Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Fetele, la noi ninge ca in povesti de duminica seara, adica de aproape 2 zile. Mai intai a fost si vant si a fost cam neplacut afara pe viscolul ala si friiig. Dar acum ma uit pe geam de la serviciu si ninge asa frumos si linistit, se aseaza zapada cu spor. Aseara am iesit cu sanie si ne-am tras toate trei iar acum avem program de luat de la gradi cu sania (tati) dus in parc la derdelus si eu o preiau de acolo cand ajung. Apoi iar tras pana acasa[aerob], poata dau jos ceva din carnatii si sarmalele puse pe fund. Simona e bine si Maia la fel. Au fost la al doilea control la pediatru si are 3,240 kg. Nu stiu exact cu cat a iesit din spital dar zice doctorul ca a luat bine in greutate. Are abia 14 zile, chiar azi implineste 2 saptamani. Ai mei se pregatesc sa se intoarca, Duminica ii luam de la aeroport. Nu stiu daca v-am spus ca am inscris-o pe Ilinca la scoala. In rest cu gradinita, cu serviciul, cu dansul, cu liceul.... asa as sta si eu acasa cateva zile....simt nevoia, nici in we nu pot sa stau sa ma adun si sa aduc treburile la zi. Pupiloi! [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Draga Aalina, nu stiu cine se odihneste in weekend, ca eu alerg ca o gaina cu gitu' taiat, 4 cursuri simbata si 1 duminica si prevad un mic dezastru duminica asta, ca si aia trecuta, in care n-a putut copilu sa patineze cu un prieten de la scoala pt ca n-avea ma-sa patine sa intre cu el pe patinoar. Iar ma-sa are chef de cumparat patine cam cum are de patinat, adica nu zero, ci pe minus.. Mi-au dat aia un pliant cu un nr de telefon unde as mai avea sanse sa-l inscriu, da' n-am apucat sa-i sun, c-am fost cam zombi saptamina asta, m-am reapucat de citit cu pasiune, toate prostiile, evident, da' tre sa vad cum se termina, asa ca m-a prins si 3 si 5 dimineata citind in weekend, asa ca am si ratat primele doua cursuri, anume ghitara si keyboardu, nu-i bai la ghitara, ca si-asa n-am apucat sa-i cumpar si mi-a facut si circ ca era distrus ca intirziasem la prima ora - asa ca daca am lipsit la a doua e mai bine.. da' la keyboard era chiar fain, dadeam si eu la clape, cu el.. In rest... ma tot plimb dupa mine din decembrie cu niste facturi, in sacosa de pachetul de prinz, ca poate apuc sa le platesc intr-o pauza, ceea ce nu s-a intimplat inca.. Macar felicitarile de sarbatori am apucat sa le trimit.. Pe la mijlocul lui noiembrie ma inchinam c-am trecut peste inc-un Halloween fara reparatii majore si mi-am zis ca-i prea devreme sa trimit felicitarile de Craciun de pe 15 noiembrie. Dupa aia am clipit si s-a facut 15 decembrie asa c-am bagat viteza in felicitari si vreo citeva facturi. La aia cu gazu se pare ca am de-a face cu careva cam ca mine, ca dupa ce le-am dat voie sa-si traga automat platile din cont au zis ca sa fac bine sa le platesc, asa ca le-am trimis cec. Dupa care ma uit in cont si vad ca s-a facut si plata automata si aia cu cecul. Dupa care ma trezesc ca-mi trimit scrisorica sa le trimit un cec void ca altfel nu pot sa-mi traga banii din cont... (hahaha).. Da' nu-i bai, ca astia au un sistem foarte interesant de facturat, momentan ma factureaza 63 de lei pe luna, si-mi tin cont separat de cit am consumat, ca sa nu ma jupoaie in lunile de iarna si sa platesc foarte putin vara.. Asta am inteles-o dupa o vreme, ca au omis sa ma factureze vreo 3 luni dupa care mi-au trimis 3 facturi, fiecare considerindu-le pe anterioarele neplatite, asa ca a trebuit sa stau cu calculatoru in brate ca sa socotesc cit tre sa le platesc, pina la urma. Asta dupa ce m-am prins care-i sistemul, bineinteles. Noroc ca-s buna de detectiva si m-am prins ca e de la ei si nu de la mine, ca toate platile aveau acelasi termen de plata si lipseau penalizarile - ca asa-i omu, isi face griji ca de fapt facturile au fost la timp da' n-au ajuns la destinatie... Oricum, weekendul asta mai e cum mai e, daca ma pregatesc corespunzator cu ghitara si patine, dar saptamina viitoare mai avem si o petrecere la o zi de nastere, asa ca ne adunam de pe drumuri pe la 7 seara. Pai da, sa stie copilu ce inseamna o zi de munca adevarata! :) Tot vreau sa va zic de-o vreme, da' tot uit. Drumul meu spre servici se intersecteaza cu un numar de alte autostrazi, asa ca dimineata vad suvoaie de faruri din toate directiile. E foarte spectaculos cind ma apropiu de vreun pod, mai ales cind e ceata si nu se vede podul prea bine. Cind mai trece si cite-un avion chiar in momentul ala e chiar peisaj SF - ca trec si foarte aproape de aeroport, asa ca, in functie de cum bate vintul, sint zile cind sint foarte multe avioane deasupra autostrazii - unele piste sint chiar linga autostrada asta a mea.. Si voiam sa va mai intreb, voi cu ce-i mai spalati? De oameni mari sau de copii? De pe la 3-4 ani l-am trecut pe sapun/sampon cu dispensor, ca sa se autoserveasca junele singur, dar e de forma spuma chestia aia, si pentru ca e violet, junele are o mare placere s-o intinda pe pereti/usi si covoare.. (Stop playing with the soap, Paul! I'm not playing, I'm making a mixture!) adica mai intii amesteca spuma aia cu apa, ca sa aiba destula, s-o intinda peste tot. Intr-o vreme isi dadea cu aia in cap, ca sa-si faca parul moale, pina l-am lamurit ca sapunul de pe par trebuie dat jos... dupa care a inceput sa-si clateasca parul in chiuveta de unul singur... Si da-i si incearca sa repari puiul de inundatie.. etc... DanaMario, imi cer scuze de p-acuma pt ameteala.. :D Multam de linkuri - inca n-am apucat sa le probam, da' e pe lista.. :) dana d, si n-ai zis cum te simti ca matusa! :) Chiar n-au stat mult ai tai aici, deloc! Iar lumea cu servici merge la servici sa se odihneasca, mai - ca weekendu-i pt munca grea :D Aalina, n-ai zis nici cum a fost la concertu Phoenix si nici poze cu coltzii n-ai bagat - :D. Baga. :) Si ca sa inchei, ma duc sa-mi dau vopseaua jos din par, mi-am zis ca la cum e situatia, e numa bine sa-mi pun un pahar de vin si sa-mi trag niste suvite violet (iar) - de data asta, cu mina mea - daca nu pic cind vad ce-a iesit, fac poze! Sanatate la bebei si mamici. [url="http://community.webshots.com/user/parpalak"]Poze pe webshots[/url] si [url="http://home911.servebeer.com"]Poze si filme[/url] [url="http://www.bettasplendens.mysite.com/"]Nebunia cu pestii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io nu stiu cum fac ca-s cap de pagina de-o vreme.... :) Daiopri, cum ai facut pina la urma, de-a gata sau ti-ai suflecat minecile? Io votez cu de-a gata si "meniul" pe care ti l-a dat DanaMario e nu numai aspectuos dar si gustos. Aalina, copilu meu cel complimentacios sigur ca voia ceva de la mine, ca doar nu-ti imaginezi ca-l apuca asa din senin si fara motiv. Mai precis, voia sa nu-i faca ma-sa explozie pe subiectul parfumuri - despre care am cazut de acord de vreo 15 ori, in toate felurile posibile, ca-s ale mele si ca n-are ce cauta sa se joace cu ele sub nici o forma si in nici o modalitate... Sanatate la bebei si mamici. [url="http://community.webshots.com/user/parpalak"]Poze pe webshots[/url] si [url="http://home911.servebeer.com"]Poze si filme[/url] [url="http://www.bettasplendens.mysite.com/"]Nebunia cu pestii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri ce faci mai resisti? Gata ai terminat? Ma tot gindesc la tine Aalina la noi tot nu ninge Am ajuns sa-mi lipseasca zapada Ma tot rog de copil sa mergem la vreo 100 km de Toronto unde-i zapada sa ne dam cu saniutele alea din cauciuc (tubing) si nu vrea. Ii place mai mult sa stea acasa in weekend sa se joace Wii sau DS[bang] Parpalak daaaa ametitor rau prgramul tau Uite la mine Simbata dus copil la scoala romaneasca si 2 ore jumatate mami merge sa-si cumpere vreo bluza sau simbata trecuta am cumparat decoratii de Valentine Day. Apoi mers si mincat in oras sa nu mai pierd timp acasa. Trimis copil la patinaj si simbata si duminica cu tasu timp in care masa isi face somnul de infrumusetare. Ziceti-ne cind mergeti la patinaj ca Joshua ca Joshua s-a plictisit numai cu tati Acuma tot caut idei de facut temele mai placute pentru mine Si ma tot gindeam sa experimentez weekendul asta Citit - trimis copilul sa-si citeasca singur cartile dar sa se inregistreze pe iPhone si masa doar ii asculta inregistrea Scris - sa-si dea singur dictare pe site-ul lui si masa doar verifica site-ul Math - are un joc destul de complicat pe DS cu adunari pina la 100 In felul asta pot stat in virful patului butonez telecomanda sau umblu teleteu pe internet si copilul face teme. Parpalak ma faci sa ma intreb daca nu cumva la noi se misca totul "prea cu incetinitorul". Dana_d poate faci ceva poze cu Ilinca la derdelus. Alycia ati mai terminat cu racelile. Stii ce-au observat eu de cite ori ii dau lui Joshua multivitamine raceste sau tuseste. De 2 ori mi s-a intimplat nu stiu o fi intimplare sau nu dar eu acum nu-i mai dau nimic nimic. Aseara ma intreaba Joshua - Mami dar tu esti sef? Mami - Nu nu sint Joshua - Pai atunci de ce imi spui mereu fa aia, fa aia ca eu am crezut ca asa fac numai sefi [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei am terminat:((( Mai am inca o saptamana jumate si alerg de colo colo, caci mi s-a propus sa intru si intr-un tratament pt intarirea oaselor si am alergat de colo colo sa termin cu hartiile si analizele necesare si inca nu am terminat[bang] Daca ma vad si in februarie mare lucru. Ca sa fie tacamul complet ma trezesc si cu tel de la scoala (chiar cand sa respir si eu pt juma de ora si sa iau o umbucatura pe ziua aia) sa viu sa il iau pe cel mare ca si-a bagat o piatra in ureche si nu poate sa o scoata[bang] uite asa in loc sa ajungem la pian in ziua aia am mers la urgente, caci nu putea sa o scoata orisicine[bang] Partea buna e ca e bine, partea proasta e ca ma gandesc ce ma astepata de acum incolo[:D]Ca idei in sens negativ vaz ca are cu duiumul[:D] Asta dupa ce numai cu o zi inainte a avut time out ca tb sa distribuie si ce s-a gandit desteptul lui mama sa le arunce ca postasii. Drept urmare a zgariat o fetita pe fata cu foaia:( ce mai tura vura, am fost un pachet de nervi. Ast mic e bine si vesel voios. Merge de nu are treaba, si nici nu ma mai obosesc sa merg dupa el. Daca nu prea a iesit el afara cand era sora aici, acu il tin doar pe drumuri de nu mai are nici un program, ca deh, orele mele difera de la zi la zi. Inca nu am rezolvat cu actele dar nici nu am cum sa merg la sv ca at ar fi contradictie cu faptul ca am zis ca nu pot. Asa ca sper sa se rezolve ca altfel tb sa iau fara plata si sa zbor cat mai rpd la treaba[q] Parpa, pai nu am hotarat inca,caci abia in feb e, da eu ma interese din timp[:D] cred ca o sa fac o combinatie intre cumparate si facute, si mai mult facute[:D] Inca sunt in cumpana daca sa ma arunc la tort sau nu, ca din experienta mea vasta[:D]cand ma grabesc imi iese din parti. Pe al mare acum il mai am doar la pian, la care ma zapacesc cu totul ca numai rabdare si timp de exersat aia nu am, si ceva multisports, care ii place ca ii cam alearga, dar el iar asculta de se rupe, erau aia toti in cerc si ascultau ce zice prof si el s-a ridicat si batea mingea[bang] De parca aveam mult timp merg acum si la acupunct da [arca imi face bine ca nu ma mai iau transpiratiile asa rau. danaMario poate face si mama ta ca vaz ca ajuta ceva. Gata pauza ca s-a trezit mostenitorul nr 2 (al datoriilor [:D]) Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaMario, tocmai mi-a venit ideea geniala sa-mi schimb programul de weekend: simbata si duminica il plantez pe Paul la tine si io-mi fac somnul de supravietuire 48 de ore la rind.. :D Ce parere ai? :) Noi avem azi drama de la 1 jumate la 2, dupa care o sa-mi iau inima-n dinti si patinele-n picioare si-o sa mergem la patinaj cu Darius, colegul din clasa paralela (caruia mult timp mi-a luat sa nu-i zic Dori :D, de cred ca m-a crezut mama lui cam bilbiita o vreme.. :D) la Oriole. Cred ca mai mult de juma de ora nu rezista nici unul din noi. Asa ca mai zi cum facem cu patinajul ala... (De ce nu vorbim noi la telefon ci pe forum, nu stiu :))))))))))))))) ) Daiopri, mie mi se pare ca ai atitudinea grsita, mai: daca-ti face placere sa te-arunci la tort, baga! Daca vrei sa si impresionezi pe cineva cu asta, uite, io ma declar de p-acuma impresionata! Da' daca te enerveaza/streseaza, etc.. atunci cumpara, neica! Alycia, ma alatur si eu corului care te-ntreaba de raceli si de restul, in general.. Auzi, nu mai bine il lauzi pe ala mare cind face ceva bine decit sa-l critici ca te dezamageste cind nu face (zic si eu)? Sanatate la bebei si mamici. [url="http://community.webshots.com/user/parpalak"]Poze pe webshots[/url] si [url="http://home911.servebeer.com"]Poze si filme[/url] [url="http://www.bettasplendens.mysite.com/"]Nebunia cu pestii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri hai ca mult a fost putin mai e. O sa ajungi tu sa termini cu toate de tot. Si zisesem ca ne intilnim cu Paul la patinaj asa ca facu-i repede mincare copilului l-am zorit nitel ca sa ajungem la timp si dupa ce a terminat de mincat a vazut ca mai are timp vrea 10 minute pina sa inceapa sa se imbrace asa ca s-a decis sa merga sa mai vada 10 minute Veronica. S-a dus sus si ce s-a gindit si-a luat notebook-ul in pat cu Veronica si si-a scos si ciorapi sa-l "gidile cearsaful" [:D] Cind m-am dus sus am decis amindoi de comun acord ca mai stam in plapuma si vedem Veronica. Asa ca eu mi-am facut somunul de infrumusetare si el a vazut Veronica si s-a dus mai tirziu cu tati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, zau ca va admir..sunteti intr-o continua miscare mai mult sau mai putin brawniana..fugi la patinoar, fugi la pian, ba la tenis , ba la curs de arte...da unde le gasiti mai fetelor...cand mai aveti timp de restul?..lectii, mancare , cumparaturi, servici...curatenie...sau la voi ziua are 48 de ore?...nu stiu daca as rezista rimului de acolo...e musai sa mergeti la toate cursurile alea...nu fac copii destul la scoala si dupa masa sa se joace si ei in legea lor? Aici in afara de piscina nu prea am unde sa-l duc..ca la patinaj suntem antitalent toata familia..plus ca la ce criza de sciatica am bagat numai aia imi lipsea...la noi zilele sunt foarte domestice si relaxate..scoala, gradi...si acasa...si fiecare isi umple timpul dupa preferintze... In alta ordine de idei, Mircea e bine sa nu zic intr-un ceas rau,iar celui mare parca, parca i-au intrat mintile in cap in sensul ca a constientizat pana la urma ca e musai musai sa invetze ceva...i place liceul unde este, chiar daca e greu si foarte server...in consecintza a inceput sa mai deschida caietele...si sa aduca note mai bune ...asa ca Parpalak acum am motive sa-l laud cat de cat..ca altfel era tema grea in ai gasi motive de lauda. Voi cum mai sunteti cu scoala Parpalak, merge mai cu drag acum? Aalina astept pozici cu micul "coltzos" [:D]....la voi cum merge cititul si scrisul..ca presimt ca la noi o sa avem ceva de furca... Dana Mario mersi de site-uri...cum mai afli cate unul cum mai baga si la noi...imi place metoda ta de al pune sa faca temele...mami numai verifica pe site ..asta da copil constiincios,sa vad daca al meu o sa "inghita" tehnica asta..ca cel mare m-a tras in piept rau de tot..adevarul e ca nici eu nu m-am mai tinut de verificat de prin clasa a 5 a ca mi se acrise. [flo] Daiopri inca putin ma gandesc ca mult nu va mai fi si vei intra cumva in normalitate...te admir pentru cat de curajoasa esti.Cat despre cel mare bine ca nu i-a venit ideea sa-si bage piatra in nas..ma gandesc ca de la patania asta o sa tina minte sa nu-si mai vare pietricele prin diferite orificii Dana_d...mai zi-mi de Alexa cum merge cu liceul ...i se pare greu , usor...? Se descurca? Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alycia, da' nu mergem toti la toate cursurile, ci diversi copii la diverse cursuri. Iar p-aicea cursurile astea sint un fel de joaca organizata si (mai ales) supravegheata de altii. In afara de patinaj :) Unde raportez un succes cutremurator, ma mir ca n-a scris si-n ziare de el: ne-am bagat pe patinoar amindoi si n-am cazut nici o data! Io am stat mai mult pe virfuri si copilu c-o mina pe mine si c-o mina pe marginea mantinelei - am facut doua ture de mantinela, de citeva ori ne-am desprins ca sa-i ocolim pe altii care erau agatati de mantinela dar care n-aveau parintii aferenti. Am stat vreo trei sferturi de ora, asa ca DanaMario, mai bine ca n-ati venit ca ne gaseati dusi deja :) Iar minutele le-am petrecut in modul urmator: 15 minute pus patine, 15 minute scos patine si 10 minute intense pe patinoar. alycia draga, sa stii ca noi sintem prieteni buni cu sciatica, mai ales tati, asa ca am zis sa-i dau copilului drumul pe gheata inainte sa ma viziteze si pe mine iar.. Si-am vazut si alti copii incepatori acolo carora le dausera drumul parintii in largul patinoarului, dar eu n-am inima sa-i dau drumul inca - daca ma tin pe picioare vreau sa-i dau exemplu.. Si pina nu uit, laud si io liceanul si-i incurajez pe parintii lui sa continue cu laudele! :)[flo] Daiopri, alycia taman mi-a adus aminte de-un episod din House, in care a trebuit sa-i scoata unui bebelin o masinuta de pompieri din nas, dupa aia una de politie, dupa aia o ambulanta si la sfirsit s-au prins ei de ce, ca i-au mai scos si-un catelus.. Deci a trimis copilu toate echipajele sa salveze catelusul.. ASa ca vezi ce ieftin ai scapat.. :) Sa-i zici ca data viitoare sa-i bage o piatra cu miner, sa poata sa si-o scoata si singur ;) DanaMario, noi ne uitam acu dupa un summer camp pt ultima saptamina din august (cind e day-care-ul inchis): 23-27 august. Ne dai vreo idee? Poate ii punem in aceeasi? Ziceti si voi cu ce sapun/sampon spalati copiii, bre! Sanatate la bebei si mamici. [url="http://community.webshots.com/user/parpalak"]Poze pe webshots[/url] si [url="http://home911.servebeer.com"]Poze si filme[/url] [url="http://www.bettasplendens.mysite.com/"]Nebunia cu pestii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...