Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Fetelor va multumesc pentru cea mai placuta lectura intr-o zi de serviciu unde nu se intampla nimic in timp ce acasa multe asteapta sa se intample.

Mai, stau aici si nici de munca nu-mi arde (nu ca n-as avea) iar acasa nici nu zici ca vine craciunul.

Doina tu stii ca eu sunt nostalgica, si mie mi-e dor de vremea cand Adriana avea numai doi copii si mai intra si ea pe aici iar noi aveam pui mici si stateam acasa cu ei...ehee ce vremuri, parca au fost in alta viata. Ce nevoie as avea sa mai stau acasa, am atatea de facut... si astept pensia cu nerabdare sa le fac.

Ieri am fost la colindat, Ilinca cu cele doua prietene de cand se stiu au luat la rand o scara de bloc si au cantat la toate usile "o ce veste minunata" ca cu "domn domn sa-naltam" umbla toti. Asa, si au castigat fetele noastre cate 40 lei fiecare[pk] si cateva mere, portocale si nuci.Am ajuns acasa dupa 9 iar Ilinca era atat de obosita ca abia am reusit sa-i bag ceva in gura. Ieri s-a sculat la 7 si a mers cu mine la serviciu apoi in Berceni la colindat, azi iar s-a sculat la 7 si e cu mine la serviciu si asteptam sa vina tata sa ne ia la shoping. Poate gasesc si eu o pulpa de porc sa bag la cuptor pt Craciun si ceva completare la cadouri si ce mai trebuie pt tort, cozonaci, sarmale...acum cand supermarket-urile sunt full[bang]

Gata, v-am pupat, ma intru de Craciun... dupa Craciun...

Sa va distrati si sa va bucurati!!!

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

 

na ca uitai sa va spun ca am reusit sa pun si niste filme in album si dupa Craciun hai sa facem un concurs de brazi, fiecare pune poze cu bradul din dotare si vedem care e mai frumos, ne sfatuim...

La mine puteti deja sa va uitati la bradul de anul trecut ca e tot ala, si tot podoabele alea, asa ca greu de crezut ca va arata altfel.[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Io intru-n concurs la categoria brazi de plastic cu fibra optica si cu motorul reparat odata! Globurile sint toate noi-noute, ca plasa cu alea vechi n-o gasesc - aia are si timere-le... acu stam cu bagatu si scosu din priza ca n-are rost sa mai cumparam o tura - desi stiu sigur ca abia dupa ce cumparam altele o sa le gasim pe alea pe care le-aveam deja..

Dana d, sint si eu nostalgica, dar imi trece repede.. :)

alycia, si uitam sa-ti zic (iar) - Paul abia de curind a inceput sa creada in Mos Craciun, sa-l bage in seama mai precis, pina acu era cam sceptic - ce-i cu toata abureala asta cu conditii ca cica sa fii cuminte etc... Dar nu-s sigura daca crede pe bune sau doar se face.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak noi miine la 7 sintem la biserica de linga Indigo parca St George se numeste are o statuie mare alba cu Iisus la intrare.Am fost azi sa vad programul si miine au un fel de colinde - cintece religioase in engleza. Joshua abia asteapta sa facem miine caltabos imi zicea sa facem de azi doar unul mic "sa vedem ne place".Azi lui i-am dat toba, piftie,cozonac nu i-a placut decit toba imi zicea sa-i pun si la pachet la scoala [:D] dar nu-i nici o problema terminam noi cozonac si piftie. Miine experimenteaza caltabos,sarmale si salata de beouf. Eu miine o sa fac mincare o sa ma tot invirt prin bucatarie dar nu neaparat ca ne place dar imi place sa recreez atmosfera de acasa de Craciun. Mama facea 2 saptamani curatenie (eu am facut 2 zile), 3 zilea gatea in continuu , taia porc (eu o sa fac citeva ore) apoi dupa Craciun o sa serbam ca astia pe aici - prin magazine, curcan, la sky, la restaurant. Aalina am vazut pozele imi place foarte mult poza cu amindoi pe sanie si cum il tine Dorian. Aalina dar tu ai pus deja cadourile su brad?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana cand am impachetat cadourile eram singura acasa asa ca le-am pus sub braut si am facut pozele apoi le-am baricadat intr-o lada. Le voi pune acolo in dimineata Craciunului dar pomul fiind la copii in camera va trebui sa o fac in mare liniste sa nu ii trezesc. Si apoi nu ma vad cerandu-le sa astepte rabdatori sa fac eu poze si apoi sa tabare pe cadouri [:D]

 

Dragelor declar gata toate pregatirile, numai ungiile le mai am acum de facut si pot sosi musafirii. Eu ma simt deja intrata in atmosfera Craciunului asa ca profit sa va urez:

 

Craciun fericit si Mos darnic, liniste si bucurii, sa ii aveti aproape pe cei dragi si impreuna sa simtiti magia zilelor acestea.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara ... prin zapada Mosul zboara? ... Ni se trage de la vin! [:D] Pe la colturi unii spun, ca exista Mos Craciun. Ca le-ati scris si c-o sa vina, sa va aduca in pumni lumina. Langa brad si langa foc sa va aduca mult noroc !

Craciun fericit!id="red">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am terminat toata treaba mincare, casa in ordine mai stam putin si plecam la biserica la colinde si cind ne intoarcem vine mosu.

Miine dimineata am vrea sa mergem la slujba la biserica romaneasca dar sa vad daca am cu cine ca cica Joshua sta pina la 12 noaptea sa-l astepte pe mos sau sa se joace cu ce i-a adus mosu.

 

Ninge si aici putin [*]

 

Si noi vroiam sa va uram Craciun fericit cu bucurii, pace-n suflet si sa va bucurati de puiuti vostri!id="red">id="size3">

 

 

Asta e cintecul preferat a lui Joshua de Craciun

[tube]

[/tube]

 

Hai ca am editat ca i-am spus lui Joshua ce am scris in mesaj si mi-a zic "Not really. My favourite song is Wall-e."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi Mosul a venit in dimineata de Craciun - Paul tot facea ture pe scari, ca cica-i e frica de intuneric, pina la urma a venit sa ma tirasca afara din pat, sa-i aprind luminile. In pragul sufrageriei s-a oprit si-a declarat: "I *have* been a good boy" - careva sa zica avusese ceva indoieli.. :). Da' tot ma bucur c-am stat pina la 3 noaptea sa impachetez, si sa pun panglici si fundite :) c-asa l-am vazut cu cita nerabdare sfisie ambalajul! :) Eu i-am luat citeva (doua) din jucariile Thomas de pe lista lui - ceea ce el a interpretat ca semn ca exista Mos Craciun si i-a si citit scrisoarea :) Iar tati i-a luat citeva jocuri cu masinute, doua jocuri de WII si un film (Up) despre care tot discutau ei de-o vreme. Unul din jocuri e cool de tot, e in forma de cauciuc de masina si de desface in 3 felii si se transforma in garaj plus spalator de masini plus alte prostioare, acuma-s ocupati sa-l monteze. Cel mai fain e ca se stringe si-a mai fost si destul de ieftin (vreo 20 de lei). Dana, apropos de jucaria de care vorbiram, am fost ieri la CHapters, dupa servici (zi scurta) si m-am uitat dupa jucarie, dar n-o mai aveau - nici desfacuta nici nedesfacuta. Dupa ce-am ajuns acasa, am aterizat direct in pat :) unde dormeam asa de bine, si de unde m-a smuls copilul sa ne batem cu zapada, ninsese si se pusese cam jumate de milimetru de zapada. Dupa ce s-a prins ca n-are cu ce sa faca bulgari a declarat ca ne jucam de-a "atinsul cu zapada", adica isi freca manusile de trotuar, se lipea ceva zapada pe ele, ca erau mai calde decit trotuarul, dupa care fugea dupa mine si-si stergea manusile de haina mea.. :) I-am luat si-un costum de schi, am gasit la chinezii de linga Dollarama de pe Don Mills cu 50 de lei - ii vine ca turnat, i l-am luat dupa ochi, in pofida faptului ca scria pe ei ca sint nr 6 (Paul deja poarta 7 si 8). Ii luasem anul trecut costum - si numa bine ca anul asta nu mai incape in el! Poate reusesc sa-l si conving sa-l poarte la scoala, haina e mai lunga in spate si-i acopera si popoul, de doi ani merge c-o haina care are elastic jos si se tot ridica si mereu ramine cu spinarea goala, mai ales cind se apleaca, dar pe care o iubeste cu pasiune. Chinezoaica a fost tare simpatica, m-a vazut ca ma tot uit la pantaloni, asa ca barbatu-sau (cred ca era barbatu-sau) a crezut ca vreau doar pantalonii, asa ca i-a bagat intr-o plasa de plastic si s-a cam fisticit cind a vazut ca vreau si geaca :) Pina la urma a pus aia o mina pe pantaloni, una pe plasa, le-a scos si-a aruncat plasa cit colo si-a inceput sa-l bombane sa-i dea o plasa mai mare mai repede.. :) Pe mine m-a umflat un ris de numa, dupa care am picat amindoua de acord despre cit sint de neajutorati barbatii in general.. :) Asa, noi ieri am fost ocupati cu oleaca de facut curat si spalat rufe, ca o zi obisnuita, in care ne grabim sa facem totul, ca a doua zi nu putem.. Adica nici vorba de mers la biserica sau program distractiv, mai faceam pauze si mai dadeam telefoane, altii abia in seara aia scotoceau dupa suportul de brad prin beciuri :) Macar cu aia ne-am scos, ca am facut bradul acu doua saptamini! Traditia la noi era ca-l facea mama dupa ce ma culcam eu, am si-o poveste in care m-am trezit si mama zdup cu bradul pe podea, ca sa nu-l vad, dupa care da-i si stringe cioburile si fugi la cumparaturi dupa altele.. :) De fapt intrasem sa va zic ca cintecul preferat al lui Paul - de Craciun - e Rudolf the Red Nose Reindeer. Nu stiu de unde au nascocit astia chestia cu renul cu nasul rosu.. Si din talentele de negociere ale lui Paul: eu: Ce-ar fi sa-ti faci ordine in camera? el: ce-ar fi sa faci tu? :) Si alycia, da, e greu cu un ciine in casa, io te sfatuiesc sa-ti iei numa daca chiar simti ca te plictisesti si trebuie neaparat sa-ti umpli timpul cu ceva. Dar poti sa incepi cu un acvariu de pesti, e mult mai putin pretentios decit un ciine (nici nu latra). Dana, nu cred ca azi pot sa-l smulg pe Paul de linga jucarii, si nici pe mine din pat, dar poate ne vedem zilele urmatoare. Un Craciun fericit mamici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_d acuma m-am uitat la poze , frumusica rau Ilinca.

Unde-s facute pozele cu Mos Craciun cu sanie ?

Si se pare ca-i place tare mult la cursurile de dans.

 

Si la noi a venit Mos Craciun la noi vine mereu seara cit sintem noi la biserica ca daca vine dimineata nu ne mai putem duce dimineata la biserica. Joshua a fost binenteles incintat de DSi acuma nu-i mai trebuie Wii sta numai cu el nu prea i-a mai trebuit nimic altceva.

 

Azi o sa avem zi de stat acasa cu program de voie pentru toata lumea adica eu o sa dorm, Joshua pe DS si tati la servici [:D]

Am fi iesit la o bataie cu zapada daca am fi avut zapada asa dormitam pe aici si asteptam sa inceapa ploaia.

Aseara am stat pina tirziu sa ma uit la emisiunea aia "Nu va puneti cu blondele", o prostie era sa nici nu ma mai scol sa ma duc la biserica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti Paul foarte mult ne-a placut mai ales noua care auzim destul de des cintecul asta.

 

Eu azi m-am uitat la Craciun in Familie.

Zilele astea cit Joshua a stat calare pe jocul ala DS si n-a vrut sa iasa nicaieri m-am uitat atit la romani, mincare romaneasca, biserica romaneasca , sunat cu orele in Romania, stat pe DC ca parca am fost i Romania acuma mi-e dor si parca imi lipseste viata mea de aici.

 

Cica miine ninge si la noi 1 cm bun si ala abia asteptam.

Miine o sa-l mai pun sa faca putin teme sa nu uite tot si apoi cred ca mergem sa cumparam citeva decoratii de Anul Nou (Palarii, servetele,..).

Eu am strins toate decoratii le prin casa cu Mos Craciun am lasat numai oameni de zapada si luminite.

Citeva poze recente

http://community.webshots.com/slideshow/576033654cvouIS?mediaPosition=1

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...