Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Super nasol! Ce e de facut?
Beats me! Ma gindesc ca acum inca le buchisesc si vad greselile. Mai tirziu cind studiaza cine stie ce materii de unde stiu eu ce bazaconii il mai invata? Mie mi se pare grav sa-i invete complet gresit. A naibii gramatica, dar cum de-i lasa pe toti analfabetii sa ajunga teachers? Sau ni se intimpla numai noua? Ca aia de anul trecut tot asa facea. Dar asta s-a dat in stamba de la primele foi! Nu mai zic ca precis o avea vreo cheie cu raspunsuri pe undeva. De ce naiba nu se uita macar pe alea? Cit despre buturugi si liane, o sa deal cu ele asa cum pot. Dar n-o sa stau cu miinile-n sin sa astept problemele adolescentei. One at a time please![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramona e acelasi lucru. Au avut de rezolvat ditamai problema si rezultatul era 75 de grade fahrenheit. El a scris 75 degrees Fahrreinheit ea i-a taiat rezultatul, l-a depunctat ptr toata problenma si a scris 75 (semn de grade) F. C'moooon, si-a batut copilu capu a facut problema din cite am inteles nu multi au reusit si ea ii taie... ca n-a scris prescurtat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Ramona e acelasi lucru. Au avut de rezolvat ditamai problema si rezultatul era 75 de grade fahrenheit. El a scris 75 degrees Fahrreinheit ea i-a taiat rezultatul, l-a depunctat ptr toata problenma si a scris 75 (semn de grade) F. C'moooon, si-a batut copilu capu a facut problema din cite am inteles nu multi au reusit si ea ii taie... ca n-a scris prescurtat.
Nebunie! Macar nu a zis ca rezultatul e 25, sau ceva complet gresit. Corectura de genul 75F in loc de Fahrenheit spelled out nu m-ar deranja, desi nu vad deloc rostul depunctarii. Aici ii spune exact pe dos de cum este! Ruxij, eu m-am uitat pe sarite la foi, dar de cind m-am prins ca fac greseli nu-mi mai scapa. Initial ma uitam pentru ca nu corectau spelling errors si i le aratam eu lui Alexandru. Pe urma am vazut ca teachers fac greseli si de atunci ma uit pe toate foile. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, dar suplinitoarea a venit deja ? Sau vin deodata amindoua? Se pare ca nu ti s-arata sa scapi curind de butucul ala.E nasol.. Si noi am avut citeva zile de pomina.Ieri m-am dus sa iau copilu de la scoala si ia-l de unde nu-i[bang] Plecase singur, agale, catre casa si invatatoarea stia ca e in spatele ei [bang] Noroc ca mi-a picat fisa ca povestisem noi despre chestia asta cu mersul acasa de unul singur cu citeva zile in urma.L-am gasit in fata casei, asezat batrineste pe iarba.Urcase pina la etajul trei,a vazut ca nu era nimeni si s-a gindit sa m-astepte afara[alcool] N-am mai avut curaj sa-l cert si am privit partea buna a situatiei, ca s-a descurcat sa vina si nu s-a panicat ca nu ne-a gasit acasa.Dar tot imi vine sa[bang][bang] No2. ajunseram la ER azi noapte. A mincat ceva praji cu peanut butter la scoala.Si le-am scris pina am facut scurta la mina ca e alergic[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, Andrada ...bai e inadmisibil, eu m-as duce la scoala cu mahalaua la spinare ...mai ales in cazul Ramonai ...bai ce dracu, m-as duce direct la directoare cu hartia aia corectata si as spune ca daca nu iti muta IMEDIAT copilul inapoi la vechea profesoara, tu te duci cu hartia asta la Board of Education si de acolo direct la Presa ... serios, ce poate sa ti se intample mai rau ? Mai bine sa iti stie de frica si le spui CALM dar HOTARAT ca daca copilul tau este cumva nedreptatit in vreun fel din cauza acestei discutii vei lua masurile pe care ti le ofera legea ... este imposibil sa nu ii sperii si acum ca ai DOVADA ca aia este incompetenta, este imposibil sa nu se ia vreo masura. Si ce daca vine si Anutza la scoala aia / Mai bine sa te stie de frica decat sa te stie de proasta ... zau asa ! ! ! Sincer nu vad ce poate sa ti se intample mai rau ... Stiu ca acum o sa-mi spuneti ca inca vorbesc ca nu sunt in cauza, dar eu am o guraaaa frate, mai ales cand am dovezi ca am dreptate ... nu spun ca e bine ca mine, dar macar asta e diferit aici fatza de Romania - in tara asta daca faci gura obtii pana la urma ce doresti. E drept ca iesi din fiecare bataile cu un sfert de neuroni atrofiati si cum stiti aia nu se mai refac, dar ce conteaza ...important este ca ultimii sa se stafideasca cand copiii sunt mari si la casele lor si noi la caminul de batrani-nebuni [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma uit la fiecare foaie, dar pana acum a fost corect. Poate mai incolo va fi mai greu si pentru ele si vor gresi mai mult. Noi suntem doar intr-a 2a. Sper ca la tine nu va fi asa in fiecare an, ce mama ma-sii! Fi-miu pana acum a mai gresit la facut predictii, nu prea a inteles. Cand il pun aia sa faca predictiile, el inventeaza niste povesti mai extra asa, nu ii e prea clar ca tb sa te tii STRICT de detaliile alea. De exemplu cica "la radio se anunta ca va ninge. icsulescu se uita pe geam si vede nori negri, iar temperaturile sunt sub zero. ce se va intampla?". Si cica fi-miu "aaa...they were in their car and...". Ce car mama, unde vezi car in poveste? Pai dc. au anuntat la radio inseamna ca erau in their car [:D] A mai gresit la ideile principale, detaliile care tin de ideea principala etc. Da' a gresit pe bune. In rest nu greseste, sau daca greseste din neatentie greseste "pe bune".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arminad No2. ajunseram la ER azi noapte. A mincat ceva praji cu peanut butter la scoala.Si le-am scris pina am facut scurta la mina ca e alergic[alcool]
Da mai ... si mie mi s-a intamplat ceva similar ... Alex al meu este nascut pe 1 Octombrie care este cut-off-ul pt inscrierea in gradinita si astia mi l-au inscris automat in K ... noi am hotarat sa il tinem un an la privat si sa intre la scoala publica cand va face 6 ani ...prin urmare, am sunat la BOE si le-am spus sa-l scoate de la K ca el anul asta nu vine la scoala. Am sunat si la scoala si am vorbit cu o tuta careia i-am spus si ei acelasi lucru ... Mai nenica - joi cand ajung la serviciu (la luni, marti si miercuri am stat acasa) gasesc 6 mesaje pe telefon ca de ce nu a venit Alex la scoala, este safe si daca nu sun pana vineri ei anunta politia [bang] ... nu ma intrebati de ce nu stia nimeni la scoala cand eu am sunat si la BOE si la scoala, nu ma intrebati de ce nu m-au sunat pe mobil ci pe tel de acasa la care nu raspunde nimeni si la serviciu de unde lipseam ... nororc ca mi-am luat liber 3 zile ca daca imi luam toata saptamana ma trezeam cu Politia la usa [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...