Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cioco home made


Recommended Posts

Mariussimiuc, nici cea cu cacao nu e prea teapana, dar arata mai bine dacat cea alba ma gandesc si la laptele praf , sa fie cu ceva "antiintaritori" desi e "pro bones" siropul parea legat si lam fiert ceva mai mult, si de pus am pus o ceasca 100ml, si nu o cana :) oricum am sa mai incerc curand --------------------------------------------- "Someone's pleasure is another's pain!" Alergic at stupidity.
"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Annie si eu cred ca e din cauza laptelui. Uite,mie de exemplu,nu mi-a iesit niciodata ciocolata teapana [:D] cu lapte praf de bebelusi sau cu cel instant,gen Darling sau Malita.
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=12"]Copiii mei fericiti[/url] [:)] ms1 si ms2 [flo]
[url="http://dulciurifeldefel.blogspot.com/"][yum] De la lume adunate si-napoi la lume date...[/url]
Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...[cheers]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
A facut cineva ciocolata de casa din lapte praf NAN I? sunt curioasa cum s-a simtit dupa?[:D] a iesit gustoasa, dar nu va zic de gazeeee[:-)))] [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE"] Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2. Multumim![flo][flo][flo][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu fac cioco de casa de cand eram copil. Bunica era experta in ale bucatariei. Nu am avut niciodata o reteta, o fac "din ochi".Sectretul este, intr-adevar, siropul de zahar. Eu pun in cratitza zaharul su doar f putina apa. Cand fierbe testez picurand de pe vrful linguritzei putzin sirop intr-un pahar transparent. Daca se "broboneste" e ok. Adaug intotdeauna mirodenii diversificate gen migdale, alune, stafide sau chiar fructe confiate sau cafea. Pentru o fi pufoasa cioco trebuie mixata f bine si daca ati devenit experte in prepararea siropului puteti adauga si putina smantana. Mika & Tudor [baietel][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...