Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Buna fetelor...ultimul mesaj pe anul asta...[:D]...

Mircea e fericit cu cadoul primit de la Moshu' se joaca cu cetatea lui cu calareti si cu catapulte..dar partea mai nasoala e ca copilului i-a intrat in cap ca e musai sa se joace in doi cu castelul asa ca facem cu randul...la asediu si alte cele..Andrei nu vrea sa auda sa se joace cu el...lui i sta gandul la fete si in special azi la petrecerea de revelion...se duce baiatu' mamei cu prietena lui la un party...of, of, mai, mai, un pui aproape ca mi-a zburat din cuib, insa il am pe cel mik pe care nu ma satur sa-l strang si sa-l pup.

Parpa...noi avem covoare nu e problema cand e sanatos, nu-l deranjeaza cu nimik...chestia e ca el are un inceput de astm de natura infectioasa..adica se declanseaza tusea aia spastica atunci cand raceste, in rest ar fi ok.Cu catelul le-a trecut la amandoi ca m-am tinut tare pe pozitie si asa ca au renuntat la idee.Cum stati cu zapada??? ..ai scapat sau nu de bulgarit [:D]?

Astazi mi-am pus in cap sa fac un tort de nuci, piftiile le-am facut ieri,am mai facut salata de vinete,rulada din piept de pui,piftelutze,deseara trantim un gratar de ceafa de pork si cine vrea mai poate manca si ciorba de perisoare..si cam asta fratilor ca ajungem la urgente daca nu, cu anghirolul dupa noi [:D]

Daiopri pupici copilasilor tai...gropitele lui Tudor o sa rupa inimile fetelor, nu gluma cand va fi mare...

Dana Mario mi-a placut foarte mult si mie dormitorul vostru alb...e superb,si apropo hiihih spor la "salvat" banii in anul care vine...

Aalina, semne bune anul are...[:D], inseamna ca se gandesc pustii tai ca la anul care vine sa te lase sa dormi mai mult dimineatza macar...spor la bucatarit...

Dana_d cum au iesit cozonacii din runda a 2 a?Spor la dansat Ilincai in anul care vine..si Alexei i urez numai note bune la liceu...eu mi-am luat gandul in ceea ce-l priveste pe Andrei.

Va pup fetelor si va urez AN NOU FERICIT..CU SANATATE CA-I MAI BUNA DECAT TOATE!!!!...si sa ne auzim(citim) si in anul care vine numai cu vesti bune!id="red">id="size3">

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

No hai ca acum am si eu timp de scris. Am avut sarbatorile linistite. Si copii cuminti. Dori in noaptea aia cred ca s-a trezit din 2 in 2 ore si a facut ture iar dimineata pe la 6 erau bec amandoi. Au fost tare cumintei si abia pe la 7 au dat desteptarea musafirilor si ne-am apucat de desfacut cadouri. Eu una nu stiu cum de a avut Dori atata rabdare. Au fost tare incantati de cadouri asa ca toata ziua au prestat la jucarii si noi am putut sa ne vedem de mancarurile si bauturile noastre. Cam asta am facut de dimineata pana noaptea tarziu asa ca dupa sarbatori va trebui sa ma gandesc serios la o cura de slabire ca... e mai mult decat necesara.

L-am lasat pe Dorian in pace sa se bucure de vacanta si de dimineata pana seara a facut tot ce a vrut. Fabian face de obicei numai ce vrea asa ca...la el nimic nou [:D] Il imita pe frate'su la absolut orice si deja incep sa ma gandesc ce distractie va fi cand vor face prostii impreuna.

 

Petru revelion am pregatit o supa dulce, salata boeuf, chiftele si snitele si peste. Am zis sa nu exagerez [:D] Oricum va fi o zi linistita si maine o sa mergem la ai mei cred. Ma stradui sa ne bucuram de zilele ramase de stat acasa cu totii ca de luni... intram la program normal. Taman acum cand ma invatasem si eu cu binele. [bang]

 

Va urez tuturor un an bun, cu sanatate si noroc, bucurii si liniste!!!

Va pupam!

 

La multi ani!!! id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ziua cind Aalina avea eveniment pe care si l-ar fi dorit sa-l mai repete, am avut si eu, de soiul celalalt :) Am ramas fara lichid de spalat parbrizul in mijlocul drumului spre servici.. Am ajuns cu bine, mai mult pe ghicite, am turnat un pic de cola (noroc ca era cu indulcitor, de nu s-a facut lipicios parbrizul) si cind am plecat am oprit la prima benzinarie. Unde am luat d-ala, am facut plinul, am spalat parbrizul (stind pe loc), dar nu mi-a reusit prea bine ca inghetasera conductele de distribuire.. pina la urma am zis ia sa mai incerc odata (chiar in timp ce faceam o intoarcere in U in intersectie :) ) cu care ocazie iar mi-am intins un strat de chestie alba pe parbriz - apa (nu stiu de unde) care ingheta instantaneu intr-un strat subtire alb, amestecat cu ulei si sare de tot arunca astia pe drumuri... :)) Pina la urma am tot dat ca disperata de maneta si am bagat si incalzirea la maxim pe parbriz si pina am intrat pe autostrada am reusit sa vad si eu combatantii la trafic..

La anul cred ca fac aprovizionarile de Craciun cu cel putin o saptamina inainte, ca zilele astea a fost mai rau ca la demonstratie pe strazi si alimentarele cu rafturile cam golite.. Iar gasirea unui loc de parcare se asemana foarte tare cu o haita de lupi fugarind un iepure..

dana d, ai fost mortala cu sora ta, care inca n-a nascut, poate la anul.. :)

alycia, problema cu covoarele e insidioasa, ca sa zic asa.. Nu se manifesta imediat si nici foarte vizibil. Nici macar la toti membrii aceleiasi familii. Eu, de exemplu, faceam criza de astm la ceea ce se cheama "praf de casa", dar numai la ala de la ai mei d-acasa. Si mama era maniaca cu curatenia - dar pe vremea aia nu stiam de faza cu otetul. Am un var, care s-ala, la fel, il apuca stranutul compulsiv, dar tot numai la praful de casa din casa alor lui. Se pare ca numitele organisme, pe engleza "mites",locuiesc in pace cu unii si ni prea, cu altii. Iar alergiile nu-s decit un raspuns exagerat si anapoda al sistemului imunitar, despre care nu se stie mare lucru si pt care se trateaza in principal doar simptomele. Otetul mai frineaza dezvoltare numitelor mites si-n plus si invioreaza culorile :) Adica vreau sa zic ca io's pe cale sa m-apuc de otetit mochetele de prin casa, acu ca m-am mutat de la casa cu parchet la casa mochetata partial..

daiopri, io nu stiu de ce zici ca nu-i animatie fara mine, ca abia apuc sa tin pasul cu cit se scrie :) Usturoiul e anti-gripa, si d-aia si d-ailalta :) Batut/pisat cu ulei si un pic de sare si turnat dupa aia peste cartofi sau pui... yuummm.. :)

No, ma duc sa arunc frigaruile de somon pe gratar, s-avem macar simbolic si ceva usor de mincat pe masa - in afara de gratar, sarmale si ciorba de perisoare. Tot simbolic am luat si-un pachetel de brinza albastra, am zis ca daca-i ocazie poate conving junele sa incerce si soiuri noi de mincare, mai ales ca-i place brinza, in general. Aiurea, ca stie provenienta brinzei albastre, nu ma vad inregistrind nici un succes pe frontul ala. Daca reusesc sa-l tin treaz pina la miezul noptii o sa-i dau sampanie, sa ciocneasca cu noi.

Nu stiu voi, dar pe mine ma apuca jalea cind ma gindesc ca n-avem decit trei zile.. Nici alea 4 de Craciun nu mi-au ajuns.. Cred ca nu prea mi-a priit noaptea dormita pe bucati, am picat pe la 11, la 1 m-am trezit si-am scos rufele din masina de spalat sa le bag in uscator si sa mai string prin bucatarie dupa compusul salatei de beuf (cu pui) si-asa s-a facut 3 si m-am bagt si eu in pat. La 5 s-a luat curentul si-a venit junele c-o falca-n cer si una-n pamint ca de ce nu-i merge televizorul, dar cred ca vorbea in somn, ca dupa ce-a aflat ca nu-i curent, s-a bagat la loc in pat, a mai bombanit oleaca si s-a culcat la loc :)

Va pupa mama si s-aveti un an nou cu bucurii si multa sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

[*][cor][comoara][comoara][comoara][cor][*]

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]

...La Multi Ani 2010!!!id="Comic Sans MS">id="size6">id="orange">

Paul n-a mai rezistat si s-a culcat la 12 fara 10 cu instructiuni precise sa fie trezit la 11:59, ceea ce noi ne-am executat ca sa constatam cu stupoare ca junele e complet refacut! I-am indesat numita brinza albastra printre dinti, stil diversificare, ca sa ceara imediat APA, ca are gust de voma! Si e o brinza medie, chiar buna, foarte cremoasa, nu ca parmezanul ala pe care-l iubeste el si care, dupa parerea mea miroase a picioare dupa o repriza de hockey! Sampania, dulce si aromata, a ciocnit-o cu noi dar s-a strimbat si la aia - deh, nu mai are un an! :)Macar a inghitit toate cele 5 picaturi de buna voie si nesilit de nimeni! :) Dupa care ne-am uitat la Ice Age 3, la care aia marii au picat ca mustele - cind s-a terminat Paul a cerut o poveste cu Scooby si mie-mi jucau literele in fata ochilor, noroc ca a adormit la pagina a doua :)

Una din tintele misiunii de cumparaturi de aseara a fost o sticla de cognac, ca n-am mai baut de cind eram la mama fata :) si pentru un motiv aleator mi-am adus aminte ca chiar mi-a placut gura aia pe care am baut-o ... atunci. Si, fiind un pachet de stress dupa cursa contra-cronometru (ultima achizitie fiind pahare - de vin, sampanie si cognac - Dollarama, te iubesc) - (edit:) la 4 trebuia sa-l iau de la day care - am zis ia sa vad ce isprava am facut. Si zau ca nu m-am imbatat, doar relaxat suficient cit sa simt ca trebuie musai sa recuperez din orele de somn lipsa de c-o noapte dinainte, asa ca de la 7 la 11 m-am refacut intensiv. Si m-am si lasat trezita fara proteste iar la 3 am adormit iar fara foieli. Dar cel mai extraordinar a fost ca m-am trezit aproape odihnita (mi-ar mai fi trebuit vreo citeva ore) dar foarte bine dispusa!!! Am si uitat de cind n-am mai patit una ca asta! De obicei nu pot sa ma gindesc la altceva decit ca mi-ar mai fi trebuit niste ore de somn, si cum sa fac sa-mi bag mai repede niste COFEINA in sistem, dar azi dimineata eram gata de orice, chiar si de-o bataie cu zapada, chiar daca nu puteam sa-mi desclestez falcile suficient cit sa vorbesc articulat - ceea ce mi s-a parut foarte amuzant! :)

Am impresia ca domnul Remy Martin si cu mine o sa fim prieteni foarte buni in anul asta si-o sa mergem des la culcare impreuna! ;))))

Asa ca mama va ureaza un 2010 fericit, in orice soi, fel si forma ar lua fericirea :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI 2010 SI FIE CA NOUL AN SA VA ADUCA NUMAI BUCURII SI SANATATE SI PREVIZIUNILE MAI PUTIN OPTIMISTE PE CARE LE TOT AUZIM SA FIE GRESITE!!! ASA SA FIE!!!id="red">

Eu am intrat numai sa va zic ca maine dimineata Simona pleaca la spital sa ii induca nasterea (asta daca nu sunt prea aglomerati aia la spital). Se pare ca Maia nu vrea afara, sta bine merci acolo la caldurica si se joaca cu nervii nostri.

Eu sunt cu moralul la pamant ca vacanta s-a terminat si de maine o iau de la capat [q]. Vedeti, asta e partea proasta a sarbatorilor: ca se termina [q]

Asa ca incerc sa ma bag in pat asta seara mai devreme ca s-a terminat cu dormitul pana la 9[bang].

O sa incerc sa pun si poze in album, deocamdata trebuie sa vad ce fac cu camera aia noua sa faca poze mai mici 2,5Mb e prea mult pt o poza amarata, o sa stau ore intregi sa se incarce in album.

Va pup si va doresc un an nou minunat[pup]

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana d, la mine s-a terminat cu somnul, punct! :) Asa mi se inchideau ochii azi la servici, de numa... Mai imi sprijineam capul in miini, de ma faceam ca ma gindesc, nu stiu daca m-o fi vaut careva..

Parbrizul meu zice ca Aalina a mai dormit o noapte ca boierii :) Am elucidat pina la urma misterul: nu ramasesem fara, ci-mi inghetase ala vechi, de vara, care tine numai pina la minus 10 grade si se pare ca m-am facut cam nesimtita de n-am remarcat evenimentul. Azi a saltat oleaca peste -10 si-a luat-o pompa din loc... Iar stratul ala subtire si alb pe care-l intindeam eu cu foc pe geam cu stergatoarele era taman lichidul de vara, care ingheta de cum iesea de pe tzava..

Paul a fost azi foarte indignat ca tre sa mearga la scoala, in special ca m-a anuntat de aseara ca el n-are de gind sa mearga nicaieri. Se pare ca iar il necajeste careva la day care si cind l-am intrebat de ce nu-i zice educatoarei, mi-a zis ca el e "mister Nice Guy" si nu zice decit daca-l intreaba aia.. Acu tre numa sa-l lamuresc ca aia nu-i cititoare de ginduri si-am rezolvat problema. Da' ca sa-i mai treaca din ofuri si sa-i mai vina din toanele bune iar i-am luat cadouri, tot felul de carti, cu care e acuma foarte ocupat si mult mai fericit decit era dimineata. Macar de-un lucru ma bucur, ca-i plac mai mult cartile decit jucariile..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LMA in Noul An!

Pana nu uit, Danamario pozele le-am facut la Walmart. Mai tb sa mai raspund la ceva?[:D]Ca de fiecare data uit.

Noi suntem binisor.Parca ar trece raceala, desi baieti mai tusesc, eu ma smorcai si sinusurile sotului tot prost.

Apoi eu sunt in alergare continua cu programul asta nou. Ca sa merg in fiecare zi e o intreaga aventura si mi se duce toata ziua, pana il duc pe pisoi la o prietena sa il las, pana ajung acolo, cat stau acolo si apoi mergi si il ia, o nebunie generala[:D]

In plus sunt si tare obosita dupa. Cred ca ma afecteaza[:D]

Asta e, o sa se termine si asta si apoi sa vad de ce ma mai vait[:D]

Lui al mare i-a picat si primul dinte de sus si nu pot sa ma uit la el cand vb ca mor de ras ce comic e sasait asa si isi arata fasolele fara teama.

Al mic merge intruna de m-a apacit de tot. Si trage niste trante vai de el. Dar nu se lasa[:D]

Parpa, tu numai aventuri ai. Eu zic ca ar tb sa vezi ce si cum cu gradintia aia.[pup]

Eu tot ma chinui sa il lamuresc sa mearga la karate si nu vrea. Acum oprim nitel si gimnastica fiindca nici acolo nu vrea.

L-am inscris la pian si parca vad ca ma dau aia afara ca numai rabdare de pian nu are. Apoi o sa mearga si la mulisports sa i se prezinte mai multe sporturi sa vaz daca ii place ceva.

O gramada de treaba. Si sper dupa ce termin cu plaja sa il inscriu la inot din nou ca acum poate pot si eu sa inot.

danad a nascut sora?

Aalina, tu tot nu vrei sa recunosti daca doarme Fabi?[pup]Ati luat-o la picior?

 

Numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

imi pica ochii-n gura de somn. asta asa in loc de "buna ziua" Mai, Simona abia azi noapte a nascut prin cezariana (noapte la noi, dupamiaza la ei) asta dupa 30 si ceva de ore de chin in care abia a reusit sa se dilate pana la 7 cm( atat avea aseara cand m-am culcat eu).

Nu stiu de ce pana la urma au recurs la cezariana ca zic eu 7 cm era aproape de optim, nu? Nu am reusit sa aflu azi noapte decat ca a nscut prin cezariana o fetita de nota "aproape 10" si e bine la reanimare (Simona). Abia astept sa se scoale ai mei sa-i iau la alte intrebari, de ce si cum... nici nu stiu ce greutate a avut copilul. Azi ii duce cumnatul si pe ei la spital sa le vada, saracul a stat si el acolo cu ea tot timpul si a incurajat-o... dar nu stiu de ce pana la urma nu a iesit asa cum a fost planul.

In rest dupa cum v-am spus mor de somn ca am avut o noapte partial alba si degeaba am bagat cafele si ness-uri ca abia tin ochii deschisi, noroc ca mi-am terminat treburile alea multe si grele cu incheiatul lunii si inventarul de sfarsit de an, macar mi s-a luat o piatra de pe inima.

Promit solemn ca diseara ma bag in pat inainte de 11 (sa vedem daca ma tin de cuvant).

Daiopri si ati dat dintele la zana maseluta? Ce a primit in schimb? Ilinca a schimbat toti dintii, mai au de crescut doi care inca nu si-au facut deloc aparitia dar ea e dornica sa mai doneze niste dinti la zana ca sa mai primeasca cadouri.

La noi Mos Craciun nu prea a adus jucarii asa ca cred ca incepe sa simta nevoia si cauta metode.

Doina n-ai inebunit cu aventurile la volan, fi si tu mai atenta mama cu condusul pe iarna aia de la voi sa nu patesti Doamne fereste ceva. Cum sa mergi cu parbrizul acoperit?! mai, ai copil acasa, ai mai multa grija de viata ta!

Fetelor am vorbit zilele trecute cu Adriana. Cu totii sunt bine sanatosi, ea are mult lapte si cel mic e mancacios, gras si vesel. Toata trupa e vesela si ocupata. Va transmite si ea un an bun si se plange ca nu reuseste sa mai puna mana pe calculator (cred si eu).

Pupici la toata gashca!

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...