Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Puisori de mai 2003(6)


Recommended Posts

Daiopri bine ai revenit si odihna placuta. Acu tre sa scrii mai des ca parca ziceai ca ai nevoie de gimnastica, nu? [:D] Ma bucur ca totul a decurs ok si sper din suflet sa primesti rezultate bune. Multumesc de urari. Nici eu nu il mai crizez pe plod cu semnele grafice. Mai bine facem matematica care ii place tare mult sau lucram in caietele cu silabe, sunete etc si unde poate exersa literele. Acum am lasat-o mai moale ca e copilul in vacanta si toata lumea imi zice sa nu il stresez [:D] Ma bucur de vestile de la Adita. Dana_d in clipa cand o sa dorm o noapte asa ma imbat [:D] Hai ca imediat se trmina vacanta si ti se intoarce printesa acasa. Uneori cand ma uit la pozici de fetite de la odiseea bebelusilor sau cand va aud pe voi vorbind de fetele voastre ma mai apuca nostalgia da imi trece repede [:D] Chiar azi vorbeam cu o mamica de bebelusi care ma intreba daca nu imi e dor de Fabi mic mic si am zis ca eu nu imi pot permite asa amintiri inca [:D] Peste vro 10 ani asa .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai mai Aalina, cine sa te intrebe asa ceva deja cand Fabi e inca bebe, nu are nici un an. Pe mine ma mai apuca uneori dorul de bebe mic dar mai ales cand vad ca Ilinca e deja mare si aproape independenta si curand isi va lua zborul si eu voi deveni din ce in ce mai inutila. Asta ma sperie, sa nu mai aiba nimeni nevoie de mine...

Azi ma duc sa o iau acasa si de maine intram in normal. Nu cred ca a mai fost vreodata plecat asa mult de acasa, de langa mine. Alexa zicea aseara ca a fost asa bine fara Ilinca, liniste, pace, nu s-a certat nimeni, nu s-a zbantuit nimeni prin casa, am scapat si de drumurile la gradinita... dar lasa, prefer sa o am langa mine cu bune si rele.

 

Fetele mele

 

Iremediabil indragostita de CANADA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina, LMA si de la mine cu intirziere, noroc cu Daiopri. Merci de poze, super! Da' tot tre sa-l mai pozezi odata, sub brad, pe post de cadou! :) Aia cu imbatatul si dormitul intregii nopti cred ca functioneaza pe dos, adica mai intii tre sa te imbeti si p-orma.. :)

DanaMario, multam de poze, aparatul vechi e dus, i-am gasit cablul si toate pozele sint distruse.. Altul!

dana d, raceala e tot virus, mai. Transmite-i te rog salutari Adrianei cind mai vorbesti cu ea!

alycia, tin pumnii sa ti se termine corul de tusit cit mai rapid.

Daiopri, bine-ai revenit (odata :P)- da' unde-s alea 2000 de poze, ca io am vazut numa vreo 3.. ? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, incet incet se vede si luminitza de la capatul tunelului...ce a fost mai greu eu zic ca a trecut...bravo tie ca ai trecut plina de optimism peste incercare...te astepatam cu poze din vacantza...ce iti fac copilasii? Poate il mai vedem si pe cel mik...

Parpa, mersi de incurajari....nu prea ne-ai povestit cu merge cu scoala...s-a acomodat Paul?

Dana_d asa cum zicea si Parpa, indiferent cum ai luat raceala ca ti-a fost frig sau de la o alta persoana...virusul e virus si se transmite...la noi a intrat lumea in panica cu virusul gripei porcine...carantina in spitale, in unele scoli...oare cand se va termina si mai ales cum...?

Aalina ma bucur ca ati iesit la liman...las ca incep eu de acuma..fac mate cu Andrei in fiecare zi cam 3 ore..va dati seama ce chef pe el da' si pe mine...ufff si de la anul iar in clasa 1...mai fetelor dar eu mi-am facut scoala..cu ce am gresit sa o mai fac inca de doua ori??

Dana Mario...voi ce mai faceti?

Adita sa creasca mare si sanatos..ca restul se rezolva cumva...[flo]

 

Alycia si cei doi flacaiasi!id="Script MT Bold">id="size4">id="purple">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpa, chiar nu stiu cand apuc si cu poele alea. Nu stiu pe care sa le selectez, si daca le pun pe toate imi opresc astia internetul[:D]

Apoi povestiri din vacanta, tre sa ma mai duc odata ca am si uitat[bang]

Eu sunt bine, pe zi ce trece. Dr zice ca e frumos acolo, eu nu ma uit inca[:D]

Aalina pe unde mai esti ca nu mai scrii pe dincolo. Chiar asa dormi?

[:D]

Mai cand au dormit astia mari ai nostri ca si mie mi se pare ca nu se mai termina cu trezitul noaptea[bang]

Frate, fara sticla aia de pe la 4 dimineata nu o scot la capat. Si are un ambatz[bang]Nu poti sa il pacalesti si pace.

Al mare e bine, cu scoala lui, ca in fiecare zi avem cate ceva teme, si desi nu e mult, e un stres acolo ca trebuie facute.

Si cand vaz intrebari din alea care nici mie batrana nu imi plac (ex: zi cum incepe pacea cu tine[bang])imi vine sa il scot de la scoala[:D]

Eu mi-s fire practica nu cu abureli din astea[:D]

Da uite asa au invatat oamenii astia sa zambeasca tuturor[:D]

Danad, vaz ca ai ceva vise, sa stii ca la mom asta eu nu cred ca e bine de venit pe aici. Da imi place ca tu vezi lucruri frumos. Noi dupa o perioada aici parca mai vaz si rufuielile din jur.

Alycia cum mai e Mircea?

Adita o pozica ceva[:D]

danaMario voi pe unde mai umblati?

 

Numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor [pup]

 

Tati e in concediu si toata ziua ne uitam la filme. Plus o lene ce ma incearca ca de obicei in toamna.

 

Mitica ala mic e un ranjit. Toata ziua umbla zambarici. Si se trezeste toata noaptea. Dori a fost bb model ce mi-a dormit asa ca in continuare is traumatizata pe tema asta.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri, asa-s eu de fel mai idealista, mai visatoare...daca nu am ceva la care sa visez... parca mi-e viata goala, am nevoie de un ideal ca sa simt ca traiesc. Oricum subiectul ala m-a adus in pragul depresiei si m-a convins ca aveam dreptate sa evit zona aia a forumului. Noi suntem bine (fizic)gripa nu a ajuns in apropierea noastra si nici alte boli. Alexa pleaca sambata pt doua zile in excursie in Jud Harghita, eu plec saptamana viitoare 4 zile in Ungaria si tare nu-mi plac calatoriile astea, mi-e teama de mers mult cu masina, simt ca ne expunem pericolului. Zeci de ore pe sosea... M-au cam bagat in sperieti stirile astea cu accidente de la tv, toate buletine de stiri erau pline pana sa apara gripa porcina. [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutam fetele.

 

V-am trimis o declaratie de dragoste primita de la scolarelul meu. Dupa vacanta vad ca e mult mai bine la scoala, reuseste sa isi termine fisele. Sper sa il tina. Eu nu ma mai duc sa vorbesc cu invatatoarele, il trimit pe tati [:D] Asa imi menajez si neuronul si le las pe ele sa se descurce ca e normal. Eu acasa nu am treaba cu copilul, scrie fara probleme, la matematica merge foarte bine si nu mai avem deloc scandal.

Sunt tare multumita ca desi la scoal au facut numai 3 litere acasa a inceput sa scrie propozitii intregi fara greseala.

 

La noi inca nu se aude nimic de gripa. Sanatate tuturor.

 

Dana sa reveniti sanatosi acasa.

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor nu mai vreau scoalaaaaaaaaaa....liceul ma dispera si ma gandesc cu groaza ca la anul o luam cu clasa 1...alti nervi alta distractie....mooor incet da' sigur.Eu am prins de picior un ah1n1...am zacut letargic vreo doua zile de nu stiam de-i zi sau noapte...acu sunt mai bine dar fara vlaga...darcu stie ce virus o fi fost...ca sunt tot mai naspa pe an ce trece...va pup si aveti grija la "inamici"...[:D] Alycia si cei doi flacaiasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina - geniala solutia! Da' cre'ca tre' sa-mi fac rost de-o galushka proaspata pt asta :D Pupam declarantu' si pe mama lui. Si pe tortul cu prajiturica alaturi :D (pe care-i mincam p-amindoi! :)))) ) La lene facem concurs - da' asta numa ca's sigura ca te bat..

Alycia, pai fa mama treaba buna cu primul si pune-l sa se-ocupe de-al doilea!!! (cu temele..) Succese pe la gripe p-acolo - cica apa sarata face minuni. Daca iti provoaca fiori de groaza solutia cu apa pe nas, incearca oleaca mai putina sare pt inceput plus gargare si clatit gura cu sare (ca p-acolo intra virusii).

Daiopri, si pe noi ne seaca astia cu abureli de-mi vine de la ficat, zau asa.. Avem programul book bag si ne da doua carticele timpite de citit acasa si dupa aia sa scriem cei 3 R: retell, connect (imi scapa pt moment sinonimul care incepe cu r) si reflect. La retell mai merge cum mai merge, da' la restu e dezastru. Tre sa zica copilu ceva din experienta lui care se leaga cu povestioara. Si mai tre sa zica si o reflectie, ceva, o morala, concluzie sau cum l-a facut cartea aia sa se simta. Ca exemplu, aseara am "facut" o carte despre o vaca si un vitel pe care mama lui il lingea pe cap si el a gasit unde sa suga. (!!!!!!!!!!!!!) Na, comenteaza asta! Fac eforturi demne de Superman ca sa scot ceva coerent si cit de cit politicos din mine, ca sa ajut copilu, ca si el e destul de pierdut la bazaconiile astea.

Si daca doftoru zice ca e frumos, crede-l! Daca te-apuca indoielile, zi ca ti-e sete si .. stii tu vorba aia "drink 'till she's cute".. :) Io ma dreg cu Sangria cind e vorba de "comentariile literare" ale lui Paul...

Ia zi, a fost cutremur la voi? Ca citea hubby o stire romaneasca pe internet, despre un cutremur, da' nu reiesea prea clar unde.. Ceva cu Vancouverul, coasta de est si-un arhipelag, colac peste pupaza..

dana d, pai alege-ti si tu un ideal pe care chiar nu poti sa-l atingi, ca sa nu ramii in pana. Alexa ar trebui sa fie la virsta potrivita ca sa te-ajute la capitolul asta.. Ca parca pe la virsta aia visam si noi la luna si la stele..

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...