Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

[pup][bang][bang]scriu cu el in brate si dupa ce am scris o gramada mi s-a sters[bang][bang] aalina, ziceam de pozele din email de dincolo[:D]Vazut Fabian frumos si scump. Sa stii ca si al meu e smecher rau, imediat se face ca e tragedie si cum il iei in brate a uitat[:D]da il iert ca il zapaceste motanul cand e acasa. Danad ai o adevarata domsoara frumoasa acolo. Vai vai ce au crescut copilasii nostri.[pup] DanaMario nu ai cum sa ma sperii ca deja stiu ce si cum cu bufeurile[bang]Tu chiar mai vrei sa stie romana?[:D][pup] Alycia cum sunteti? Parpa voi? Adita?[flo] Fug la scoala ca e concert[:D] Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DanaMario am vazut si eu ca nu au cu Josh si nici cu Dorian. De aia nu ii fac nici la Fabian desi au ca sa nu fac discriminare.

 

Daiopri stiu de ce poze zici ca doar am lesinat la gropitele pisoiului da is chioara si nu le mai gasesc.

 

No hai ca mi-am pus ochelarii si am gasit linkul [:D] da is multe ca sa fac io album. Nu vrei tu sa le trimit la fete linkul in PM? E ok asa? Ca mi-ar fi mai la indemana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa eu cu mesajul de la Santa, nici nu am stiut ca ar tb sa zica numele[:D]Am crezut ca hei there este cum ar tb. Daca nu avem nume care sa se zica in engl. O sa incerc site-ul de la Alina ca acolo ar tb sa stie numele:)) da tre sa platesc?

aalina iti trimit pe pm linkul ca tu ai fetele toate in adrese[pup]

DanaMario al meu zici ca e arabii aia veniti sa invete la noi in tara pe vremuri. Nu auzi decat: me stie, me face, si nu mai imi aduc aminte, dar l-am inregistrat o data cand vorbea cu sora mea si ii explica[:D]

Acuma cu noi nu zice in ro ca cica noi intelegem[bang]Il mai las putin si intru si eu cu forta ca nu se mai poate. desi poate e mai bine asa ca ne vinde la bunici daca stie sa vb[:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele fetele,

Mie mi-a facut forumu figura, cind sa m-apuc sa compun compuneri, am primit mesaj de intretinere si sa ma-ntorc in citeva minute... asta a fost acu citeva zile.. (c-asa-i in tenis..)

 

In alta ordine de idei, e incredibil ce prost pot sa conduca soferii in partea asta de oras!!! Cum te uiti pe harta, inainte stateam in dreapta si conduceam spre stinga, spre centru (fara sa apreciez talentele sofericesti ale partenerilor de autostrazi).

 

Acu stam in centru si conduc tot spre stinga, da' tot ma minunez in fiecare zi de cit de prost conduce lumea in zona asta. In principiu, ii apuca frinatul asa din senin, fara motiv, mai mult ca sa se convinga ca inca mai au pedala aia.. Da' acuma in sfirsit imi explic de ce-s mereu mai multe accidente pe bucata aia de autostrada decit pe bucata pe care conduceam inainte. Partea buna e ca aici am program "flexibil" adica, in loc sa lucrez de la 9 la 5, lucrez de la 7 la 3 (in teorie, ca in practica nu-mi iese decit 7 jumate la 3 jumate) - ceea ce ma face sa ies din fereastra de timp la care se petrec majoritatea accidentelor. De fapt, daca plec oleaca dupa 7 jumate incepe nebunia in trafic, adica incep sa se miste atit de incet incit nu mai conteaza daca sint sau nu accidente. Singura diferenta e daca se rastoarna vreun camion mai mare si-si varsa marfa pe toate benzile, cu care ocazie traficul se transforma in "pe loc".

 

Ultimul lucru pe care nu mi-l explic de nici o culoare, e de ce in sens invers e mereu traficul mai intens. Si asta era valabil si cind stateam in partea ailalta a hartii. E ca si cum mai multi oameni se intorc de la servici decit se duc.. De numarat, am numarat benzile si drumul pare la fel de lat in ambele sensuri.. Nu ca nu pot sa dorm noaptea de grija asta, doar ginduri aleatoare de 7 dimineata.

 

Din peripetiile recente: am reusit sa fac o infectie la urechi, taman vinerea. Sun la doctor si-mi explica secretara ca doctorita mea nu lucreaza vinerea si ca poate sa-mi faca programare luni. Eu ii explic ca *acu* ma doare urechea, la care ea imi zice ca bine, o sa-i lase mesaj. In pauza de prinz ma duc la alimentara, zic sa-mi iau un calmant, gasesc si cabinet medical, nu era coada, ma procopsesc cu antibiotic. Luni, sun constiincioasa la doctor iar si iar ma conversez cu secretara care zice, a, nu, pai daca iei deja tratament nu poate sa te vada doctorita, termina-ti tratamentul si dupa aia, daca nu te simti mai bine, suna iar.

 

Marti, vin acasa si gasesc mesaj de la secretara (se pare ca era alta - dupa aia am inceput sa le intreb cum le cheama ca sa stiu cu cine vorbesc discutii), care zice ca a vorbit cu doctorita si ca daca chiar si chiar nu raspund la tratament sa sun din nou sa-mi faca programare chiar saptamina aia, inainte sa-mi termin tratamentul. Ascultatoare, sun, si iar o prind pe prima, care ma pune pe hold si dupa 20 de minute iar ma intreaba daca poate sa ma ajute cu ceva. Mai zic odata ca raspund mesajului de pe telefon si sa faca bine sa-mi faca programare. La care imi zice ca mesajul l-a lasat cealalta secretara, care m-a confundat cu alta pacienta cu o problema asemanatoare, dar ca io una tre musai sa-mi termin tratamentu' si abia dupa aia mai vorbim. Cu alte cuvinte, daca alti pacienti nu raspund la tratament, tre vazuti de doctor, da' nu io. Ii zic, bine bre, io termin tratamentu vineri, cind nu lucreaza doctorita mea, iar ma pui sa astept pina luni? Zice, pai suna joi si mai vedem. Nu stiu exact ce sa mai vedem, ca lunea e singura zi cind aia lucreaza pina mai tirziu, in restul de zile, inclusiv joia, termina la 4. Asa ca ma las de telefoane si-mi vad de treaba.

 

Se face iar vineri asa ca ma duc iar la alimentara, il vad iar pe acelasi doctor, se uita ala iar in urechea mea si zice ca a trecut toata infectia dar e inca lichid de partea ailalta a timpanului si ca o sa treaca cu timpul si ca n-are absolut nimic ce sa-mi faca. Mi-a zis ca intelege ca cei mai multi oameni cu problema asta isi doresc intens sa se injunghie in ureche, dar e strict interzis si nici n-ajuta. Se face iar luni. Deja s-au facut 10 zile de cind n-aud bine intr-o ureche - sau aud pacanituri.

 

In weekend l-am insfacat pe Paul si l-am tirit la activitati si prin vizite si tati a fost ocupat sa trateze cu aia de la livrare - ne luaseram c-o saptamina inainte frigider si aragaz, ca nu ne descurcam deloc cu alea vechi care erau deja in casa. Figiderul nu prea avea rafturi si sertare n-avea deloc iar aragazul ardea mincarea foarte des.

 

Frigiderul ala nou e d-ala care face si gheata, motiv pentru care ii trebuie alimentare cu apa, iar tati a fost ocupat sa gaureasca mobila prin bucatarie sa traga furtunas de apa, pe care l-a si ciupit cind a mutat masina de spalat vase. Fostul proprietar se pare ca a pus gresia in bucatarie dupa ce-a pus masina de spalat vase, ceea ce face ca miscatul numitei masini sa fie, cel mai frumos spus, problematic.. Si da-i si lipeste furtunasul.. etc..

 

Cum ziceam, dupa un weekend extenuant, se face iar luni, ma intorc de la servici, ma mai invirt prin casa, pe la 7 imi vine ideea geniala ca as putea sa bag cornu', ceea ce si fac foarte prompt. Suna telefonul, pe care-l las sa sune. Era doctorita, care-mi zice ca a primit rezultatele de la analizele pe care le-am facut acu vreo doua saptamini si ca arata toate bine, *nimic urgent* si ca incearca sa mai sune miine, adica marti, adica ieri. N-a sunat.

 

Da' nu-i nimic, ca de la atita folosinta o sa se uzeze telefoanele alea ale noastre si va trebui sa cumparam altele, ceea ce e OK ca si-asa m-am cam plictisit de ele.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci, dragele fetele... asta v-am crosetat eu alaltaieri, da' n-am apucat sa pun nimica pe forum, din pricina de alte activitati, dintre

care peripetiile cu urechea sint nimica toata.

 

Cel mai interesant a fost ca simbata, intre drama si karate am vizitat-o pe Claudia, a carei fetita (de iulie-august) are o surioara mica si proaspata. Si asa tare ne-a placut acolo c-am sarit peste ora de karate si-am stat in vizita pina pe la 6. Paul a fost ocupat sa se alerge cu Emma prin casa si a declarat ca bebelina e "so cute", iar eu am avut placerea sa mai tin un bebeu mic in brate.

 

Din pacate, adormea incontinuu tinuta in brate, asa ca trebuia s-o pun mereu inapoi in leagan, dar din fericire acolo se trezea imediat asa ca o luam inapoi. :) Dupa care am ajuns acasa si m-am delectat cu pozele lui Fabi - prima reactie a fost: da' de ce are Dori parul asa de blond? Ma transportasem, se vede treaba, cu 6 ani in urma, unde pe forum schimbam poze cu flacai mai mari iar pe Claudia o vizitam c-o don'soara mai mica. Numa la mine lipseste bebeul ca sa fie senzatia de deja vu completa.. :) Da' completam cu flacaiandrul lui Daiopri. :)

 

Din pacate n-am reusit sa ma adun mai tare, asa ca tot fragmentat o sa va zic continuarea.

 

Azi avem petrecerea de Craciun la firma si ma cam streseaza, ca nu stiu la ce sa ma astept. Plus ca nici sa ma trascanesc nu pot, ca tre sa conduc dupa aia, sa ridic copilu din dotare de la day care.

Macar sint fericita ca am reusit sa termin cu cadourile pt educatoarele atit alea de la day care (9) cit si alea de la scoala (6) - inclusiv secretara, care e tare simpatica si plina de diplomatie.

 

Ieri am fost un pic necajita ca n-am reusit s-o vad pe directoare cum

face o baie in butoiul cu apa. In diversi ani a inventat diverse

atractii, anul asta a fost butoiul cu apa. Motivul: strinsul de conserve pt donat la familii sarace. Paul ne-a venit cu instructiuni sa luam sos de paste si paste, ceea ce ne-am conformat. Oleaca exagerat, vreo 10 kile. Da' se pare ca nu numa noi am vrut s-o vedem pe aia plouata, ca din 500 de livre, cit isi propusese ea sa stringa, s-au strins cam 1200 - interpretarea mea e ca mai sint si alti parinti care-o "plac". Au venit si aia de la stiri, dar n-au difuzat nimic ieri, erau numai d-aia cu flacara olimpica, si nici macar pe internet n-am vazut-o, dar nu-i nimic, ma bazez pe tati, poate mi-o gaseste el azi sau miine.

 

Cu concluzia ca aproape nu-mi vine sa cred ca nu mai am masina plina de fundite si cutii de bomboane si panglicute si hirtie de impachetat (plus foarfeci si scoci) etc..

 

DanaMario, sa traiesti 1000 de ani, mai. I-am facut mesaj de la Santa, ca stie el ca tot anul Paul s-a straduit sa se duca la culcare la timp, dar din pacate a trebuit sa fug la servici si n-am apucat sa vad reactia - se si descarca incredibil de incet.

 

Acuma avem doua directii de dezvoltare mai departe. Ori mi se duce la culcare ca oamenii normali, ori o sa avem noi portita de scapare pt mormanul de jucarii pe care l-a "comandat" de la Santa. Asa ca planuiesc sa vad mesajul inca odata, dupa amiaza. Poate o sa-i fac un al doilea, cu realizarile de la scoala, ca sa nu se panicheze copilu ca nu primeste nimic, avind in vedere orele lui de culcare din ultima vreme.. Plus ca sint si eu curioasa sa vad ce altceva le mai zice Mosul acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui parpalak

align="right" id="quote2">

[:-)))][:-)))][:-)))]
Parpalak iubita sa iti dea Dumnezeu sanatate ca tare bine mi-a prins sa citesc ce ai scris la starea pe care o am. Stiu ca tie nu iti e de ras da macar vezi partea buna: m-ai ajutat pe mine. Is crizata de lesin ca am pierdut doua bratari de argint pe care le primisem acum o luna de ziua mea si de care eram super incantata. Si ma tot intreb cum s-au putut deschide amandoua in acelasi timp si sa imi cada ca de iesit e exclus. [bang] Alternativa ar fi ca le-am scos si m-a pocnit amnezia de nu le gasesc nicaieri. [q]
Aici a nins ca in povesti astazi si am umblat toata ziua prin oras dupa inca ceva cadouri si ne-am plimbat cu Dori si prin parcul alb....superb.
Tati a cumparat si bradul si duminica o sa il impodobim. Abia astept. Sper sa imi gasesc bratarile ca sa nu intru la alte idei.[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina sper sa le gasesti noi cind ne-am mutat am pierdut tot ce avean din aur(erau intr-o cutie )

Dar nu-i bai ca mie nu-mi place aurul

 

Parpalak am ametit pina am terminat de citit mesajul tau

 

La noi totul e mai calm acuma seara ma uit cu Joshua la filmul asta cu Santa

http://www.youtube.com/watch?v=SXd_PKPE7hg&feature=PlayList&p=D492917AEEAE8E88&playnext=1&playnext_from=PL&index=28

 

Sau i-am cumparat o carte cu colinde care are si CD si seara urmarim amindoi cartea si ascultam CD-ul.

Ajuta foarte mult la citit daca gasiti cumparati ca ei citesc cu asa placere.

 

Parpalak te sun ziele astea ca noi incepem sa mergem la patinaj ca vad ca nu-i nimic cu gripa asta porcina sistasem iesirile.

 

Singurul lucru care nu-mi place e ca nu avem zapada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana daca erau de aur nici nu ma crizam, ca tot nu imi plac. Dar asa mult mi le-am dorit pe astea... Si ma chinuie ca nu inteleg pur si simplu cum s-a putut intampla. Daca as pricepe...macar as sti o treaba.

 

Si noi ascultam muzica si e incantat Dori. In seara asta Dori a fost calutul si Fabi calaretul. Tati a rasuflat usurat ca acu 6 ani trebuia el sa presteze [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai am o ora si gata sint in vacanta 2 saptamani [olala] Miine facem curat apoi gata umblam haihui in fiecare zi Ne ducem sa cautam mate pentru caltabos, ne ducem la biserica, ne ducem la patinaj, ne ducem la ski (daca ninge), ne ducem sa-si cumpere ghiozdan cu Olimpiada din Vancouver si mai vedem noi ce facem. Adita ce mai faci nu mai treci pe aici ? Alycia hai mai nu ati luat si voi vacanta la liceu ?Nu ati terminat cu temele? Dana_d o sa te descuri si fara ajutorul alor tai. Eu nici nu mai stiu ce-i ala ajutorul parintilor. Cind vine mama aici sint chiar capie de obosita ca trebuie sa merg sa o plimb ca se plictiseste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...