Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Cenia nu am platit nimic- nimic.. nici eco, nici lab, nici consultatia de dupa nastere la 6 sapt.. Si am mai fost cu inca 2 tanti in salon, dar nu le vedeam ca erau perdele intre noi.. doar ii auzeam.. Si AHCCCS am avut si eu, la fel numai pt emergency (cardul era galben).. si mi-a expirat la o luna dupa nastere parca.. dar m-am incadrat si la community, deci nu trebuie neaparat sa fii respins la asigurarea aia.. cum ar veni AHCCS a platit nasterea iar spitalul a acoperit cheltuielile celelalte cu analize si controale. SI pt Andra am avut din prima AHCCCS complet si la fel nu am platit nimic niciodata. stiu ca fff greu raspund astia la telefon.. incearca sa te duci la cel mai apropiat DES office (https://www.azdes.gov/aspnew/default.asp) si vb acolo cu ei direct sa te lamureasca. Eu imi aduc aminte ca si la spital unde am nascut era un office AHCCCS cu niste tantici tare dragutze. Lisa ce papaceste draga de ea cu ochisorii aia albastri![pk] eu va invidiez pt fetitele voastre cu ochi albastri.. eh.. imi fac eu baiat sa semene cu mine [:D] sa aiba ochi albastri.. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url] [url="http://aventuridehoinari.blogspot.com/"]Hoinarii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Inacanada, vad ca nu ti-a raspuns nimeni. Eu am fost prin Florida de mai multe ori, dar nu era o ocazie atit de festiva si am stat in locuri obisnuite, forgettable. Te sfatuiesc doar sa stai in locuri construite cit mai curind sau macar proaspat renovate (varianta asta e mai plauzibila, ca in locurile cele mai cele constructiile nu sint noi). Fiind aproape de ocean, toate capata un iz de mucegai. La fel am patit si in locuri ieftine si in altele mai scumpe. Happy anniversary! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa, Ruxij. Eu am luat la rind hotelurile din Ft. Lauderdale. Am cerut sa vad camerele si multe din astea cu nume aveau miros de mucegai. Cred ca in Sunny Isles s-au construit unele mai noi. Plaja e chiar acolo, trebuie sa fie faine. Chestia e ca nu esti chiar in buricul tirgului, dar Miami Beach e doar la citeva miles daca ai masina. Cred ca si Trump a construit ceva acolo. Mie imi place mult zona aia. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, eu sunt propriul meu dusman si nu stiu cum sa scap de el, de dusman, adica de mine ... Aseara dupa o lupta masiva cu MINE, am reusit sa nu mai mananc - bine, nu vreau sa va spun ce efort - toata lumea a fost impotriva mea ... ma uitam la TV numai reclame cu mancare, dau de un film - tocmai luau aia dinner (si eu vroiam sa-l sar), dau pe alt canal - concurs de bucatari - WTF ? [bang]. Dimineata ma scol bine, nu-mi era foame, imi spun in gand ca rezolv breakfast-ul cu un iaurt. In tren citesc un capitol din cartea la care sunt acum, in care eroina principala tocmai s-a decis sa iasa din depresia gatind pentru toata familia nu stiu ce paste mirobolante - un capoitol numai despre PASTE ...incep sa-mi faca gandurile ca la slot machines - ies din gara si fara sa ma gandesc o iau spre Deli-ul ala care face omleta ... cumpar si decid sa tai printr-un magazin care avea usi pe 2 strazi paralele ... nenica, intru in magazin si ca sa ajung in partea cealalata trebuie sa traversz un ditamai raionul cu MANCARE [bang]... ma lipesc de diverse, citez din propria-mi plasa : Cotton Candy (pentru copii), 2 croissants cu cioco (tot pentru copii), stafide in cutiute mici (pentru snack), niste cutii mici de cerrios ... totul pentru copii, dupa cum ati sesizat cum ma mint. Ajung la serviciu, mananc omleta, lucrez ceva si incepe slot-masina din capul meu sa ruleze numai croissantele alea ...[bang]. Ce credeti, am mancat unul ..baiii si nici nu imi plac asa de tare, dar numai gandul ca le am in plasa nu mi-a dat pace. Acum cum sa ma duc eu acasa doar cu 1 croissant, cand ai mei se cearta de la lucruri identice doar daca au culori diferite ? Stiu ce-o sa-mi spuneti, sa-l tai in doua, dar cata cioco credeti ca are ala in el ca sa satur eu 2 copii plangaciosi, ca pe mine personal m-am saturat ... [q] Imi vine sa fac ca anorexicii - sa ma duc sa-l vomit la baie ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, cre'ca bulimicii vomita in baie, anorexicii zic tot timpul ca sunt grasi si tb sa mai slabeasca, desi ei sunt scheleti[:D] Cel mai bine e sa iei un mic dejun cu proteine in el si ala te tine mult si bine. Si eu dc imi iau sandwich la servici, nu merge ca il halesc cu MULT inainte de pranz[:D] si dupa aia fie bat din buze, fie mai mananc lunch pe afara si n-am facut nika:) Sari dinnerul e OK, da' mananca breakfast serios si nu merge la cumparaturi cand esti in foame:) RamonaJ, asa o fi cu hotelurile, sau poate sunt eu mai putin pretentioasa sau cu nasul mai infundat [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RuxiJ te contrazic ... anorexicii vomita in baie tocmai pt ca se cred grasi si ca sa nu mai acumuleze, dupa ce cu greu mananca ceva, se duc la baie si vomita. Bulimicii sunt din aia care mananca toata ziua ca e sau ca nu le e foame ... din aia ca mine, poate sunt bulimica nene ... Ocebine, imi sugerezi cumva ca pentru a-mi impaca copiii sa ma sacrific [:)] ? Ramona, am luat ieri filmul de la biblio - The Magdalene Sisters ... nu l-am vazut inca dar am timp o saptamana ... Ah ! Si eu sunt membru TripAdvisor si citesc la greu pe forumul lor, mai si scriu una alta, review-uri [:I]. Nu va spun ce nick am [:)] Unde a disparut Carmen cu capul ei ametit ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...