Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Dana_d nu stiu cum e pe acolo de zici dar in utimele poze arata asa bine totul Unde sinteti in piscina aia ? la voi la bloc? Nu e deloc pe aici asa cum ti-ai creat tu imaginea. Eu pina sa vin aici credeam ca stiu ce inseamna stresul dar abia acuma stiu cu adevarat. Aalina nu uita cu oboseala si stresul de care zici sa te bucuri de Fabian. Mie citeodata imi vine sa pling ca trece prea repede perioada asta in care Joshua e inca mic. Eu nu ma satur de o perioada a lui ca a si trecut, nici nu m-am saturat sa fie la gradinita ca gata a trecut. Il vreau mic Adita ce mai faci mai? Alycia tu? Citi cercei v-ati pus ? Simbata ne ducem la scoala romaneasca e prima zi de Clasa I acolo. Apoi cica a fost cuminte saptamana asta la scoala [:D] sa ne ducem sa-si cumpere decoratii de Halloween si ceva cu Wall-e. http://joshua-replici.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, Mircea e de trei zile racit cu tuse si febra, abia azi parca se simte mai bine...nu-i dau antibiotic doar ventolin si flixotide si ceva sirop de tuse...a racit dimineata de la aerul rece cred...ca tremura ca varga...era imbracat la 10 grade cat era aici dimineatza cu un trening vatuit si o bluzita cu maneca lunga...asa vin toti imbracati dimineatza...ce naiba sa i dau pe el cojocul???...fara sa mai spun ca gradinitza e la 2 blocuri de noi adica 3 minute...asa e el senibil si nu stiu cum sa-l calesc..cum incerc cum raceste...cand o merge la scoala numai de dimineatza ce o face??? Dana Mario mi-au placut pozele voastre,sunt superbe...si Josh pare in elementul lui la scoala...acu lamureste-ma si pe mine...voi mergeti la 2 scoli? Nu inteleg sistemul de invatamant de acolo...copii incep toti la 6 ani scoala? Andrei inca nu si-a pus piercing in limba...cred ca i frica de ac [:D]..in rest vad ca e descurca la liceu Aalina, ai vazut cat sunt de smecherasi???...a stiut ca te-a necajit si a fost nabadaios si s-a gandit ca a cam exagerat...ca urmare scuzele...cred ca incep sa se "trezeasca" si vor sa testeze limitele... Dana_d e greu cand trebuie sa te imparti...dar cumva vei reusi tu sa le impaci...La multi ani Alexei! cand a fost ziua ei? mi-a placut cum e mobilata sufrageria voatra... Daiopri mai ai mult cu beuturile? Cand treci la faza urmatoare?Cum te mai simti?Pupici strumfilor tai [pup]si muuulta sanatate! Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem bine multumim de intrebare. Eu mai am pe 7 octombrie ultima tura. Ce sa zic m-am cam saturat [bang] Abia astept sa se termine cu totul. In ultimul timp m-am concentrat mai mult pe vacanta, asa ca teoretic plecam pe la jumatea lui oct la SanDiego, Disney si LA cat om putea vizita, caci eu ma mai blegesc asa uneori[:D] Motanul meu cred ca o sa fie in extaz, ca numai ce m-am uitat eu pe unde vrem sa mergem si ma apuca bucuria[:D] De m-ar tine picoarele acuma[:D] Pisoiul mi-a facut si el figuri vreo 2 nopti ca am zis sa vedem care e mai tare si cand colo tot ticnalul lui a invins. Frate stiu ca are plamani nu gluma. Si asta ca nu am vrut sa ii dau papa la 2-3 cand vroia, ca eu am zis ca ne-am stabilit ca mancam pe la 4-5 doar. Dar si-a luat revansa si azi noapte a dormit mai bine. Aalina, stiu si eu ce sa zic, daca sa ai mustrari sau nu. Eu am cam tras concluzia ca sunt smecheri copii astia ai nostri. Si motanul meu m-a lucrat la psihic o data cu "you don't love me anymore" de eu plangeam prin colturi si el de aia nu mai putea, ca l-am urmarit[:D] Si eu ma sperii de cat de repede cresc. Si nici macar nu ma impacientez ca eu imbatranesc in timpul asta[:D] Hai aveti grija de voi si un wk cat mai placut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri vacanta placuta si cit mai lunga Alycia mai cu racelile lui Mircea cred ca nu-ti ramane decit sa ai rabdare pina mai creste si-i creste sistemul imunitar. Alycia scoala aici e exact ca-n tara de Luni pina Vineri in engleza Noi ne ducem simbata 3 ore la scoala romaneasca unde face un fel de Clasa I ca-n tara cu profesori romani. Eu merg nu sa invete Clasa I si doar vreau sa inteleaga romana mai bine. El nu prea practica romana acuma tasu vorbeste in engleza cu el , cu toti dar absolut toti copii romani de aici vorbeste in engleza. Azi au facut "a litera mica de mina". Aalina ce mai face Fabian? Dar la scoala cum e ? Noi azi dupa scoala romaneasca am fost la un fel de "festivalul recoltei" si a vazut si Joshua cum se face bulion la borcane, castraveti la borcane de iarna si gem de mere. A stat numai pe linga cazanele la aia ii placea la nebunie. Adita ai nascut ? http://joshua-replici.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Voi aveti copii si nu dormiti noaptea dar si eu am... arici care umbla noaptea prin casa si foshnaie. A fost sotul sambata la tara sa culeaga bolta de struguri si s-a intors Duminica cu un arici salvat dintr-un canal. Cica sa-l vada si copiii dar eu am zis ca mai bine ii dadea drumul acolo in salbaticiei in mediul lui. Asa ca mi-a adus ariciul acas aintr-o cisca de caine de la soacra-mea, i-am pus apa, i-am pus boabe de la porcusor, mar, morcov si castravete. A stat ghemuit sub paie pana la un mom dat cand am ausit fosnete in cusca si l-am vazut rontaint boabe de la porcusor si halpaind felia de mar... aa si a baut o gramada de apa. mai stiti cum mananca? molfaie cu gura plina, misca din maxilar in toate partile, e tare haios cum se stramba. Dupa ce si-a luat masa s-a bagat la loc sub paie si a mai dormit o ora-doua si iar a iesit sa manance. Intre timp noi am studiat bine pe internet si am aflat ca astia dorm ziua si umbla noaptea asa ca la apus am intins o cuvertura pe jos si l-am scos afara. A stat el ce a stat ghemuit dupa care s-a desfacut si a inceput sa exploreze. I-am pus mancare si apa, a mancat si a baut, apoi s-a tot plimbat pe cuvertura aia, nu a depasit granita, a facut si caca, a mai si dormit dar fara sa se faca ghem ci desfacut pe burtica cu nasul ala lung pe o parte sau alta, se tot muta. E tare dragalas dar sa va spun ce ne-a facut noapte... Pe la 11 l-am bagat in cusca si ne-am dus la culcare. Mai tarziu in noapte ma scoala Alexa tipand din camera ei "tataaa e aricul la mine in cameraaa!, ne sculam noi buimaci, gasesim ariciul pe primul radf din biblioteca escaladand casetofonul pe care tot aluneca si nu reusea sa se urce. Venise el cale lunga din living pana in camera fetelor si se plimbase peste tot ca am gasit cativa cacatei imprastiati pe acolo (noroc ca ii face uscati de nu mi-a murdarit covorul). La luat sotul cu manusile si l-a bagat inapoi in cusca si a gasit o gaura in spate pe unde a iesit asa ca a lipit cusca cu spatele de perete sa astupe gaura. Dupa ce am adormit iar aud "tataa iar a venit ariciul!![bang] De data asta nu m-am mai sculat, s-a dus doar sotul l-a luat si l-a dus inapoi in cusca si a constatat ca asta a impins usa cu botul pana a deplasat-o si a iesit, asa ca i-am zis sa duca cusca in baia mica si sa-l lase sa se plimbe pe acolo cat vrea cu usa inchisa. Dimineata ariciul nostru era in cadita de la dush, nu stiu cum s-a urcat acolo ca e destul de inalta, iar baia era plina de cacatei[:D] Am maturat si am spalat pe jos si sotul a mutat cusca inapoi in living dar a legat bine usa aia sa nu mai iasa. Oricum ziua e mai somnoros iar azi cand vine de la serviciu am zis imediat sa-l ia sa-l duca undeva la padure in afara Bucurestiului ca la noapte vreau sa dorm si eu. In rest, ieri am inscris-o pe Ilinca la dans sportiv, si a fost la prima sedinta. E foarte incantata si ma tot intreaba cand se mai duce. Am vrut sa o inscriu si pe Alexa la aerobica tot acolo, chiar langa blocurile nostre, dar nu vrea fara mine[q] Adita zicea ca are termenul pe 26 Oct, asa ca ar mai avea o luna, maine e ziua lui Antim. Sa-ti traiasca, Adriana, sa fie sanatos sa mearga bine cu scoala si sa va aduca bucurii. Mult succes si scolareilor din Canada si scolarelului din Romania, sa nu va fie greu, sa para totul o joaca. Azi s-au dus si parintii mei la Air France sa-si rezerve bilete pt Canada in Decembrie. asa ca fetele din Toronto daca vreti ceva din Romania va pot aduce ei, aveti timp destul sa va ganditi pana pe 15-19 Dec, sa vedem ce rezervare fac. Pe 25 Dec ar fi termenul sa nasca si sora mea, abia astept sa-mi vad nepotica macar in poze. [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaMario i-am facut sedinta foto la Fabi [:D] Asa ca aveti poze fetelor. Bine ca mergeti cu incantare la scoala. Si eu ma bucur ca ii place lui Dorian ca asta imi mai lipsea sa trebuiasca sa il conving. Aici vad ca deseneaza, fac diverse bastonase, figuri geometrice, asociaza diferite notiuni cu ceea ce deseneaza ei. Noi primim la sfarsitul saptamanii acasa ceea ce au lucrat si unde nu termina trebui sa faca pana luni cand duc iar la scoala dosarul. Am avut surpriza ca el sa fi lucrat tare putin, dar stand impreuna cat si-a facut tema am vazut ca are tendinta de a povesti sau a se uita dupa avioane si de aceea pierde mult timp. Insa ii place ce face asa ca incerc sa il incurajez. Si eu as sta numai in natura... acolo ma relaxez si parca imi incarc bateriile. O fi varsta [:)] Daiopri si noi ne inscriem pe lista de hliziti cu plodul mic. Mari v-ati facut si voi. Pai daca astia mici is asa mari ce sa ne mai miram ca ceilalti imediat or sa ne aduca fete? [:D] Iti dai seama cand vom fi soacre ce ne vom plange? [bang] Sa se faca motanul bine si mai ales sa nu imparta raceala cu pisoiul. Tinem pumnii sa treaca si ultima bauta si apoi sa ai o vacanta faina!!! Dana_d cum a fost la sedinte? Cum s-au adaptat fetele? Alycia imi pare rau ca iar trageti cu raceala. Poate o sa creasca puiul si o sa isi faca sistemul imunitar ok. Pana atunci nu cred ca ai ce face decat sa incerci primavara si toamna sa ii dai diverse siropele de stimulat imunitatea. Parpalak cum e cu mutarea??? Hai ca iti expira biletul de voie. De saptamana asta merge si Dori la religie sambata si sunt incantata ca i-a placut. Incerc si eu sa imi recapt calmul si sa previn crizele si vad ca merge. Stiu ca unele s-au datorat si faptului ca eram tare obosita si nu mai aveam rabdare. Acum de o perioada doarme mai bine Fabian, ii dau sa bage biberon noaptea de doua ori asa ca mai apuc si eu sa dorm. Nu am nici o sansa sa nu il indop ca zici ca asta face foamea non stop asa baga in el. Si ca si pisioiul are niste plamani [bang] Ziua nu il auzim ca e un copil vesel. Se taraste si se catara peste tot si trebuie sa stau dupa el ca isi da pur si simplu drumul, nu are deloc grija de fundul lui. Dar se joaca frumos si singurel si cu Dorian asa ca nu prea am treaba cu ei. Dupa masa si in weekend incerc sa ii acord mai multa atentie lui Dori si sa il preia tati pe Fabi. Si stiu cat de repede trece timpul asa ca incerc sa savurez fiecare clipa a lor. Va pup ca iar m-am intins
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina am vazut pozele Fabian e un dulce. Deja nu mai poti spune ca ai bebelus a crescut asa mare si e din ce in ce mai frumusel iti vine sa-l maninci. Dana_d mai aveti ariciul? Merci de intrebare nu cred ca am nevoie ceva din tara. Abecedar tot nu gaseam pe aici dar acuma i-a dat de la scoala romaneasca asa ca am facut rost. Dana daca vezi ca ai prea multi vizitator la pozele de pe webshot eu ma tot uit la pozele de la manastiri. Daiopri am vazut si pozele cu pisoiu si motanu. E asa dulce in pantalonasi albi scurti O zi buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Alycia, sunteti mai bine cu raceala? DanaMario ma bucur ca-ti plac pozele mele, am mult mai multe dar mai vechi ca anul asta am gandit ca am deja prea multe poze cu aceleasi locuri pe care le vizitam in fiecare an si nu am mai facut asa multe. Aalina am vazut ca ai trimis albumul dar nu mi-am gasit timp, la noi azi dupamiaz avine seful si trebuie sa recuperez tot ce n-am facut la timp (ups, sper ca nu ma citeste pe aici) dar n-am rezistat sa nu intru cateva minute sa va povestesc cum am facut noi aseara baie la arici[:D] Avea in cap sotul de duminica dar nu avea manusi de cauciuc gros, asa ca ieri a cumparat si aseara eram cu el in chiuveta plina cu apa calduta. mai stiti ce jeg a curs din el? Nu ma asteptam, a trebuit sa schimb apa si i-am pus in apa si sampon de copii. Cred ca i-a placut baia ca a stat desfacut si l-a spalat sotul cu o periuta de dinti pe tepi si el isi lasa tepii moi pe spate, nu asa zburliti cum ii face cand se supara. L-a spalat bine si Alexa i-a facut poze iar Ilinca era in extaz si eu ma tot minunam... asa ne-am distrat aseara. Apoi l-a tinut Ilinca in brate in prosop si l-a mangaiat in timp ce Aricel dormea ca un bebe pe o parte desfacut cu nasucul ala lung si labutele la vedere. O sa pun poze in album. In rest, la sedinte... 250ron fondul clasei la gradi si 10 ron la Liceu, cam asta e raportul. La gradi nu-mi place ca sunt prea multi in grupa anul asta, inscrisi vreo 34 si frecventeaza cam 27, si suntem o grupa norocoasa ca avem suficiente paturi, am auzit ca la celelalte e o mare problema asta, unii dorm in pat si unii stau pe scaun si se uita pt ca parintii nu au fost de acord sa doarma cate doi in pat ceea ce mi se pare normal dar....nici sa stea bietii sa motaie pe scaun. Fetele s-au adaptat imediat, ma refer in primul rand la Alexa ca la Ilinca nu a avut loc oa schimbare prea mare, doar o doamna noua si o sala de clasa noua si cativa colegi noi dar ea se adaptateaza imediat. La Alexa e un mic soc pt ca nivelul liceului e mult mai ridicat decat nivelul scolii de la care vine unde era obisnuita s afie printre primii din clasa iar aici e sub medie la inceput. Oricum, e fata desteapta si ambitioasa si stiu ca se va ridica si aici printre primii. Hai ca pun acum cateva poze cu ariciul.[flo] [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_d multumim de intrebare, e mai bine acum dar a ramas inca cu o tuse destul de incarcata.Important e ca a scapat fara antibiotic si momentan continuam cu pufurile de Flixotide.Aricelul vostru are noroc ca a nimerit la voi...intrebarea e "oare nu se da la hamsterul vostru?"Parca va vad pe toti in jurul ariciului ...unii spalandu-l, altii facand poze..zarva mare ce mai incolo incoace.... Andrei incearca si el sa se adapteze din mers...sper sa fie bine in cele din urma. Aalina,Daiopri vazut pozele...aveti flacaiasi mari de acum, parca mai ieri nasteati si va tineam pumnii...nici nu mai stiu cum e cu bebe...eu pe Mircea tot mik il tin inca..offf dar creste si el si ne trezim azi maine singurei... Daiopri sa aveti o vacantza frumoasa [:D] Dana Mario, voi cum mai stati cu activitatile?Ce perlutze mai scoate Josh? Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...