Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Regasiri (51)


Recommended Posts

Roxanaid="red"> spor la smotru! Fetele nu colaboreaza la curatenie? cand sunt acasa, bineinteles si n-au multe teme...

 

La noi e soarele pe cer, dar bate-un vant congelat de nu-ti vine sa scoti nasul, darmite copilul la gradi. L-am dus.

 

Ai vostrii poarta caciulita ? ca lui Dani nu-i chip sa-i pun pe cap decat chipiu de vara...

N-am impodobit bradul...dar azi promit ca-l fac, daca tot nu fac nimic de mancare(e randul soacrei, ca in fiecare miercuri[:D])

 

Aseara am facut sarpe din foietaj cu branza dulce, maaaaama ce bun e! Vi-l recomand! Diseara pun si poza cu el[:)]

Pup

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut fetelor.

 

Bamboid="red">, eu la servici am vazut ca se mai iau cu solutie de curatat monitoare... ca si noi mai punem cateodata pixul sa aratam ceva si ne trezim cu monitoarele pictate [:D]

Ma intreb cum face "caprita" ta cu "energizante" de-astea [:-)))]

Roxanaid="red">, dar multe ti-ai propus sa faci. Sper sa si reusesti. [pup]

Mayaid="red">, vrem si noi poze de la serbare. [pup]

 

Iulia inca e mucioasa, insa doarme mai bine noaptea, nu se mai infunda si nu mai tuseste noaptea.

Ieri a fost serbarea. Am trezit-o dimineata la 7 sa o duc la gradinita, a luat-o tanti la 12 jumate si nu am mai culcato pentru ca la 4 trebuia sa fie iar la gradi pentru serbare.

La serbare a fost foarte vesela, a spus rolurile foarte bine, tare si clar. La un moment dat am auzit o mamica la doua scaune de mine: "Asta actrita o sa ajunga" [:D]

Au avut mai multe momente: cateva dansuri, cantecele in engleza, cantecele in romana, momentul de poezii legate de craciun, plugusorul, apoi momentul cu personajele din basme. Bineinteles ca la sfarsit a venit Mos Craciun. Cat vorbea Mos Craciun pe-acolo, ea incepuse sa caste pe scaun. Era atat de obosita ca nu a vrut nici poza sa faca cu Mos Craciun. Cand am plecat acasa, a adormit pe drum in masina. Am urcat-o pe scari in brate [:D]. Si a dormit de la 7 fara un sfert pana la 9 si un sfert. Cand s-a trezit, s-a ridicat in fund si a spus ca ea nu s-a uitat in plasa de i-a dat-o mosul [:D]. Seara am reusit sa o culc pe la 12 jumate.

Poze si filmulete de la serbare sunt aiciid="red"> (pentru cine are rabdare).

Eu sunt racita, ma doare gatul si mi-a intepenit un tendon la gat de nu ma pot misca. Vreau acasa sa zac [q]

 

Va pup [pup]

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny noi pe langa caciula punem si fular la gura dimineata (asta e cu proteste, dar e musai)[:D]. Azi dimineata cand am mers la gradi erau -9 grade, si ieri a fulguit un pic asa ca am mers doar prin iarba cu resturi de zapada si am facut 15 minute (de obicei facem 5 min) ca noi mergem pe jos.

Eu am fost harnica la brad, l-am facut de duminica si terminat luni[:D], da n-am gatit nimic-nimic, asa ca pranzul saptamana asta se ia la mama cand luam copchilul de acolo [:D]

Angi nu am sonor la serviciu da am vazut toate pozele[olala]. Super iada ta! Si ce frumos dansau1

Ma Erica acum parca a mai scapat de mucii din nas, da se tot incurca in gat, isi drege vocea continuu si tuseste si un pic sec[bang]. Sper sa nu o auce tusea rau ca maine avem serbarea si trebuie sa o duc si vineri la gradi ca nu am cu cine sa o las.

Angi multa sanatate[flo]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am frecat la monitor de mi-au iesit ochii [bang][alcool][:D]...inca nu s-a dus de tot se mai vede putin...am sters cu clin pt geamuri[alcool]

nu mai zic de doua zgarieturi de mai demult facute cu pila de unghii[bang]

 

Roxana-id="red">ce harnicuta esti...si eu am sters geamurile sambata...ieri am facut curat prin dulapuri,sertare...sters mobila cu pronto...sambata facem si noi bradul [olala]

sa dea d-zeu sa se rezolve cu serviciul[pup]

 

Angi-id="red">ce scumpa e Iulia la serbare..[olala]bravo[pup]

ce m-am distrat cu baietii la box [:-)))][:D]

multa sanatate[pup]

 

Dbunny-id="red">si Antonia face mofturi la pus caciula..cu tasu ii merge ii pune gluga...[:D]cu mine nu

 


[mamica]Bamboletta cu [bebic] David(18 aug 2010)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple"> si id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

[pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam]Sarbatori Fericite !!!id="red">id="size4">id="Script MT Bold">[pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow[olala] ce bine pronunta Iuliaid="red"> in engleza! felicitarile noastre! si de ce ma rog dansati pe muzica spaniola, ai? un pasito par'alante, un pasito para atras...na lasa ca ai nostrii danseaza pe waka waka.[:D] is cateva filme care se incarca prea greu.

angiid="red"> baga ceva tantum verde spre gat, gargara cu apa sarata, iar pt intepeniturile alea la gat aspirina si comprese calde. Somn la greu[:)]

 

Iote ca bamboid="red"> a smotruit ecranu'[alcool] eu tv-ul il mai dau cu spray de sters geamurile si n-are nimic. Ei primii ani mi-a fost frica, la cat m-a costat, as fi preferat sa-mi scot un oki decat sa stric frumusata de ecran, acu...e in rand cu restul casei, masuta sgariata, peretele zgariat, canapeaua zgariata, era culmea sa fie tv-ul ok[:D]

 

am uitat de pozele aeliteiid="red">, le-am vazut pe cele de la munte(si-am ramas cu curiozitatea unde-s facute) am vazut cele de la mare, cele din octombrie, din septembrie, cele din bucatarie[:D], si cel mai tare mi-au picat ochii-n gura cu manualitatile!! mai gagico, tu tricotezi minunatiile alea pt bebei? [olala]

 

intrebare: am primit o plasa de mandarine de casa de la vecinu'. ce fac cu ele?? in afara de suc proaspat nu-mi vine nimic in minte...vreo idee?

 

[pup]

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny-id="red">hahahaha[:D]si la noi ca la voi toate zgariate..numai ca noi avem tv-urile pe perete si in sufragerie si in dormitor...alea au scapat [:D]

 

ai masina de facut paine?pot face dulceata din mandarine...eu vreau sa fac din portocale [:D]

 

maine avem serbarea...vreau sa merg si dar imi e cam frica cu David sa nu ia ceva de pe acolo...Maya voi ati fost si cu bebelina? [:)]

 

 


[mamica]Bamboletta cu [bebic] David(18 aug 2010)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple"> si id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

[pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam]Sarbatori Fericite !!!id="red">id="size4">id="Script MT Bold">[pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam][aho][pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] si dau o cana de cafea.

Noi am avut ieri serbarea, a fost foarte frumos, a tinut vreo 2 ore, milte poezii, cantecele , hore si alte dansuri, plugusoare si alte colinde, totul romanesc, popular, numai in limba romana, toti copii albi si cu argintiu, iti venea sa-i mananci pe toti.

Bambo si la noi a fost foarte aglomerat, si erau si ceva muciosi/tusiciosi. Vacanta se ia parca marti.

La finalul serbarii a venit Mosul, fiemea s-a suparat ca nu i-a dat repede cadoul si nu a vrut sa faca poze nici cu Mosu', nici cu doamnele[bang]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...