momente din viata mea.

 

aaaaa....si am facut si o hiperstimulare usoara....nu e nevoie de albumina ca nu am lichid in abdomen insa trebuie sa consum lichide multe si sa fiu atenta la orice presiune in zona pelvina,daca mi se umfla burta,daca simt durere accentuata in ovare.

acum sunt in patutz.

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samira, Doamne ajuta. Sper sa fii la fel de vesela si peste 2 saptamani cand ne vei da vestea cea mare. Iti doresc ca cei 2 sa fie cei mai lipiciosi blastocisti si peste multi ani sa-ti amintesti ce le-ai prezis din faza de embrioni.

 

Mult succes tuturor, va doresc sa ajungeti toate sa intrati la acest topic doar pentru sfaturi, in rest sa fiti active la gravidute si mamici!

 

Claudia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sami bravo! Sa fie intr-un ceas bun si de abia astept sa merg la alegeri peste 30 de ani [:D][:D] Am sa ma straduiesc sa vin din urma cu opozitia [:D]

 

Stii ceva de doftoras? Mai e la clinica? Ca i-am scris si eu si nu-mi raspunde :)

 

 

 

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani

2 IA nereusite

FIV 1 nereusit

urmeaza FIV 2 Budapesta - FIV-ul norocos!!!!

"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."

"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samira , sper din inima sa iti aduca mosul un beta maaaaaare , sa ne dai vestea cea mare peste 2 saptamani .

Elenus , Wunderkind nu am cuvinte care sa va poata alina ,

sper sa treceti cat mai usor peste aceste momente grele.

 

Mutatia A1298C genotip homozigot + endometrioza , 2FIV-uri nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia,ma bucur sa te vad.sper ca esti bine si vei veni cu vesti bune si tu intr-o zi.

 

elenus,imi pare nespus de rau.

dr. este la clinica...iti va raspunde cu siguranta,probabil a fost ocupat.

 

wunderkind,imi pare rau.

 

fetelor,va multumesc pentru gandurile bune...de acum ne-am pus sufletele in mainile Domnului si asteptam cuminti data testului.

 

mai fetelor...asistenta aia mica,cu ochelari,mai batraioara,slaba si blonda de la Kaali...de la camera de punctie....io cred ca se trage din neamul dr Mengelle de la Auscvitz-nush' daca am scris corect...ca m-a killarit azi cu injectia de prg...si-a luat avant cu injectia aia in mana si s-a oprit direct in buca mea...fara sa ma anunte,fara nimic[alcool]

mi-a facut o galma de toata frumusetzea...ca mi-a injectat si tot foarte repede....criminala!!!!

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur de acolo se trage...si noi am zis la fel...ce ne-a mai alergat pe acolo. Al meu sot incerca sa glumeasca cu ea si ii tot turuia toate nebuniile si ea nu intelegea nimic si ii dadea indicatii sa-si puna boneta pe cap. Si el o intreba daca ii sta bine si daca poate sa o pastreze si alte nebunii. E criminala...[:D]

 

Ce ziceti sa mai pun in seara asta utrogestan sau e cazul sa ma opresc?

 

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani

2 IA nereusite

FIV 1 nereusit

urmeaza FIV 2 Budapesta - FIV-ul norocos!!!!

"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."

"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mairis pupici gagalicilor [pup][pup]

wunderkind, imi pare tare tare rau...

45% sanse nu e de lepadat

edennoa [pup]

elenus26 [pup] ma bucur ca a trecut durerea de cap . si mie imi pare tare mica valoarea la progesteron. mai pune utrogestan si seara asta, bineinteles

naty, cori [pup][pup] da, am inceput serviciul. oricum maine e liber [:D] merg doar juma de ora sa deschid luna decembrie in program sa listez niste facturi

 

samira33 felicitari pentru embrionasii transferati si pentru cei cei vei lasa la rece. sa fie intr-un ceas bun transferul si sa ai parte de un beta mare mare[pup]

pe voi v-a chemat la microscop sa va vedeti copilasii??? vreau si eu... pe mine de ce nu m-a chemat?

 

_________________________________________

mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009 id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...