Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Alycia, Alexa e destul de constiincioasa cu scoala dar in rest nu face NIMIC, abia daca isi face patul. Totusi are unele materii cu care nu e prietena deloc oricat s-ar stradui si anume Informatica unde are si o profesoara proasta dar si materia e ciudata rau si eu nu pot s-o ajut cu nimic. Asa ca la asta a inceput cu un 4 pe care inca nu l-a indreptat si nici nu stiu cum o va face daca ea continua sa nu priceapa.

La mate la fel incepuse dar am luat masuri (meditatii) si s-a schimbat situatia vizibil si rapid.

A avut si ea balul bobocilor sambata si am stat cu grija pana a ajuns cu bine acasa. Nu stiu de ce sunt asa speriata de bombe, ma intreb daca toate mamele de fete sunt asa disperate cu unde umbla fata si sa nu pateasca ceva pe afara. Doar cand o am in casa pot sa stau relaxata. As prefera sa nu se duca nicaieri, nici la bal nici in excursii nici macar cu fetele la plimbare.

Ilinca parca s-a mai linistit, adica cel putin face eforturi, asa ca mosul a venit bogat ca in fiecare an. In afara de dulciuri au mai primit niste carti, un joc de confectionat margele si bratari, iar Alexa o pereche de cercei pentru a doua pereche de gauri pe care si-a facut-o de curand[bang].

Sambata am fost la Kidex si targul de suveniruri unde ne-am distrat, am confectionat "podoabe" ( o porcarie) dar important e ca ne-am intalnit cu prietenele din Berceni asa ca am avut din nou "un trio formidabil" care radia de fericire sa fie din nou impreuna. Aveam planuri sa cumpar ceva de imbracat (1-2 rochite- nu gasesc deloc rochite sa-mi placa) si bineinteles ca nu am gasit nici acolo unde erau adunati producatori, importatori, distribuitori de toate felurile de produse pentru copii. I-am luat doar un dres si o pereche de papucei de dans si cartile pe care i le-a adus Nosul.

Apropo de dans: Ilinca face progrese la dans si mai ales ii place asa ca sunt incantata si hotarata sa mergem inainte ba chiar sa intensificam antrenamentul la 4 sedinte/saptamana. Asa ca de saptamana asta suntem la dans in afara de sambata si duminica si miercurea si vinerea seara... sa vezi ce ocupata o sa fiu.

Noroc ca am terminat curatenie si tare sunt fericita si satisfacuta. Am avut doua zile libere in care a venit mamica si impreuna am spalat aproape 30 mp de geamuri(numai pe o parte)de m-am specializat in echilibristica pe pervaz si listruit. asa ca daca raman fara serviciu sigur nu mor de foame[:D]

Fetele, va pupa mama si va doreste multa sanatate, spor la curatenii, calm si rabdare la lectii, nopti cu somn linistit si suficient, puiuti linistiti si fericiti si nu foarte pretentiosi la cadouri.

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aalina se pare ca e mare veselie la voi acolo si acum daca s-a luat vacanta cred ca nu vei avea timp sa te plictisesti cu amandoi acasa si atatea treburi... Eu sunt cam incurcata, ai mei pleaca in Canada exact peste o saptamana si cu vacanta asta... si cu sarbatorile si cu serviciul...fetele vor sta iar singure acasa iar eu nu stiu cand imi voi face pregatirile pt Craciun singura. Am mai pus si eu cateva poze in album... voi nu mai aveti timp sa intrati pe aici sa povestiti ce mai faceti? [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana d am vazut pozele Ilinca e din ce in ce mai frumusica. Daiopri da intrebasem la un moment de bufeuri pentru mama dar n-am aflat nimic. Mama s-a obisnuit sa traiasca asa cu ele. Acuma Daiopri nu-ti zic eu de citi ani se tot plinge mama sa nu te sperii [:D] Intrebati de cadouri de craciun nu stiu ca l-am intrebat si odata mi-a zis ca vrea "iPhone" apoi mi-a zis ca vrea "site-ul lui" cum are invatatoarea apoi mi-a zis ca vrea DS. Asa ca habar n-am ce o sa-i iau - iPhone nu-i iau ca il dau pe al meu cind are chef, site-ul lui o sa-i fac nu trebuie sa il aduca Mos Craciun, DS nu stiu ca el acuma are Wii. Azi l-am dus prin magazine sa vad ce vrea si i-a placut jucaria asta asa ca i-am luat-o http://www.chapters.indigo.ca/toys/Perplexus-by-PlaSmart-Inc/185970000783-item.html?ref=Gifts%3aArticle%3aToys+Editor%2527s+Top+Picks%3a3 Iarasi se repeta situatia as vrea sa-l vad ca vrea cu multa ardoare ceva sa faca orice ca sa-i aduca Mos Craciun lucru respectiv dar el nu vrea nimic "mult de tot", El cu toate scrisori catre Santa cu care vine in ultimul timp de la scoala scrie numai ca vrea DS asa ca cred ca o sa-i luam DS si Wall-e game si gata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor acum pe bune...ai vostri mai cred in Mos Craciun? Eu am vaga banuiala ca Mircea stie deja adevarul...dar se complace inca in idea ca mosul exista cu adevarat.Isi doreste inca sa creada...[:D]..si eu ma fac ca nu stiu ca el stie adevarul...si uite asa ne alintam unul pe altul...mai fetelor ce ma fac ca baietii mei ca taaare mult isi doresc un catel...dar nu am unde sa-l tin, in apartament e tare nasol sa-l cresc cu tot parul ala ca zboara de pe el si plus mirosul de animal ca oricat de mult il speli tot miroase, unde nu mai pun ca Mircea cu tentativa lui de astm nu ar fi prea indicat sa-l aiba...si imi pare asa de rau ca trebuie eu sa fiu cea rea care sa-i refuze...

Noi am facut deja bradul, ca nu am scapat de guritza lui Mircea, si aseara ascultam colinde si priveam bradul..era asa de placut.

Va pup si va doresc numai bine!

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si al meu crede. I-am facut si eu aia cu linkul lui Dana si tot asa a fost tare emotionat. Ce sa zic, ca am fost si eu emotionata[:D]

Al meu are lista frumos, da numai ca iar o dau in bara ca ce vrea el cel mai mult nu mai gasesc.

DanaMario, please help, daca vezi pe undeva la voi Lego City Police headquarter sau station ca nu mai gasesc nicaieri. Am fost si in state ieri si nimic si nici online nu gasesc. Acum stau cu ochii pe unul online sa vad daca prind.

Sunt asa necajita ca il vazusem la magazin si am zis ca mai avem timp sa il luam. Eu nu pricep astia au doar cate un joc?[bang]

In rest de luni incep iarasi tratament in fiecare zi[alcool]

Aalina, poti tu sa le trimiti poze la fete te rog? Mersic [pup]copilasii frumosi si cuminti.

Danad a nazscut sora ta?

Alycia, pai cum s anu stie Mircea daca are frate mai mare[:D]

Sanatate tuturor si multi [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri o sa ma uit.

 

De saptamana viitoare sint in concediu abia astept o sa mergem la biserica, facem cartabos, mergem prin magazine, facem teme.

 

Ieri m-a zapacit ca vrea si el "site-ul lui" cum are invatatoarea la scoala asa ca am stat si i-am facut unul.

Asa ca azi cred ca e cu o gura la scoala sa spuna la toata lumea.

Dar a vrut situl sa se nuneasca JoshuasiJessica. Jessica e o fetita de care ii place lui si ce sa fac m-am conformat [:D]

 

Mie imi place asa mult virsta asta a lor nu vreau sa mai creasca

I-a mai cazut un dinte si I-a adus zina 10 dollari

La care

J: Ooo (dezamagit) doar 10 dolari mi-a adus eu vream 100

Eu: 100 e mult prea mult nu o sa-ti aduca niciodata 100 dolari.

J:Da tu cind erai mica citi dinti ti-au cazut

Eu: Pai toti mi-au cazut ca toti dinti ti se schimba

J:Pai inseamna ca ai strins 100 dollari daca ti-au cazut toti

Ce-ai facut cu bani?

Eu: Mi-am cumparat ce mi-a placut si mie atunci

J:Pai nu poti sa returnezi ce ti-ai cumparat tie atunci si sa-mi dai mie aia 100 dollari [alcool]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si eu sa ma adun. Am terminat si curatenia si am lucrat de nebuna la un proeict pentru un amic zi si noapte asa ca acum is cam intr-o dunga [:D]

Dar sunt mandra ca am reusit sa impachetez cadourile achizitionate si sa le dosesc ca maine apare Dori de la tara si no... el inca mai crede in Mos Craciun. Adevarul e ca daca ma gandesc bine si eu mai cred [:D] tre sa ma apuc sa ii scriu o scrisoare ceva [:D]

 

Mai am doar cateva cadouri de luat ca vom avea musafiri de Craciun si vreau sa gaseasca si ei dimineata daruri sub brad. Zilele urmatoare vreau sa fac si tot ce trebuie de mancare ca atunci numai sa stam la povesti. Sunt atat de incantata ca voi avea casa plina desi stiu ca va fi epuizant mai ales ca ne vedem rar cu amicii astia de departe si in general nu prea mai apucam sa dormim decat la ore mici iar dimineata evident copii mei is bec [:D] si ma iau de noua.

 

Dorian a terminat bine scoala, cu laude de la invatatoare asa ca in vacanta suntem relaxati. E super incantat ca a nins si toata ziua e pe deal cu saniuta. Duminica avem serbarea la biserica si as vrea dupa aceea sa ne apucam si noi de impodobit casa.

 

Fabian e un mancau, un incapatanat si un alintat [:D] Nu prea am timp sa ma plictisesc. Acum ma tot gandesc cum sa fac cu bradul. Nu concep sa nu am bradut dar sunt si disperata de atentia pe care i-o va acorda Fabian. Asa ca ma tot uit poate gasesc ceva mai mic sa il pot catara, l-as suspenda de tavan sa fiu sigura ca nu il termina [bang]

 

Daiopri cand vad ca si pisicul tau e cu personalitate ma consolez mai ales ca imi repet "noi am vrut-o" [:D]

Legat de motan si vorbitul la scoala si noi suntem mari povestitori dar eu am ajuns la solutia "e problema doamnelor sa ii capteze atentia la scoala ca sa nu mai vorbeasca"[:D]

Cum te descurci fara ajutor?

Nu mai gesesc pozele ca sa le pun la fete [bang]

 

Alycia ma bucur ca ai scapat si acum esti pe drumul cel bun.

Eu lui Dori i-am luat o un motociclist cu telecomanda ce face diverse figuri, un excavator mare ca are colectie de astea si tot nu se mai plictiseste, un submarin care se demonteaza cu toate detaliile si inca ceva masinute, a primit si un vagon de calatori ca sa isi intregeasca garnitura la trenulete. M-am tot gandit la o eciclopedie ceva dar tare erau scumpe si eu cu bugetul redus asa ca am amanat pentru ziua lui. Plus ca probabil e printe ultimele Craciunuri cand va avea doar jucarii asa ca...

Cat despre catel...nu stiu zau ce ma voi face daca ai mei vor vrea animale. Eu scap ca la o adica pot avea la tara, in apartament nu ma vad.

 

Danad sa stii ca nici mie nu mi-a placut sa fac nimic la mama acasa. Oricat m-au tocat la cap sa invat sa fac de toate si sa gatesc etc... Si evident cand a trebuit am reusit asta fara antrenamente de ani de zile. Ba pot sa spun ca am invatat sa gatesc mai bine ca mama [:D] Dar imi amintesc cu mare drag de faptul ca ea mi le facea toate si eu trebuia doar sa invat.

Ma bucur mult ca Ilinca progreseaza la dans. Poate asta o va mai si disciplina.Am vazut-o si in poze. E frumoasa foc.

 

DanaMario faina jucaria. Si eu am zis ca o sa incerc ca macar o parte din cadouri sa fie ce isi doresc copii. Ca sa le fie bucuria intreaga.

Multumesc si pentru site-ul cu mesajele mosului. Mi-am bucurat cativa prieteni :D

Eu am gasit asta

http://www.mysong.ro/product--fabian--12.html

si mi s-a parut interesant.

Pana la urma i-ai dat baiatului dolarii?[:D]

 

Pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...