Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[majoreta] Adita [majoreta] Nastere usoara! Daiopri mama nu iti e dor de majorete?????????????? Vacanta placuta!!!! Parpalak ma gandesc la tine si tin pumbii sa fiti bine!!! DanaMario imi plac pozele tale de toamna. La noi astazi a nins [:)] Alycia sa va faceti bine, ce fain va plimbati... Plozii is raciti da ok. Eu tot pe fuga da promit ca intru sa scriu detaliat numa nu apuc...desi zilnic imi spun ca e cazul [:D] Da pe cuvant ca timpul asta...[bang] Da la asa evenimente am zis sa nu ratez cumva [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita..sa fie intr-un ceas bun!!! Nastere usoara...sa va dea Domnul un copil sanatos, cuminte si mancacios!!!

Daiopri, vacanta placuta...va asteptam cu pozeee!!!

Aalina sa va faceti bine!Cum e cu scoala?

Dana_d ce va face ariciul?

Dana Mario...cum merge treaba pe la voi?

Parpa ce ati mai rezolvat?

Noi momentan tusim...nu pot spune ca i-a trecut bronsita, am citit undeva ca uleiul din samburi de struguri ar creste imunitatea...o sa-l incerc si pe asta...sa vedem, dar nu prea mai am incredere in produsele astea naturiste...cel putin la noi nu prea merg...

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana... [majoreta][majoreta] heeei-rup, hei-rup iti strigam in cor[cor], desi stiu ca dormi si ii lasi pe altii sa faca treaba, hehe ca si mine. Sa fie cu noroc si bebe sanatos si refacere grabnica. Abia astept vesti! Alycia nici eu nu cred in naturiste dar macar nu fac rau, adica asa sper. Si noi suntem putin infundati in nas la somn (chiar si eu) dar ne dregem cu apa de mare. Ce sa facem, ne-a luat vremea rece pe nepregatite si ne-a cam shocat. Am scos in graba geci si ghete si am constatat cu surprindere ca toate ne mai sunt bune, uite cine-mi face mie economie... Daiopri spor la impachetat (bagaje nu?) si te rog sa "ne plictisesti" cu freza ta ca nici eu nu mi-am schimbat-o de cand eram la liceu, am mai incercat eu pe parcurs niste variatiuni dar tot cu coada de cal ma simt cel mai bine. Cu mucisorii, sa stii ca la noi apa de mare chiar are efect si nu are nimic rau ca picaturile normale. Baga apa de mare si scoate-i cu pompa, si tot asa pana se curata nasucul. O sa vezi ca incet incet mucii dispar. Scuze daca ai incercat deja dar la noi are efect chiar si acum mare. Si Nurofen, sirop.. Am mai pus si eu cateva poze de duminica din Herastrau, am fost inspirata ca ne-am dus la plimbare, cred ca a fost cam ultima zi de toamna calda ca de 2-3 zile deja e cam iarna afara, sau nici nu stiu ce e asta cu 3 grade dimineata si 10 la pranz... [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt un user DC

poate unele dintre voi ma stiu de la alte teme

va rog cititi

donati daca puteti

si dati mai departe

 

 

 

Un om are mare nevoide de ajutorul DVS. Va rugam ajutati-o pe Alina! (cumnata mea) Mai are o singura sansa - ULTIMA!!!id="size5"> id="red">

 

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Da-ti mai departe va rog!!!

 

multumim

 

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca

Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina, sa stii ca eu ti-i maninc pe amindoi cu banana cu tot :) Iar clasa si cu uniformele m-au lasat paf.

adita, multa sanatate lui Nicolaie. Te rog tine-ne la curent.

alycia - multa sanatate si la pruncii tai - si tie nervi de otel! :)

Daiopri - te asteptam cu vesti bune - io freza aia de zi cu zi tot nu ti-am vazut-o.

DanaMario - tinem legatura prin Josh - cred ca ne vedem cu el la piscina weekendul asta, da? :)

dana d, frumoasa atmosfera de toamna pe care o descrii tu acolo.

 

Noi cu scoala n-am facut nimic, la sedinta concluzia a fost ca Paul e foarte fericit la scoala asa incit or sa-i dea stikere daca si vine la timp. Am mari indoieli ca o sa aiba mari efecte strategia asta, dar nu-i nimic ca are si seful directoarei un sef.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Ce mai faceti, ce mai ziceti? Vad ca am intrat asa intr-o rutina plicticoasa si nu se mai intampla nimic senzational ce merita inpartasit. Voi cu scolari cred ca aveti parte de mai multa actiune ca la noi nimic nou. Vad ca astia la gradinita au ramas la faza cu coloratul, fishele alea ca din carti de care avem acasa cu zecile, niste liniute acolo, poate mai tarziu bastonashe dar cica litere nu trebuie sa invete la gradinita ca se supara doamna invatatoare. Na ce scuza si-au gasit pt lipsa de chef de munca si interes. Sper ca am scapat si de valul de frig si ploaie, poate de azi ne reluam programul zilnic de parc ca nu a mai hranit nimeni ratzele perioada asta ploioasa. Saracele, mananca numai cand e frumos afara... [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupam gasca Ca sa ma scot de absenta am trimis poze [:D] Sper ca mutritele plozilor din dotare sa imi spele pacatele [:D] Dana_D apreciaza rutina si nu ma invidia deloc te rog [:)] Fetelor care nu ati dat piticii la scoala o sa va zic din experienta mea ca poate va ajuta. Cum educatoarele lui Dori erau destul de in treaba lor si eu m-am gandit ca no, copilul e mic [:D] sa nu il stresez, nici o clipa nu mi-am facut griji cu ce ar trebui sa faca sau nu la grupa pregatitoare. Asa ca Dori a prins din zbor literele si a invatat sa citeasca, mai mult in joaca facea si calcule matematice. Ma rog am vazut ca ii merge mintea nu m-am stresat prea rau cu scrisul etc. Ei bine acum ne vine tare greu la scris. Nu ii place sa faca deloc semne grafice, liniute, bastonase etc si avem mari probleme. El scrie un rand doua cat altii isi termina fisa. Am primit pana acum nenumarate observatii. E istet in rest, il vad si eu acasa cand lucram ca la orice altceva coopereaza cu drag. I-am luat diverse caietele in care sa faca totul la matematica sau la despartirea in silabe si sunete in joaca si e ok. Dar astea le stia si de la gradinita cand ne mai jucam impreuna si asta il ajuta enorm. Insa cand vine vorba de scris e tragedie. Desi lucrand acasa cu el zilnic vad clar progrese, ajunge sa scrie destul de corect, nu am nici eu prea mari pretentii sa fie foarte frumos ca nu are pe cine mosteni. Dar... problema e ca la scris nu reuseste sa se concentreze, il vad cum sta si se uita aiurea cu pixul in gura, sau povesteste incontinu pierzand timpul. Asta vara am avut cateva conflicte pe tema asta, s-au amplificat in toamna si copilul a facut cateva crize de personalitate urate de tot. Am tot zis ca poate e si din cauza faptului ca sunt eu obosita si nu reusesc sa gestionez conflictul, ca poate imi testeaza limitele acum ca a mai crescut si Fabian, ca ...ca... Inclin sa cred pana la urma ca o fi din toate cate un pic dar cel mai mult faptul ca nu a fost invatat cu povestea asta cu scrisul semnelor grafice si de aceea asta ii vine cel mai greu. Acasa acum de cand avem program si ne jucam impreuna nu am mai avut probleme majore dar ieri dimineata m-a anuntat una din invatatoare ca scandalul s-a mutat la scoala. Sper sa fi fost numai o scapare si in urma discutiilor sa fie ok, vreau cumva sa reusesc sa vorbesc cu ambele invatatoare si sa vadem cum il putem ajuta. Acasa i-am luat diverse caiete care prezinta totul in joaca si vad cu incantare ca cere el sa lucram. Sper sa depasim perioada asta de semne si sa ne descurcam mai bine apoi, poate o sa ii placa. Il incurajez cat pot si ii repet cat sunt de mandra de el. Dar nu am idei cum sa il fac sa nu vorbeasca in timp ce lucreaza la scoala. Ca acasa am rezolvat-o: nu ii raspund [:D] Daca aveti orice idei sau sugestii sunt tare receptiva. La Dori nu prea functioneaza pedepsele de genul interzicere diverse pentru ca se conformeaza fara probleme dar apoi sa o ia de la capat cu ceea ce face. Nu mai stiu ce idei motivante sa mai gasesc. Bun venit pe lume Nicolaie. Adita te asteptam cu vesti [flo][flo] Daiopri cum fu in vacanta? Unde sunt pozele? Ne apucam de tinut pumnii? [pup][pup] Alycia sa va faceti bine. Eu la Dori i-am tot dat la tuse sirop de ridiche neagra si miere iar pentru imunitate echinaceea cu propolis. Parpalak ce ati mai rezolvat cu scoala? Sper din suflet ca solutia pe care o veti gasi sa il ajute pe Paul sa se adapteze pentru ca vad cat de important e sa mearga cu placere la scoala. Pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...