Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Dana, eu nu ma mai satur sa ma uit la cum decorezi tu in casa, e asa frumos.. Nu vrei sa decorezi si la mine? (las ca fac masaj la febra muschiulara, ca la aia ma pricep :D) Noi ne-am despachetat cadourile in pijama, dimineata: http://paulg.shutterfly.com/103 A iesit cam miscata, ca n-am pus blitzul.. Daca zici ca ninge azi, cred ca trag jaluzelele in toata casa.. :) ca iar ma tiraste la bataie cu zapada.. :) Voi cum mai stati cu dintii? I-au cazut aia doi de jos si-au crescut de tot si aia de sus n-au gind.. Unul a inceput sa iasa in afara de zici ca arata ca un vampir sau un beaver. Si s-au si distantat... ori s-au facut dintii mai ingusti ori s-a facut maxilarul mai lat.. Acu are spatii de zici ca or fi cazut ceva dinti d-acolo.. Dana, imi place ideea ta cu oamenii de zapada si beculete, noi stringem mai prin ianuarie bradul, dar dupa aia casa arata asa trista, fara decoratii..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello hello si de la noi[:D]

Noi muciosi de la al mic la al mare[bang]Da ne descurcam noi.

Eu de la anul cred ca il pun sa isi puna pe lista max 2 cadouri, ca Vaz ca nu il mai impresioneaza daca sunt prea multe[bang]

Bag interdictie la cadouri de la prieteni si acasa doar cu masura. Ca sa nu mai zic ca m-a suparat ca a ras o gramada de bomboane fara sa intrebe pe nimeni. Si a aruncat hartiile prinn diferite colturi[:D]Mi s-a urcat sangele la cap, dar pe de alta parte asa imi aminteam cum faceam si noi cand eram mici si ne gandeam ca nu afla mama si tata[:D]

Of, ce ne-au crescut copii[q]

DanaMario, si eu am vrut sa zic, nu pricep dormitorul al e alui Joshua?[:D]Si sta asa alb?[alcool][pup]

Parpa, ce bine ca ne mai zici cate ceva, Iote cum s-a animat subectul[:D][pup]Paul nazdravan.

Aalina, lasa marfarul ala si da un semn.

Alycia, danaD cum sunteti?

Danad a nascut sora?

[flo]numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak lui i-au cazut 2 de jos demult acum de curaind i-au cazut 2 din mijloc de sus si Joshua oricum are o stungareata enorma de parca avea un dinte lipsa mereu. Noua ne-a zis de la dentist ca dupa ce i se schimba aia din mijloc sa-l duc sa vada ce pot face sa-i mai apropie, dar nu stiu daca ma duc.. Si-i mai cade unul zilele astea. Daiopri nu dormitorul ala nu e a lui Joshua e al nostru dar la Joshua in camera e cel mai curat si ce-a mai mare ordine ca nu sta acolo niciodata [:D] Ce copil am si eu , azi am fost sa-si cumpere manusile alea rosii de la Olimpiada si n-a vrut sa le cumpere (acasa mi-a zis ca nu a vrut sa le cumpere ca sa salvam bani :)) astea http://www.vancouver2010.com/more-2010-information/about-vanoc/own-the-podium/red-mittens/ Apoi l-am dus sa-si cumpere de revelion palarii si goarne din alea cu Hapy New Year si tot asa n-a vrut si-a ales numai niste artificii din alea de hirie care face casa ca dupa razboi [:D] de 1 dolar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si LA MULTI ANI!!!

Noi am petrecut mai mult pe langa mancare, vad ca voi nu prea amintiti de mancare si incep sa ma simt cam deplasata. Sunt convinsa ca nu e bine, nu e sanatos dar e tare placut, sa faci bunatati si sa te imbuibi apoi tolaniti la tv unde am vazut vreao 10 filme de Craciun in 3 zile si la calculator unde am tot vorbit cu ai mei si m-am jucat si putin sims (mult mai putin decat planuisem dar vacanta continua[:D]).

In ziua de Craciun am fost invitati la cumnata (adica vecina), e aproape ca si cum am stat acasa doar ca am mancat mancarea altora si sincera s afiu mai mult imi placea a mea. Acolo la cumnata s-au apucat sa scoata cd-uri vechi pe care tocmai le facusera din casete de video din alea vechi si uitandu-ne noi asa la tineretele noastre (mai mult ale lor) dam peste filmul de la botezul Ilincutei. Asta a fost revelatia anului pentru ca eu nu-l vazusem niciodata, l-am luat acasa si l-am copiat si m-am tot uitat la el cu incantare si regret... si mirare ca uite ce a trecut timpul si ce s-a transformat gagalicea aia mica si oracaitoare. Doaamne si Alexandra ce mica si draguta era si ce mai dansa ea acolo, si ce cuminte si docila, cum se uita ea la parintii ei cu drag si respect!!!! Ce diferenta!

Ieri am fost si la nasha noastra in vizita, tot la masa

[bang].

Azi am venit cu Ilinca pe la serviciu cica sa mai fac ceva la actele astea ca dupa co e deja sfarsitul lunii si eu trebuie sa am actele gata de trimis la contabila numai ca de doua ore stau aici degeaba, vorbesc cu diversi pe mess sau skype, citesc la voi, listez niste desene de colorat pt Ica si de treaba inca nu m-am apucat.

Si la noi a venit mosul bogat dar de data asta mai bogat la Alexa decat la Ilinca. Lui Ilinca i-a adus ursuletul Inger pazitor cu lampa lui fermecata (o veioza ca o mingiuta care reflecta lumini colorate si ursuletul ingeras pe tavan in timp ce spune "ingerasul meu" in engleza si romana si apoi canta o muzica de adormit cateva minute pana se stinge singura cica pana adoarme copilul. Si separat un ursulet de plus foarte moale si alb cu aripioare pe spate (de strans in brate). Ilinca a mai primit si doua plovere si doua enciclopedii (mamifere si pasari) si un dvd cu Tom si Jerry... si dulciuri.

Alexa a primit cercei de aur (de la mine) si camera foto (de la ta-su) pe care trebuie sa o imparta cu mine ca era pt amandoua[:D]. De pe la nasici au mai primit pijamale si dulciuri, noi astia mari dulciuri, bauturi si cosmetice....

Cam asta.

mai si am facut si eu cozonaci[bang]. asa incantata eram eu de mine ca fac cozonaci si cand am vazut ca coca mea nu creste nici macar un pic, trece o ora, trec doua, trei... si nimic, coca mea nu vroia s aumple ligheanul.... dau telefoane peste telefoane la nasha sa intreb ce s eintampla si ce sa fac si aflu eu intr-un final ca am pus jumatate din cantitatea necesara de drojdie. Asa ca nu mai era nimic de facut, am pus in forme si.... Dumezeu cu mila, poate mai creste la cuptor. mai... sa zic ca au crescut ceva dar erau cam cat jumatate din tavi si la final aratau ca niste checuri. Important e ca la gust au fost minunati si plini de umplutura, dulci, parfumati si toata lumea i-a apreciat (adica ai casei ca nu am avut curaj sa defilez pe undeva cu ei).

Pentru masa cumnatei am facut un tort de nuci de care ii place ei cu care am si scapat foarte usor (15 minute). Asa ca m-am ambitionat cu cozonacul si vreau ca zilele astea cat stau acasa sa mai fac un rand dar de data asta sa pun cat trebuie ce trebuie ca sa-mi iasa. sa stiti ca nici macar nu e asa de complicat, am de gand sa mai fac asa din cand in cand, poate ma specializez si depasesc si 90 de kg cu ocazia asta[bang]

Hai va pup ca e timpul sa si lucrez ceva si cand ajung acasa si am timp promit sa mai pun niste poze in album ca am facut o multime de poze si filme cu camera cea noua.

PS> Fetele cu puiuti mici, cum rezista brazii in calea lor? I-ati ancorat bine? Cum au reactionat la vederea cadourilor de sub brad? Eu am filme cu Ilinca pe la toate varstele cum apare in sufragerie in dimineata de Craciun si descopera cadourile. De obicei reactia ne-a cam dezamagit dar cred ca nu se exterioriza ea.

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, m-am uitat in album, am doua poze cu Mosul, prima e la Targul de suveniruri si Kidex (pt copii) de la Romexpo si al doilea e in Parcul Herastrau, iar sania aia trasa de renii aia mici nu are legatura cu Mosul, e ca sa traga copii prin parc, tot in Herastrau si era pazita de niste Elfi simpatici si trageau copiii pe rand gratis din partea primariei (ca si trasura cu cai si poneii de calarit pe care a calarit si Ilinca).

Ilinca crede fara indoiala in Mosul si e incantata ca ea i-a spus mosului (de la targul de suveniruri- se pare ca ala chiar era Mosul cel adevarat) deci i-a spus ce isi doreste (printre altele si ce a primit) si ce isi doreste Alexa si e mandra ca a dus mesajul si datorita ei si Alexa a primit ce si-a dorit.

Mai, sora-mea nu a nascut... poate in 2010....

Gata, ma apuc de treaba[zirea]

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa zic data trecuta, Parpa, da pisoiul e mai blond decat motanul:))

Si de ce zici sa iau usturoi sau care e treaba cu usturoiul?

DanaMario, mi-am mai revenit ca mergeam direct sa ciufulesc motanul[:D]

Aalina, n-a trecut marfarul ala odata?[:D]

Danad, noi nu prea ne-am spart in figuri cu mancarea, ca eu si asa sunt in depresie ca mai am de dat jos de la sarcina, asa ca acuma cu masura. E drept ca si lenea a fost mare [:D]dar tot am facut si eu sarmale si piftie, la dulciuri nu m-am bagat ca stiam ca le pap[:D]

 

Numai bine tuturor[flo][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri cum te descurci fara sora ta?

Dar tu il iei pe ala mic cu tine peste tot, e asa cuminte?

 

Dana_d zici ca cozonaci sint buni si daca nu cresc?

N-am facut in viata mea dar aici sint asa scumpi astia romanesti vreo 16 CDN (adica 350 mii) unul ca am zis ca data viitoare mai bine fac

 

Noi azi am fost la sky a si fost o tenta de ninsoare ce mai e bine.

Miine o sa vedem ce mai facem dar nu-l mai intreb pe Joshua ce vrea ca sigur e sky or DS.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri wow am vazut pozele in partea cealalta cu pisoiu si motanu superbe. Unde le-ai facut? Aalina cind ai timp te asteptam sa ne povestesti. Alycia tu ce faci nici acum nu ai terminat mincarea? Noi azi am fost sa dea Joshua un test sa inceapa niste cursuri de matematica ceva mai avansate decit face la scoala. O sa vedem ca l-au aceptat dar pare cam complicat ce-i cer.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat sa spunem sa va aduca 2010 numai bucurii, sanatate si sa fie un an asa cum vi-l doriti voi. Ce gatiti de revelion? Noi nu gatim nimic dar nimic mergem dimineata sa cumparam un curcan (care sa fie si umplut ca lenea-i mare), o sa luam un tort pe care sa scrie "Happy New Year" neaparat un platou cu vegetale(ca sa manince si Joshua ceva) si cam atit. Oricum Joshua e fericit ca am cumparat servetele,pahare, farfurii.... cu "Happy New Year" ce punem in ele la el nu conteaza [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...