Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 120


Recommended Posts

Ma bag si eu...

Alexa pe langa faptul ca in strainatate sistemul medical este de o alta calitate, pretul unui FIV in Ungaria este chiar mai mic decat in multe din clinicile din Romania. Ma rog, se mai adauga transportul si cazarea, dar si aici este un avantaj: puteti sa o luati ca pe o mica vacanta. Pe toata perioada monitorizarii o sa te plimbi printr-un oras frumos, o sa te relaxezi, nu sa stai stresata...servici, repede eco, intoarce-te la servici...etc...etc...

Bafta multa si nu intra in panica pentru ca exista solutii si pentru voi[pup][flo]

 

Sami ai PM

 

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani

2 IA nereusite

FIV 1 nereusit

urmeaza FIV 2 Budapesta - FIV-ul norocos!!!!

"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."

"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai mire...acu daca stam stramb si judecam drept...nu prea e normal sa faca medicul chiar ce vrei tu,nu-i asa???

si m-as intrista sa aflu ca asta e argumentul pentru care tu il recomanzi...ca poti face ce "vrea muschiu tau" cu el.

 

elenush...raspuns la pm.

 

____________________________________________________

3 SARCINI EXTRAUTERINE,

FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,

URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa cand citesc ce scrii tu parca ma vad pe mine acum 5 ani.Tot la Ancar ,eu pe atunci 22 de ani ne-a recomandat FIV pe considerentul ca gigeii sotului in curand o sa fie---n-o sa fie de fapt dar dupa 2 FIV-uri dezastru facute cu el am plecat la Marinescu iar acolo tot dupa 2 FIV (ultimul reusit dar sarcina oprita la 13 sapt)m-am dus in Ungaria la recomandarea ariadnei-avalon pe atunci si am fost foarte multumita de tot ce era acolo profesionalism in primul rand.Dr Kovacs la prima consultatie cand ne-a vazut analizele mi-a zis sa incercam intai inseminare si abia apoi FIV daca este cazul (ne-a zis sa incercam un an cu inseminari)dar dupa 4 ani de asteptari am trecut direct la FIV si acum avem o printesa de 4 luni jumate si embrioni inghetati pt un transfer viitor.

 

Prima mea experienta cu FIV a fost la Medsana cu ANcar la care am avut un protocol lung m-a tinut vreo 5 saptamani(fara gluma)am facut stimulare 16 zile pt ca imi inhibase prea mult ovarele.

Mentionez ca eu nu am probleme de nici un fel iar sotul in cazul nostru oligospermie dar fiindca acolo FIV-urile se faceau pe loturi ne stimulau pana veneau grecii si noi am avut ghinionul sa mai intarzie 4 zile.

Fiind o incepatoare in ale FIV-ului m-am lasat ca naiva in mainile lor dar doar acum vazand cum e la Budapesta realizez asta.

 

Sper ca daca va fi nevoie o sa faci alegerea care ti se potriveste.

Si eu iti recomand sa repetati spermograma.In ceea ce priveste naturistele daca icercati iti recomand de asemenea sa repeti la 2 luni spermograma pt ca la noi dupa 2 luni de branca ursului si MUltimaca a iesit mai rau,abia dupa ce le-a oprit la vreo 3 luni am repetat spermograma si a revenit la valorile initiale.Se pare ca nu la toata lumea fac bine naturistele.

 

Bafta multa.

 

PS: La anul pe vremea asta sigur ma voi regasi printre voi pt un ET daca nu se intampla nimic intre timp.Zic asta pt ca la 4 luni dupa nastere am descoperit ca sunt insarcinata dar s-a oprit din evolutie ,cauza cred ca este lipsa progeteronului

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui samira33
mai mire...acu daca stam stramb si judecam drept...nu prea e normal sa faca medicul chiar ce vrei tu,nu-i asa???si m-as intrista sa aflu ca asta e argumentul pentru care tu il recomanzi...ca poti face ce "vrea muschiu tau" cu el.elenush...raspuns la pm.____________________________________________________3 SARCINI EXTRAUTERINE,FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS
align="right" id="quote2">ba sa faca ca face pe banii meinu l recomand pt astace am scris a fost ce mi a venit in capdar, acum serios, e printre putinii doctori cu care se poate vb, care te asculta, care nu ti deschid usa sa te dea afara din cabinet dupa 5 minute, care raspund la telefon, care te tine minte, nu tre sa reiei tu povestea la fiecare intalniremie imi pare rau ca nu pot naste cu el, asta din cauza banilor, o nastere la medlife e cumplit de scumpa, exagerat de scumpatu sami il sti, nu cred ca am spus ceva aiurea despre elce a facut pt noi a facut ca ne a vazut cumplit de disperati, mai ales dupa sarcina pierduta iarna trecutasistemul din romania e de kkt, asta e, cine nu si permite sa plece in afara..........poate risca in romanica, dar cine si permite sa plece in afara, adik are si timp si bani, s o facala vara oricum ii duc pe pici in ungaria, e tare frumos pe acolo, plus ca vreau sa i duc pe la gyongy sa i vada cateii[:D]cam atat ca m am lungit cam mult[gravi] +32 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

denisa, ziceai de hiperstimularea usoara...

ma gandesc ca hiperstimularea pentru care sunt acum internata in spital nu e chiar de bun augur[bang]

sunt plina de lichid peste tot, la kaali nici nu s-au uitat sa vada ce si cum ci mi-au tras o perfuzie si m-au trimis acasa pana marti. doctorita mea cand m-a vazut s-a luat cu mainile de cap, asa ca de azi, de la ora 19 imi petrec un miniconcediu in spital [bang][bang][bang]

partea buna (sa vedeti optimismul din mine) e ca primesc clexanul de la stat [:D][:D]

elenush, cum te mai simti?

sami, denisa [pup][pup]

alexa1986 preturi ai pe prima pagina. sunt actuale

sami, ai dreptate cu ultimul cuvant[:D]

tanno [pup] felicitari pt reintregirea familiei (sau nu am inteles eu bine?)[flo] tanna, ai dreptate, sistemul e bolnav si prea scump...

dar nici afata nu m-as mandri foarte tare de ei ...

mirela, iti dau perfecta dreptate

am si eu mancariciul meu pt comportamentul celor de afara fata de noi ca si pacienti platitori (si nu pacienti pe asigurare)

 

_________________________________________

mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009 id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alla off, trebuia sa ti faca ce i de la kalli perfuzii nu sa te lase sa pleci

in februarie, la fiv 2, mi au facut perfuzii vreo 4 zile, pt ca din cauza protocolului aiuristic am facut o super hiperstimulare

bea lapte mult, iti trebuie alimentatie bogata n proteine si lichide multe multe

fi atenta la cate lichide bei si la cate elimini

poate se lasa cu ochisori

la mine uite, dupa fiv 3, am facut hiperstimulare din cauza mea, dar s a lasat cu ochisori

pupi si bafta[pup]

 

[gravi] +32 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...