Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

parpa suna complicat ce spui tu acolo[bang]Mama ei de treaba[bang]

E nasol sa nu ii placa. Sper sa rezolvati cumva.

Si la noi invatatoarea lui si-a dat demisia. Numai bine ca nu apucasera sa o cunoasca mai bine[:D]

Al meu pare ok, da nu fac nimic cica[:D]

DanaMario poti sa imi trimiti si mie linkul te rog?

Am avut ieri ultima tura[pk]

cu reactie bineinteles dar sunt bine pana acum. Si astept vacanta. Mergem in 3 (cei mai mari) pt o sapt la San Diego, Disney si cat om apuca sa vedem din LA.

Cel mai mult astept sa dorm neintrerupt. Ca spre "bucuria" meu pisoiul e racit si nu zic ce noapti am avut[bang] Aalina nu esti singura[:D] Chiar asa ce are Dorian, ce zici ca face? poate sunteti si voi prea stricti cu el acum. Eu nu am probleme cu motanul , dar nici nu ii cer prea multe, ca s-ar simti frustat ca al mic are voie toate si el nu.

hai succes! Si mi-a placut tare mult cum statea Fabi pe raft. Nu poti s ail pui in vitrina, asa sa mai stea si el intr-un loc?:)) Pupici multi!

danad, Tudor e in miscare continua si se ridica, dupa care pleca in picioare fara sa stie ca nu poate[:D] Deci suntem numai dupa el.

Motanul incepuse sa mearga in 4 labe de pe la 6 luni jumate si sa se ridice, asa ca la pisoi am avut mai mult timp sa respir.

Alycia si danad chiar asa i-a nu mai ziceti de bunatati:)

Am zis cand vine sora mea inapoi am o lista intreaga cu ce as vrea

[:D]

Chiar nu stie nimeni nimic de Adita? Ca nu am avut timp sa caut.

 

Numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daiopri ti-am trimis linkul si sa ai o super super vacanta o meriti din plin. Parpalak cred ca ai gresit linkul doar nu o sa merg pina la New York sa se alerge Joshua intr-o capita de fin [:)][:)] Dar oricum planurile noastre raman la fel doar ca trebuie sa aminam totul pe weekendul urmator ca weekendul asta sint On Call si trebuie sa stau pe linga casa. Alycia eu tot ma uit la poze cu Fstivalul Sarmalelor imi place la nebunie atmosfera aia , tuciurile alea. Azi l-am intrebat pe Joshua daca el raspunde in clasa cind invatoarea pune intrebari mai complicate si mi-a zis ca doar citeodata raspunde ca "nu e cinstit fata de ceilalti copii sa raspunda numai el" si cica cred ca rindul lui e un raspuns pe saptamana [bang] http://joshua-replici.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, cu ce sa incep...Andrei tocmai a terminat cu o pneumonie, a stat acasa o saptamana cu antibiotic si a fost foooarte darnic asa ca i-a pasat si lui Mircea raceala...asta miku mi-a trantit o bronsita de toata frumusetea [bang][bang][bang] asa ca...ce sa mai din doua una, ori fac eu ulcer de stres ori ma imunizez la bolile lor..pur si simplu nu mai pot auzi pe cineva tusind in jurul meu...cred ca am auzit tuse pentru doua vieti Parpa,e greu cand copilului nu-i place la scoala...poate reusiti sa o rezolvati cumva, nici lui Andrei nu i-a placut in clasa in care a fost dar eu am zis ca e el de vina nu invatatoarea...si am gresit ca nu am luat atitudine..era o invatatoare batrana care avea meteahna de a avea copii "favoriti" si de a i nedreptatii fatis pe ceilalti..si odata ce i-ai picat stramb sa te tina asa patru ani...rezultatul a fost ca Andrei mergea la scoala la inceput ca vitelul la taiere si apoi s-a umplut de un "mi se rupism de scoala" si de atunci incoace asa a fost..sper ca acum la liceu sa fie mai bine.Cat despre prajitura ai aici reteta(cred ca e aceasi care o sti tu), cred ca secretul e ca dupa ce amesteci galbenusurile cu zahar si cu faina sa torni albusurile batute spuma si sa amesteci f fin de cateva ori doar cat sa vezi ca s-au incorporat. Mie mi-a iesit f buna a fost o nebunie se topea in gura pur si simplu..la reteta asta am adaugat si eu scortisoara si esenta de rom...am folosit cantitati duble ca am tava mai marisoara http://www.lalena.ro/34-reteta-prajitura-cu-mere.html Dana Mario cand o sa apuc o sa pun cateva poze de la festival, a fost intr-adevar deosebit si Mircea baga pe doua falci [:D] la sarmale...ma bucur ca la voi merge bine cu scoala, conteaza extraordinar de mult sa i placa si sa fie atras de ea...si de invatatoare Daiopri, bine ca ai ajuns si la ultima "sticla"...va doresc un concediu cat mai placut si relaxant, sa-ti reincarci bateriile...nu-i problema ca lipseste de la scoala Cristian? Aalina voi cum sunteti? Va citesc si sunt cu ochii in patru..ca doar la anul incepem si noi scoala...ptiu chiar ca nu-mi vine sa cred... Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita e bine fizic, cica ar putea sa nasca dupa 15 oct, cand o avea doctorul liber in program o baga si pe ea la taiere. Nu-mi vine sa cred, a cincea sarcina pe uterul ala taiat si e ca noua.... doctorii astia care spun ca maxim doua cezariene sunt cam fraieri sau speriati de bombe, n-au vazut-o pe Adita. Doina iti tin pumnii sa invingi sistemul si sa faci sa-i fie bine lui Paul. Acuma am si eu o idee, poate tampita dar ma scuzi tu ca nu cunosc geografia locului: daca tot nu lucrezi nu ai putea sa-l duci la scoala la care era inainte? Zic si eu ca eu as fi facut-o daca nu eram legata de program la job. Dana, nu stiu aia ce pierd daca nu-l lasa pe Joshua sa raspunda mai des, paguba lor, invata-l si tu sa fie mai "tupeist" si sa se gandeasca in primul rand la el, fa-l si tu putin "roman" [:D] Daiopri vacanta placuta si sa te relaxezi, sa uiti de tot, sa-l distrati pe Cristi sa faceti multe poze ca sa putem participa si noi. Alycia, nici nu mai am cuvinte.... dar sa stii ca nu esti unica, am mai auzit parinti care se plangeau ca copiii lor se imbolnavesc una dupa alta, tot asa exasperati. Din cate stiu eu shirul asta se cam termina dupa 7 ani.... apoi na, se mai imbolnavesc si astia mai mari daca iau ceva de la altii, dar muult mai rar. Hai, mai ai putina rabdare ca o sa se cam termine curand. In legatura cu prajitura de mere, si eu o fac pe aia cu mere si pandispan doar ca eu pun merele cat mai mari taiate pe fundul unei cratiti tapetata cu unt si zahar as aincat se face un fel se zahar ars, o mozoleala ca sirop e prea mult spus. Secretul la pandispan e ca trebuie sa bati albusurile ff bine mai intai fara zahar, cu un praf de sare, cand s-au intarit sa pui zahar in ploaie, practic tot zaharul din pandispan se pune la spuma si se bate in continuare de ajungi sa rupi telul sau sa arzi mixerul de tare ce se face. Aia va garantez ca nu se mai lasa orice ati pune in ea. Apoi adaug galbenusurile frecate deparat cu cateva linguri de ulei si zeama de lamaie si la urma faina. Tot timpul maglavaisul se amesteca de jos in sus, eventual cu telul. garantez ca asa nu se lasa decat putin dupa ce o scoateti din cuptor. Dar oricum, la prajitura asta nu aveti nevoie de motz ca o rasturnati si vine cu merele in sus. Eu ii zic tort si o acopar cu frisca. Mai am si alte retete, placinta cu aluat fraged, alt tort de mere cu blat din sharlota...hai ca mi-ati facut pofta. [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

ia uite cand scriu imi apare o ciocolata Milka[:D]

Noi am petrecut un we pe langa casa, sau mai bine zis pe langa borcanele cu muraturi. Mi-am facut si eu provizii pt la iarna de gogosari si castraveti si tare ma simt bine si mai ales mi-a placut sa simt atmosfera de toamna bogata cu mirosul ala de otet cu mirodenii care mi-a insotit toamnele de cand ma stiu la mama copil si la mine acasa gospodina. Asa vreau eu sa tin timpul pe loc, pastrand traditiile exact asa cum erau si cand eram eu pice.

Duminica am fost cu Ica in Herastrau sa adunam frunze, ghinde si castane si alte dovezi colorate de toamna sa ne facem un cosh al toamnei, sau un colt.. Deocamdata am decorat un cosulet si o vaza dar mi-au ramas inca multe de pus. Imi place ca in Herastrau au devenit permanente niste corturi ale unor edituri cu promotii la carti, asa ca de cate ori mergem mai cumpar cateva carti si tot fac planuri ca le voi citi candva. De cate ori incerc sa citesc pe banca langa locul de joaca o pierd pe Ilinca din ochi de asa multe ori ca imi da si palpitatii si nici din carte nu inteleg nimic, asa ca... astept sa vina vremea rea ca sa stam acasa si sa citim in varful patului.

Alycia, ma torturezi cu sarmalele si mustul ala....( dar ce must alb!) si mi-am facut planul sa fac si eu sarmale cat de curand chiar daca va trebui sa cumpar varza murata. Varza nu stiu daca am unde sa pun, adica pot sa pun dar unde o tin? fara varza nu pot sta asa ca trebuie sa gasesc o solutie (oare in portbagajul masinii o incapea butoiul cu varza?)

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am venit sa va anunt ca pe 15 ma opereaza. am mai fost azi la un control si era totul bine. Dana, eu nu mai pun varza, ce rost are sa umplu tot balconul de miros, pt cate sarmale fac eu. cumpar de 2-3 ori pe an si gata [mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita, Doamne ajuta, sa iti fie cat mai usor si asteptam poze! Nastere usoara si bb sanatos, cuminte si flamangios. Alycia, ce problema sa fie ca lipseste cand zice in fiecare zi ca nu face nimic?[bang] Na, tre sa ma concentrez si eu sa ne mutam langa o scoala mai buna, dar cand s-or linisti apele[:D] Aalina, zi bre ce ai cu Dori? Nu ai asteptari cam mari?[:D][pup] Eu nu stiu ce sa mai fac cu mucisorii lui cel mic. De o sapt si nu trec. Si nu mai imi vine sa merg nicaieri cand il vad asa ca de pe drumuri[:D] Fetelor, faceti voi poze ca eu de cand cu toate cele sunt scumpa la vedere, ca deh, devine plicticos sa vezi aceeasi freza[:D] Sapt asta sunt pe ultima suta cu treburile asa ca nu stiu cand mai apuc sa scriu. da sunt bine nu va faceti griji[:D] Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...