Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 120


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata,unguroaicelor!

In sfarsit am si eu timp sa scriu pe forum, ca pana acum mai mult "v-am citit".

Wunderkind, Elenus26......[pup]imi pare tare rau, stiu cum e sa treci prin asemenea incercari, dar trebuie sa ne ridicam si sa mergem mai departe.

 

Samira33, Alla76, Denisa220972 - Doamne ajuta sa fie lipiciosi si sa ramana in burtica pt urmatoarele 9 luni.

Samira - esti eroina noastra, o asa productie mai rar, si in plus ati transferat blasto.....rezultatul va fi cu siguranta unul pozitiv. Sper ca ati ajuns cu bine acasa si stai cumintica in pat.

 

Eu sunt putin dezamagita, ieri(ziua6 de stimulare) am fost la clinica si PK mi-a zis ca pe ovarul drept sunt doar 3 foliculi dominanti, iar pe stangul sunt cativa dar mai inapoiati, drept urmare mi-a crescut doza de Merional. Nu stiu de ce ma asteptam la mai multi, avand in vedere ca mi-a dublat doza de Gonal fata de celelate 2 Fiv-uri. Oare sunt o "poor responder"? Sper totusi ca pana sambata sa mai vina din urma cativa....

 

Mai este cineva la Budapesta in perioada aceasta? Sau am ramas doar eu printre straini...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup fetelor

suntem la noi acasica...toti 4[:D]stam cuibaritzi la caldura.

am venit foarte greu....desi facem drumu asta cu masina des...ieri mi s-a parut ca nu mai ajungem acasa.

am prins si ninsore abundenta si lapovitza si ploaie si ceatza si polei.

 

hiperstimularea asta e deranjanta rau fetelor...desi am o forma usoara...am ovarele marite de aproape 2 ori fata de normal-mi le-a aratat PK la eco,zici ca erau 2 gauri negre pe monitorul ala [:D]....m-a tot pipait,apasat pe burta ...nu am lichid in abdomen...mi-a zis doar sa beau muuuuuuuuuuuuuulte lichide si sa iau calmante...sa ma studiez in permanenta si daca se inrautateste ceva sa merg la medic si sa-i scriu imediat.

sper sa nu fie nevoie.

am burta umflat,tare si dureroasa...nici kilotzii nu-i suport sa ma atinga...nu pot sa stau pe scaun normal,la 90 de grade...de aplecat nici pomeneala.

 

asaaaaaaaaa.....pe langa asta ma delectez si cu o constipatie cronica de la PRG injectabil....fac combinatiii care de care mai ciudate in sperantza ca pot sa ies afara...mi-e frica sa mai mananc ceva solid...ca e cu strigaturi cand tre' sa ma duc la toaleta[:I]...de dimineatza am inceput cu kiwi,am continuat cu zeama de ciorba fiarta,cu ceai si apoi lapte...am incheiat apoteotic cu un supozitor cu glicerina si abia asa am reusit sa ies victorioasa.

am zis ca in afara de apa,ceai,lapte,iaurt,supa,ciorba.fructe,suc de fructe...nu mai pun in gura.

 

in rest....toate bune si frumoase[:D]

 

avem si 2 bebelushi in Castelul de Clestar de la Budapesta.

 

va pup si sunt prin zona

[flo]

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit acasa mamico! Zau ca-mi era dor de tine[pup]

 

Va pupacesc pe toti trei![pup]

 

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani

2 IA nereusite

FIV 1 nereusit

urmeaza FIV 2 Budapesta - FIV-ul norocos!!!!

"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."

"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenus,te pup.

am ajuns in sfarsit.

 

borziche,mai au timp sa creasca foliculii tai...si nu te mai alimenta negativ...nu conteaza cati embrioni ai,de care et faci...nu exista o reteta perfecta si universal valabila pentru reusita...DD stie cum e cel mai bine pentru fiecare.ai incredere in sansa ta,indiferent care este aceea.

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...