Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Macrina, eu mi-am lasat actele la consulat acum 2 luni sa-mi reinnoiesc pasaportul romanesc si nu mi-a luat nimeni amprente. Daca esti rezident permanent in US hartiile se trimit in RO si pasaportul nou vine peste 3 luni (sper!). Daca esti rezident temporar (pe vremea cand aveam viza H1B) se facea procura la consulat si cineva din Ro iti depunea actele acolo si-ti scotea pasaportul nou. Daca cine a intrebat vine din Canada, oricum nu cred ca cei de la consulatul romanesc din LA o ajuta in nici un fel, pentru ca ei ofera servicii doar celor de pe teritoriul american. Ruxi, cred ca se numea Howard Johnson. Si da, din Anaheim pana in LA faci probail 2 ore in unele perioade din zi cu toate ca-s vreo 25 miles only. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina ptiii ca frumoase fete mai ai! si are dreptate Oana, seamana Raluca si cu Nicole si cu Charlize.. si Francesca ce ochisori frumosi are, poate raman asa![pk] Bufela eu sunt fan Project Runaway.. cred ca numai primul sezon nu l-am vazut.. dar in rest am "halit" tot ca imi place mult.. pacat ca nu am si eu talente din astea... si mai am reality show-uri la care ma uit (Hell's Kitchen, The biggest looser, America's next top model, Survivor).. si unde mai pui ca au reinceput sezoanele si cam se suprapun.. dar mai vad si online.. si daca anul trecut sotul avea program de dupa-amiaza, seara ma uitam linistita la ce voiam eu la tv.. si de cand s-a schimbat pe tura de dimineatza ma gandeam cum o sa ma mai uit la ce ma uitam, dar uite ca l-am imbarligat si pe el su show-urile.. si oricum acum avem si tv nr 2, in caz de nevoie [:D].. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Primul anisor[/url] [url="http://aventuridehoinari.blogspot.com/"]Hoinarii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom [Ruxi, cred ca se numea Howard Johnson. Si da, din Anaheim pana in LA faci probail 2 ore in unele perioade din zi cu toate ca-s vreo 25 miles only. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Da, da, Howard Johnson.:) V-am zis ca ADDul inca ma chinuie:) Noi vreo doua ore am facut pana la LA cand am condus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Ruxi si eu zic la fel. De fapt eu cred ca e totul in atitudinea mamei. Daca are dragoste de dat se simte si cind il trimite in camera si cind ii trage una la fund. Mama care iubeste neconditionat nu da sa doara, se foieste si ea cind cupilu sta singur etc. Daca il iubeste numa cind trebe, poate sa se poarte ca la carte mama, copilu simte. ). Tonul vocii, clue-urile din behaviour-ul mamei astea nu se invata din carti. Nu-ti aranjezi limbajul corpului sau ajustezi vocea, sau schimbi privirea. Astea te dau de gol si fata de adulti si fata de copii.
Cam asa ceva zic si eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Ruxi si eu zic la fel. De fapt eu cred ca e totul in atitudinea mamei. Daca are dragoste de dat se simte si cind il trimite in camera si cind ii trage una la fund. Mama care iubeste neconditionat nu da sa doara, se foieste si ea cind cupilu sta singur etc. Daca il iubeste numa cind trebe, poate sa se poarte ca la carte mama, copilu simte. ). Tonul vocii, clue-urile din behaviour-ul mamei astea nu se invata din carti. Nu-ti aranjezi limbajul corpului sau ajustezi vocea, sau schimbi privirea. Astea te dau de gol si fata de adulti si fata de copii.
Cam asa cred si eu, de fapt eu cred ca este o combinatie intre personalitatea mamei si a copilului ... sunt copii care pur si simplu cer o educatie mai spartana si altii care sunt mai sensibili.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11 Bufela eu sunt fan Project Runaway.. cred ca numai primul sezon nu l-am vazut.. dar in rest am "halit" tot ca imi place mult.. pacat ca nu am si eu talente din astea... si mai am reality show-uri la care ma uit (Hell's Kitchen, The biggest looser, America's next top model, Survivor).. si unde mai pui ca au reinceput sezoanele si cam se suprapun.. dar mai vad si online.. si daca anul trecut sotul avea program de dupa-amiaza, seara ma uitam linistita la ce voiam eu la tv.. si de cand s-a schimbat pe tura de dimineatza ma gandeam cum o sa ma mai uit la ce ma uitam, dar uite ca l-am imbarligat si pe el su show-urile.. si oricum acum avem si tv nr 2, in caz de nevoie [:D]..
Oh ! Mihutza, sora mea [:)] ... BUFELA auzi - ha, ha, ha [:)]. Eu ma mai uit doar la Top Chef si intr-un timp ma uitam si la ala cu coafiurile dar vad ca nu l-au mai produs. Una peste alta, l-ai vazut pe ala de aseara cu ziarele ? Excelent "paltonul" ala care a castigat - amazing
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona si Hilde, imi trimiteti si mie pe PM linkul cu pozele voastre? Nu am reusit sa imi fac timp sa deschid calculatorul in ultimele trei zile. Si azi, cand venii si eu la serviciu, ma pusei pe citit si vizionat poze. Andreea, e un frumos Philip. Cum ii place la scoala? De unde ai luat covorul de bambus? Ca eu caut de vreo cateva luni si nu gasesc. L-ai comandat online? Lexi, eu stiu ca Windex-ul nu este bun la countertopul de granit ca distruge sealerul ala, stratul protector, si apoi se poate pata piatra cu alte lichide cum ar fi otetul si sucul de lamaie. Bianca, sa iti traisca bb Andrei. E tare scump. Corina, fetele tale sunt adorabile. Eu pentru ca am avut anul trecut accident, din vina mea, mi-a crescut asigurarea cu $5/luna. Anamaria, cum naiba iti vin ideile astea sa minti? ca eu cand sunt prinsa asupra faptului ... sunt pierduta in spatiu. De-abia de mai pot sa ingaim ceva. Dar sa se mai invarta rotitele sa imi vina in cap o minciunica desavarsita? Astazi imi vine sotul din peregrenirile europene. Si-a ales tare prost momentul sa vina acasa. Nu am timp deloc de el [bang]. Era super sa fi venit saptamana viitoare [:D]. La serviciu e asa de liniste. Sunt numai eu si cu o tipa in cladire. habar n-am unde au disparut ceilalti. Bine ca imi luai cartile cu mine sa mai invat ceva. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] [URL="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Binecuvantarea[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, frumoase foc fetele tale[olala].Tu cum mai esti? Te-ai mai odihnit un pic? Intreb pentru ca si eu am fost la fel adica am slabit enorm dupa fiecare copil mult mai mult decit pusesem.Ma uitam cu invidie la cele care vroiau sa slabeasca.Pe mine curgeau hainele si eram vesnic obosita.[bang]Mi-am revenit de fiecare data dupa ce au mai crescut copiii.
Citat:
cica si daca dam time-out ajung la terapisti copiii astia: http://www.nytimes.com/2009/09/15/health/15mind.html
Eu zic ca incurca lucrurile punind in aceeasi oala time-outul de la 5 ani cu atitudinea parentala fata de adolescentul de cls a 9a . Ca parinte trecut deja prin ele va zic eu ca sunt complet diferite. Poti sa folosesti bine mersi time out si mult hulita palma ocazionala (cred ca mi-am dat foc la valiza[bang])si sa ajungi un parinte de adolescent care comunica bine cu copilul lui la fel cu poti sa fii AP convins toata viata si sa "insinuezi" ca ti-ar place ca el sa mearga musai la Yale desi el/ea ar vrea sa fie vinzator la GameStop[:D] sau casnica[:D] In ciuda faptului ca metodele de disciplinat copiii la virste mici se tot schimba,copilul 'trofeu' al familiei se pare ca ramine, ba parca se pune si mai multa presiune in zilele noastre.Cind ajung la virsta adolescentei fac deja diferenta intre dragostea autentica, neconitionata si multumirea parintilor pentru performante,nu mai ai cum sa-i minti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...