Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Dana_d si eu zic sa va bucurati de plimbarea in parc si hranitul ratustelor , ca necazurile vin nu-ti fa griji.Cum e cu liceul?V-ati adaptat? Azi are si Andrei balul bobocilor, face parte din trupa de dans modern a scolii...cercul de teatru si orice alta activitate extrascolara care il poate invoi de la ore...chiulul sa traiasca...asa ca copilul meu e pus pe orice altceva doar pe invatat NU!!! Aalina, stiu cum e crede-ma...am trecut odata prin chestia asta cu scrisul si la anul ma asteapta tura a 2 a.Toata vara am lucrat cu Mircea la afurisitul ala de 2 nu-i iesea coditza nici cum...sau gatul era prea lung...avea mereu mofturi cand auzea de teme....il motivam spunandu-i ca daca nu face va ramane ultimul si vor rade de el colegii de gradi...alta parghie nu prea gaseam...nici lui nu-i place sa scrie...e greu...asa ca nu va ramane decat rabdare, si multa munca si vointza. Mi groaza de ce ne asteapta si pe noi!Ma duc sa ma uit la pustii tai![pup] Dana Mario la voi cum e cu scrisul si cititul...i place? Parpa, s-a schimbat ceva in bine la Paul? Adita e cuminte Nicolae, mancacios? Te asteptam cu vesti. Pupici gastii tale. Daiopri...sa-ti priasca concediul!!! Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aalina imi pare rau de ce spui tu acolo, dar imi suna atat de cunoscut.. aproape normal asa ca stiu ca toti vom trece prin scene de genul asta sau cel putin eu. Si la Ilinca vad ca nu-i mai place sa scrie, alta data o facea cu placere. In ultimul timp farmecul noului a disparut si incepe sa o perceapa ca pe o corvoada. I-am luat si eu tot felul de carti din alea de scriere cu semne grafice pana la litere. la litere n-am ajuns iar semnele le face dar numai cand are chef, asa cu forta e foarte greu, nu pricepe ce e aia obligatie. De aia am mari emotii cu privire la adaptarea ei la scoala, daca va intelege ea ca acolo nu merge pe vrute, ce e tema TREBUIE facut si gata, nu conteaza ca ai chef sau n-ai. Alycia ce vorbesti tu acolo de codita la 2 sau de gat? Pai Ilinca toate cifrele le face invers, de cate ori scrie una ma intreaba in ce parte sta cu fatza, nu reuseste sa tina minte directia si mai inverseaza si literele, de exemplu S sau E sau F. Eu pana acum nu m-am stresat prea tare dar cand vad ca altii de varsta ei sunt muuult mai avansati incep sa ma ingrijorez. Aalina l-am vazut pe micul Craciunel si ma bucur ca nu numai eu am inceput deja sa visez la Craciun. O s apun o vorba buna la tine sa-mi aduca si mie daruri multe[:D]. Mircea pare foarte bun de bona, ai incredere sa-i lasi singuri acasa macar cateva minute? sau il lasi sa aiba grija de Fabi, sa-l supravegheze cand ai tu treaba? Alycia Alexa a dat de greu la Info, azi are test si era cu un morcov... Adevarul e ca materia e tare ciudata si a avut ghinionul sa nimereasca cea mai proasta profesoara din liceu la materia asta importanta la care va da si bac-ul. Asa ca trebuie sa ne interesam de meditatii.... cred, sau mai tarziu... Despre chiul nu se pune problema si nici nu are cum sa chiuleasca ca e foarte bine pazita scoala. Nu face nimic extrascolar, si programul asta de dupamiaza nu prea ii lasa timp de nimic. [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu o fuga sa va spun ca suntem bine. ma rog, ne luptam ca acum nu prea am lapte si suge Nicolae toata ziua ca sa se sature, m-a cam ajuns oboseala. copiii sunt incantati, ar sta toata ziua gramada pe el, mai ales Stefan.trebuie sa am mare grija, ca s-a oferit sa aibe el grija de bebe.si vrea sa-l inveleasca, sa-l mangaie, sa-l pupe, vrea sa-i vada degetele de la picioare. aa, si se mai gandise el ca ar fi bine sa-i aduca niste branza,bine ca m-a intrebat inainte si a inteles ca nu-i voie Aalina, si noi am trecut prin faza asta cu scrisul, la Antim. nu-i place, nu se concentreaza, se misca greu. Cred ca Elena o sa fie altfel, ei ii place sa scrie frumos, la ea e problema cu matematica, se misca greu de tot cu numerele [mamica][gravi]mamica de patru copilasi [grup]: Stefan (18 ian. 2007) [copil], Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[cavaler], Elena (21 mai 2003)[8**]si Antim (27 sept. 2001)[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELE AJUTATI-O PE ALINA SA TRAIASCA !!! ARE NEVOIE URGENTA DE O OPERATIE PE CREIER LA HANNOVRA IN GERMANIA !!! ACUM PUTETI FACE SI DONATII ONLINE ACCESAND LINK-UL DE PE BLOGUL DE MAI JOS! VA ROG OFERITI O MANA DE AJUTOR ACESTOR TINERI CARE MERITA SA ISI TRAIASCA VIATA !!! http://alinadonescuumanitar.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri sa nu uiti sa ne zici cum a fost in vacanta.

 

Adita sa-ti traiasca Nicolae le-ai facut o noua jucarie fratilor.

Tot asa veselie e pe la voi?

 

Aalina am fazut pozele cu Fabian. Nu-ti vine sa-l maninci?

 

In legatura cu Dorian solutia e la tine.

Trebuie sa faci tu cu el acasa sa nu sari nici o zi mult.

Ii lipseste exercitiu.

 

La noi functioneaza mai multe sa-l stimulez

 

1.Il pun si obligat ii explic ca nu totdeauna facem numai ce ne place si ca-i place sau nu trebuie sa faca teme zilnic acasa.

 

2.Lunea ii explic ca daca toata saptamana de exemplu scrie cite o pagina simbata mergem unde vrea sau isi cumpara ce vrea.

 

3.Sau ma fac ca-s suparata si face orice ii zic nu suporta sa ma vada suparata.

Problema e ca citeodata sint obosita de la servici nu-s chiar informa , vesela si el saracu crede ca el a facut ceva si ma zapaceste la fiecare secunda "esti suparata mami?"

 

Noi sintem cit de cit ok cu scoala dar cred ca pentru ca am inceput mai de mult sa-l pun sa faca teme acasa.

Vad ca de la scoala nu-s plingeri.

Citeste destul de bine carticele destul de complicate , adunari pina la 100, pe calculator se descurca ok azi isi cauta pe google costum de halloween

 

Un singur lucru nu-mi place la el nu pare sa aiba dorinta sa fie primu in clasa dar mai am rabdare poate o fi mic.

 

Am uitat am pus citeva poze cu Paul si Joshua

http://entertainment.webshots.com/photo/2346701880073092564NiKjbx

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri ma bucur ca v-ati simtit cu totii bine si v-ati relaxat...abia astept pozele...cat despre ziua X sa fi tare, suntem alaturi de tine cu gandul va trece cumva...ideea ca totul se apropie de final cred ca-ti da tarie sa treci mai departe.Multa sanatate si pupici felinutzelor tale!!! Aalina frumoase pozele voastre, ati crescut ca din apa...nici nu-mi vine sa cred, eu sunt intr-o mirare continua cand ma uit la pozele voastre...imi place cum i da Dori de mancare lui Fabian [pk], grija fratelui mai mare dragul de el! Dana Mario e superb targul ala cu bostani de toate marimile...e ca intr-o poveste iar cei doi eroi(Josh si Paul) se incadreaza super in decor. Dana_d, nu mai zici nik de arici?Ce ati facut cu el? La cifra 2 ne-am chinuit si la coditza si la gat..iti spun, o vara intreaga am lucrat la cifra asta...i dadeam sa scrie cate 4-5 randuri pe zi....sau ma rog aproape in fiecare zi,le facea criminal dar a perseverat si acum e pe linia de plutire ca sa zic asa...in rest cu celelalte cifre nu avem probleme. Ma gandesc sa il pun la litere sa le invete macar...ca de scris nu ma incumet...ce o sa mai faca educatoarea la anul? Parpa tu, ce mai faci , ce noutati mai ai? Adita cum va descurcati? Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, ma bucur ca v-ati simtit bine si astept cu nerabdare pozele. Tinem pumnii luni si suntem alaturi de tine. va fi bine, mai ai putin de tras si gata.

 

Alycia, am tot uitat sa-ti raspund despre arici, l-am dat de atunci dupa ce i-am facut baie, zilele urmatoare. Era cam obraznic, evada noaptea si umbla prin casa si daca il inchideam in baie gaseam dimineata baia plina de cacati[bang]. Asa ca l-am dat cuiva care sta la curte si i-a facut un barlog sub o stiva de lemne, i-a pus acolo apa si singur si-a tras paiele din cusca si si le-a bagat sub lemne, asa ca si-a "mobilat" noua locuinta cu "mobila"veche [:D]. Stiu ca la o temperatura mai mica intra in hibernare asa ca s-ar putea ca acum sa doarma in casuta lui.

Noi nu ne ocupam de caligrafie ca asta face invatatoarea la scoala si poate eu am alte metode si ne batem cap in cap. dar stie sa scrie toate cifrele si marea majoritate a literelor, stie si sa scrie cuvinte, propozitii simple(de tipar) sau sa citeasca dar mai greu. Stie si socoteli pana la 10 si putin peste (eu atat am intrebat-o, poate stie si mai mult).

Problema e ca mai nou ma bazaie dimineata la gradinita ca nu vrea sa mearga sau nu vrea sa o las acolo, ca la grupa mica, mai mare rusinea. Saptamana asta Luni, abia m-a lasat sa plec, am stat o gramada sa o fac sa inteleaga ca asta e serviciul ei si am si eu serviciul meu si toata lumea are de mers undeva ziua, care la gradinita, care la scoala, sau la job, ca numai cand o sa iasa la pensie va sta acasa si nu va mai fi obligata sa mearga undeva (abia astept[:D]).

Ieri si alaltaieri nu am mai avut discutii dar cred ca vor mai fi probleme pentru ca e mult prea atasata de mine nici seara nu vrea sa se culce fara mine. Tot timpul seara avem o scena luunga de despartire zice ea "sa ne luam adio" de parca nu ne mai vedem dimineata. Ma pupa de zeci de ori si ma pune sa o pup mult si la fel face si la gradinita dimineata, cica "ne luam adio" si atata de imbratisam si ne pupam de parca plec in Canada (as vrea eu dar n-as mai pleca fara ea).

Alycia, m-a pus Alexa sa te intreb cum a fost la balul bobocilor. Noi nu stim inca cand va fi al nostru, cica prin Noiembrie la un club de fitze .

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DanaMario



3.Sau ma fac ca-s suparata si face orice ii zic nu suporta sa ma vada suparata.
Problema e ca citeodata sint obosita de la servici nu-s chiar informa , vesela si el saracu crede ca el a facut ceva si ma zapaceste la fiecare secunda "esti suparata mami?"




align="right" id="quote2">

Dana e un dulce Joshua[flo], Ilinca chiar daca imi spune ca ma iubeste de 3 ori pe ora nu am observat-o sa fie atat de atenta cu mine si sa-i pese ca ma supara sau mai ales ca sunt suparata din alte motive. E mare lucru compasiunea asta, bravo, ai pe cineva aproape de sufletul tau, esti o fericita.

Fetelor eu sunt racita adica ma doare in gat si sunt ragusita, atat. Sper ca nu e gripa porcina ca ne-au inebunit asta la tv cu alarmele, o sa ajungem sa umblam cu masca pe fatza ca japonezii[bang]

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri ne gindim la tine s ne rugam sa treci cu bine si cit mai repede si peste pasul asta.

[pup]

 

Adita tu ce mai faci ?

 

Dana d intrebai pe la alt subiect cu gripa pe aici.

Oameni pe aici par sa-si vada de ale lor nu prea se agita.

 

Alycia ce frumos la tine ai preocupari si cu balul bobocilor si cu litere frumos trebuie sa fie.

 

Mie imi place mult perioada asta a lor acum cu scoala, teme vad ca pricepe ce se intimpla pe la scoala.

Azi au fost intr-o excursie miine Halloween party , simbata mergem cu Paul sa ne plimbam prin parcuri sa vedem frunze de toate culorile.

 

 

http://joshua-replici.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...