Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 120


Recommended Posts

Buna fetelor,

Am nevoie de ajutorul vostru, dupa ce sotul meu a facut spermograma si i-a iesit oligospermie cu astenospermie marcata, dl profesor Ancar ne-a spus ca singura sansa de-a avea un bb este FIV+ICS, va dati seama ce soc am avut, eu(24 de ani) si el(32 de ani), socul cel mai mare l-am avut cand mi s-a spus pretul de 15.000 Ron plus un tratament care costa tot cam atat.[q][q]Din cate am inteles in Ungaria este mai ieftin si rezultatele sunt mult mai bune.Mi-e atat de frica pentru ca ne-a mai spus ca in curand o sa isi piarda si cei 4 mil de[gica] pe care ii are acum.Curand nu stiu ce inseamna dar banii nu ii pot strange atat de repede.As avea nevoie de mai multe inf despre doc Zaget si cam cat ar costa cu aprox FIV+ICSI + TRAT.Va multumesc si astept un rasp.

 

D-zeu ne iubeste!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

alexa,la Budapesta fiv+icsi costa 2000 euro.

medicatia nu are un cost fix,acesta depinzand de medicamentele folosite pentru stimulare...dar poti considera ca 1000 euro sunt suficienti pentru medicamente.

la Budapesta trebuie sa stai 12-14 zile...deci mai adaugi cazare si mancare pentru aprox. 2 saptamani.

 

poate vorbesc prostii...dar parca stiam ca se pot ingheta probe din sperma sotului si le folositi cand aveti banutii pentru intreaga procedura...asta ca sa nu se degradeze calitatea,nr gigeilor prea tare pana atunci.

mult succes

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A "platit amenda" pana la urma? Semne bune anu' are [:D]

[pup] Sami pofticioasa

 

Pupici la voi toate[pup][flo]

 

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani

2 IA nereusite

FIV 1 nereusit

urmeaza FIV 2 Budapesta - FIV-ul norocos!!!!

"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."

"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da mai elenush...eu care nu-s pofticioasa de fel...decat la dulciuri[pofta][pofta]....iar mititei...bleeaahhhh!!!!

 

cred ca mi se trage de la 2 zile de mancat numai lapte,ceai,zeama de ciorba[:D][:D]

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa,poti comunica pe mail cu dr.

comunicarea este foarte buna...iti raspunde imediat.

adresa de mail o gasesti pe prima pagina

info@ivfpregnacy.com

faci o scurta prezentare a istoricului vostru medical si dr. iti va trimite lista cu analizele necesare,te va programa la o consultatie preliminara-unde trebuie sa va prezentati cu toate analizele solicitate de el si cu celelalte analize pe care le mai aveti si dupa ce va studia tot doasrul vostru iti va spune cum se gandeste el sa va abordeze problema.

 

ca si costuri de cazare si mancare in 2 saptamani eu spun ca te poti incadra in 1000 euro...iar pentru drum....daca mergeti cu masina...500-600 ron.

 

in primul rand linisteste-te...ai sa vezi ce simplu si usor se poate comunica cu dr....si incet-incet ai sa-ti lamuresti tot ce acum este necunoscuta.

[flo]

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc din suflet pentru ajutorul oferit, sa dea D-zeu sa fie totul bine.Mai am o intrebare am vazut ca ai 2 FIV nereusite.In principiu dc nu se prind sarcinile?Eu sunt sanatoasa, am mai avut o sarcina dintr-o rel anterioara care din cauza unui tratament injectabil pe care l-am facut nestiind de existenta acestei sarcini a trebuit sa o intrerup.

 

D-zeu ne iubeste!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui samira33
buna diminesata unguroicelor[flo]noi ne-am apucat sa ne decoram geamurile cu toate podoabele cumparate de la Budapesta...eu mai mult cu indicatiile...sotzioru' cu munca.[:D]____________________________________________________3 SARCINI EXTRAUTERINE,FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
align="right" id="quote2">[:)] asa faceti mai mereu ... indicatii peste indicatii [:D]; si noi executam [alcool]... de placere si nesiliti de nimeni [:D][pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...