Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Precedentul http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135204&whichpage=1 Listutza noastra 15 aprilie - Tamara si bb Maria-Daria si Catalin-George 28 aprilie - Dana d si bb Ana Ilinca 1 mai - Daiopri si bb Cristian 1 mai - Alycia si bb Mircea – Cristian 1 mai - meme si bb Anca 2 mai - Lumi si bb Denisa Cristina 4 mai - Rainbow si bb Remus 4 mai - Aalina si bb Dorian 6 mai - Lumy si bb Francesca 6 mai - ana-maria si bb Rares 7 mai - Alinaluchian si bb Ioana 7 mai - andra si bb Alexandru Vasile 8 mai - monjum06 si bb Gabi 11 mai - Criss75 si bebe Marius Alexandru 13 mai - pisi_ella si bb Emma-Andreea 13 mai - ange si bb Robert Mihail 14 mai - Zen si bb Alexanda Cezara 14 mai - mona74 si bb Emma Louise 15 mai - DanaMario si bb Joshua 15 mai - Byl si bb Ana 16 mai - bebelusa28 si bb Corina 16 mai - radones si bb Andrei 18 mai - danv si bb Ioana 18 mai - Rramona si bb Alexia 20 mai - parpalak si bb Paul 20 mai - Andremar si bb Nicholas 21 mai - Adita si bb Elena 24 mai - Alda si bb Daria 24 mai - Ina si Radu si bb Radu 25 mai - matusica aquariusrpro si bb Luca Andrei 26 mai - Ione si bb Maria Diana si Elena Stefania 27 mai - oLo si bb Anais Clara - KiKi 29 mai - emma24 si bb Jason Dennis 30 mai - carrie si bb Theodora Alexia 31 mai - Korinna si bb Stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna mamici in noul capitol! Aalina daca mai poti ar trebui sa pui si anul ca numai luna... nu e relevant Fetelor eu savurez cu nesatz toamna asta superba. E o temperatura perfecta si o atmosfera romantica, placuta, care te unge pe suflet. Ma refer in primul rand la parc. Ies cu Ilinca de la gradi si parcul e vis-a-vis. Un parc mare cu lac si vreo 10 locuri de joaca cu aparate din alea moderne de catarat si atarnat sau mici jocuri de indemanare. Si stau pe banca cu ochii prin pomi sau dupa ea. E drept ca foarte des o pierd si imi creste tensiunea, apoi o zaresc undeva si imi scade, si tot asa, cu cat admir peisajul mai mult cu atat am mai multe emotii din astea. Droaie de copii cu parinti sau bunici, carucioare cu bebei, copilasi de scoala... tot felul. Ne demonstam talentul la gimnastica, adunam castane, frunze colorate, mancam o inghetata, hranim ratzele pe lac cu paine.. si asa se face 8 seara si se intuneca, si uite asa stam noi pe drumuri peste 12 ore din zi... cat mai a cald si frumos ca pe urma... Alexa invata dupamiaza, azi incepe testele predictive (recapitulative) adica sa vada si profesorii astia cu cine au de-a face. A inceput si ea sa vina cu idei de un look nou, vrea nustiuce breton pe o parte, lung sa-i mai ingusteze fatza ca asa a vazut ea la colege... vrea nustiuce alte si alte haine ca tot n-are. De anul asta liceul are si un fel de uniforma, adica bluza alba si blugi si ecuson. In rest, facem cunostinta cu profesorii, in general e incantata, mai sunt si dezamagiri dar...nu se poate bine pe toata linia. Totul bine si frumos si vremea trece si incep sa ma gandesc la Craciun.... [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta sper sa scape nevatamat din acesti ani ai terib ilismului...nu-mi ramane decat sa-i tot spun(dar vb la pereti) si sa sper...avem in zona nenumarate exemple in care pustii teribili de 17-18-20 ani au sfarsit rapusi pe sosea sub rotile tirului cu motorul lor cu tot...dar exista mereu ideea "nu o sa mi se intample tocmai mie!" Dana_d, Alexa inca-i blandutza daca zici ca "rebeliunea adolescentzei" se limiteaza doar la look [:D] Aalina cum va descurcati la scoala? Cred ca pentru Dori nu o sa fie nici o problema, il vad descurcaretz si in elementul lui acolo, sunt convinsa ca o sa-i placa.Cat v-a costat clasa aia??? Ce se intampla dupa 4 ani...o sa invete alti copii acolo? A trebuit sa o luati voi de la 0 cu toate...mobila, parchet..si toate cele?Cred ca acum esti un pik mai libera in ceea ce priveste programul...Fabian cum se descurca? Daiopri, la voi cum merge scoala? Tu cum te mai simti? Ce mai face Tudor? Dana Mario urati in continuare weekendurile???[:D] Parpa...ceva povesti despre Paul???La voi cum e cu scoala? Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum pare incantat copilul. Doar ca a uitat sa imi zica de un cantecel ce trebuia dus asa ca azi dimineata scriam de zor (si trebuia sa scriu frumos ca el sa il poata citi [bang]) El e aiurit de felul sau si cred ca asta va fi la noi problema. Clasa ne-a costat 550 lei. Si da, s-a facut totul de la zero. Din banii astia s-a varuit, s-a facut mobila, perdelele, mocheta, calculatorul, rechizitele, farfuriile si tacamurile pe care le folosesc la masa si tot ce le-a trebuit. Eu la Dorian nu i-am mai luat absolut nimic separat. De acum se va plati numai masa de pranz si consumabilele de care au nevoie (hartie etc) Dupa 4 ani probabil iti poti lua acasa masuta si scaunul si ce o mai fi iar cu restul nu am habar ce se intampla. De exemplu cei care au invatat inainte acolo aveau niste dulapuri ramase, mocheta si perdele pe care si le-au luat. Am fi putut sa le cumparam de la ei dar cum nu aratau bine... am zis ca mai bine luam noi si le folosesc astia mici 4 ani si gata. Imi place ca arata tare primitor clasa si nu da senzatia aia de clasa obisnuita in care parca iti vine sa stai cu mainile la spate. Fabian se catara pe tot ce prinde si ramane pe acolo urland sa il salvam el nestiind sa revina la pozitia rama. Se lipaie prin toata casa asa ca a trebuit deja sa mi le mut in mare parte mai sus. Si tre sa fiu cu ochii pe el ca pe butelie. In schimb si-a facut cat de cat un program ok de masa si de somn, adoarme singurel asa ca apuc si eu sa respir in timpul ala. Noaptea nu doarme prost ci foarte prost, asa ca am 3 luni de nesomn si in curand simt ca ma lasa creierii. Da cand ma strica "ma-ma" imi mai trece din oboseala [:D] Alycia te cred ca stai tare ingrijorata in perioada asta. Sper sa ajunga Andrei cat mai repede la momentul in care sa constientizeze singur pericolele si sa se poata feri. Mircea ce face? Dana_d si eu as savura toamna dar in starea in care sunt tare imi e teama ca asta ar insemna sa ajung direct intr-o depresie. Asa ca ma tin departe de ganduri legate de frunze... Bafta la teste pentru Alexa. De acum ati intrat in tendintele modei [:D] Restul fetelor ce mai ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alycia, Dana_d citesc tot ce scrieti de Alexa si Andrei si bag la cap macar sa nu fac tensiune cind a veni Joshua in primul an de liceu sa-mi zica de cercel in ureche [bang] Dar mie imi place rau perioada asta a lui Joshua imi e asa necaz ca trece prea repede si eu nu apuc sa ma bucur prea mult. Aalina am vazut pozele ma topesc dupa Fabian doamne ce dulce e si-mi place si peisajele pe acolo pe la tara . Noi tot incintati de scoala se pare ca se acomodeaza bine cu invatatoarea, colegi merge cu placere la scoala Ieri a venit acasa si-mi zice "Mami imi place scoala mea niciodata nu o sa ma opresc sa ma duc la scoala" , zic de ce Joshua iti place asa mult "Ca am doua pauze mici si una lunga" :) Aalina si Joshua e aiurit rau de tot dar cred ca problema e ca sint totusi cam micuti sa tina minte toate detaliile si sint si baietei plus ca nu au experienta cu scoala. Stai ca o sa vezi ca in curind or sa schimbe. Aici un caiet in care scrie zilnic ce trebuie sa stie parinti in caz ca uita. Am reusit cam tirziu sa pun citeva poze cu inceputul Clasa I bina ca nu a terminat copilul Clasa I si dupa aia sa pun si eu poze http://community.webshots.com/user/dana_josh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare salutare. Ce scoala? La noi nu fac nimic[:D]Asa zice motanul[bang] Si chiar il cred:)) DanaMArio zi-mi te rog ca acolo cu florile e unde stati si nu scoala ca altfel ... [bang][bang] Pai la noi arata ca o baraca[bang]Sa ma mut in To?[:D] Ce frumos e Joshua cu uniforma lui. Da reusesti sa il imbraci mereu asa? El nu vrea cu eroi din filme?[bang] Alycia ce zici tu acolo?[q]Mie mi se pare deja greu cand il vaz asa maricel, dara adolescent? Acuma, in situatia mea, incep sa zic mersi totusi gandului ca il vad adolescent[:D] Aalina, vazut poze frumoase rau. Ce frumoasa e clasa[olala] si Dorian serios tare. Mai fetelor cand ne-au crescut copii asa? Eu deja ma uit la pisoi si nu imi vine sa a crede. El e cumincior tare. Si vesel nevoie mare. Asa se mai amua cand e frate cu el[:D] Acuma eu imi amintesc ca si motanul era vesel, dar parca pisoiul e si mai si:)) Parpa voi cum sunteti? Gata mutarile? Dana merge scoala? Adita cum te mai simti? Cand nasti? Alycia e bine Mircea? Al meu deja a luat o raceala asa ca am sarit o ora de inot. Dar vaz ca nu a cules-o si pisoiul ca l-am zapacit de cap sa stea departe[:D] Hai numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri da pozele cu flori sint de unde stam noi nu de la scoala. De la scoala sint cele cu topogane, sala de clasa .... Si da asa il imbrac zilnic la capitolul asta imi e tare usor ca pe Joshua nu-l intereseaza deloc, deloc capitolu asta. In afara de Wall-e acuma nu-l intereaza nici un alt personaj. Ce-i las eu dimineata cu aia se imbraca. La scoala nu cred ca nu face nimic dar tu nu ai caietul ala numit "agenda" cu care vine zilnic acasa si-n care scrie ce are de facut, sau ce vrea invatatoarea sa-ti transmita. Adita ce mai faci ? Aalina mai m-am uitat la pozele de la tara si acuma ma duc sa ma mai uit la pozele lui Dana_d cu minastirile Nu stiu ce am de la o vreme imi place numai sa merg la biserica, la ferme, prin parcuri, imi place numai natura , poze de la minastiri , poze cu peisaje de la tara. Au facut aici linga noi o mica mica gradina cu zarzavaturi imi place la nebunie trec si dimineata si seara pe acolo sa vad cum au mai crescut. Nu mai suport parcuri de distractii, locuri luxoase.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut poze frumoase. Si ma bucur de vesti bune de la voi. Eu sunt intr-o stare super nasoala. Pe fond de oboseala acumulata si stres. Plus ca Dori se pare ca are perioade cand nu mai stiu cum sa ne intelegem. Nu stiu daca e o incercare de testare a limitelor sau ce o fi dar niciodata nu m-am simtit atat de "neajutorata" si fara solutii. Cred ca undeva am gresit dar nu imi dau seama unde si nici cum sa ne reintoarcem la perioada in care ne intelegeam super. Ma duc sa stau macar un pic ca azi am prestat mancare si curatenie si nici nu am dormit azi noapte asa ca... Va doresc cele bune. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Si eu am o stare proasta dar stiu ca e trecatoare asa ca astept cu rabdare. Dana Mario, superbe pozele, le-am vazut de cand le-ai trimis dar n-am avut starea sa intru sa scriu. Mai, ma uit la copilasii astia ai vostri din Canada si mi se rupe sufletul pentru ai nostri din Romania, ce diferenta de viata vor avea, ce dar minunat le-ati facut voi cu emigrarea... Si la noi in cartier e frumos, avem parcul aproape si e unul dintre cele mai amenajate parcuri din Buc. dar ce folos ca pana in parc calci in cacati si la mine in fata blocului in parcarea privata pe care am dat bani grei cat o casa la tara, se joaca derbedeii fotbal si numai sa indraznesti sa le zici ceva ca ramai si fara cauciucuri... De aia zic, nu se compara... Ilinca e putin racita de vreao 3-4 zile si de ieri ma ustura si pe mine nasul si gatul iar azi s-a sculat si Alexa la fel, asa ca e clar, a adus ceva de la gradinita si a dat la toata lumea. Azi am sedinte cu parintii si la gradinita si la liceu si ambele vor sa ma duc eu... sa vad cum ma tai in doua sa le impac. Eu ma inteleg bine cu Ilinca, e tare iubareatza, ma imbratiseaza si ma pupa tot timpul (de aici si raceala) si tare bine imi face de mi-e greu sa ma separ de ea daca s-ar putea s afim lipite si sa mergem impreuna peste tot ar fi ideal. Aalina sa stii ca astea sunt perioade trecatoare cand ii apuca strechea pe copii, sunt si ei stresati, e si el intr-o perioada grea de schimbari, ai rabdare ca va trece, sau ia-l cu dragoste la o discutie la sentiment asa, precis ii ajungi la coarda sensibila. Si nu uita ca maine va fi soare...totdeauna iese soarele dupa nor! Daiopri, mereu ma gandesc la tine si ma rusinez cand ma necajesc pentru nimicuri. [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...