Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
dar macar asta e diferit aici fatza de Romania - in tara asta daca faci gura obtii pana la urma ce doresti.
Nu e mai Buflea chiar asa. Daca faci gura la banca ,credit card companii sau mai stiu eu unde in tot ce e sector privat inclusiv scoli private e intr-un fel.Scoala e publica si daca nu ai acoperire legala e mai greu.Si din pacate asa e legea nu scrie nicaieri ca ai dreptul sa iti pui copilul in ce clasa vrei tu ca parinte.Daca ar scrie explicit era deja Ramona cu problema rezolvata. Si ei stiu asta.Ca sa demonstrezi ca o invatatoare e incompetenta e si mai greu.Corb la corb nu-si scoate ochii plus ca s-ar face vinovati..E un razboi intreg E bine sa iti alegi cu grija bataliile si p-aici si sa le duci cu intelepciune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramona, azi, nu's de ceimi atrase atentia si m-a impresionat, cand fusei cu David la hockey, o pustoaica cu exact costitutia Anutei tale, care patina (patinaj artistic), si cu o codita exact ca in poza aia de ai pus-o[flo]...puteam sa jur ca, daca ar fi fost cu o palma mai mica, e fata ta...si ma gandeam ca i-ar sta bine si Anei pe patine!!! hihi...Era asa dulce pustoaica!!!! Nasol cu profa...da dadeai exemplu ala cu: he said charlote bla bla..pai nu e corect asa??? adica ghilimele inainte de charlote??? revin inca o data sa recitesc daca nu am inteles bine[:D]...acu ma grabesc nitel[:I] ARminad, nasoala treaba cu alergia, noi nu avem voie cu nimic ce contine alune sau derivate...(eu obisnuiam sa ii mai dau almons lui David la scoala ca snack)...nu aveti la voi un benadryl sau epipen?? Andrada, am vazut si eu cat de absurde sunt unele cerinte la scoala (ma refer in cazu meu[:D]) si ca vor sa faci EXACT ca ei...nu conteaza ca practic raspusu ar fi acelasi...de ex, mie imi pica un exercitiu cu fractii (nu mai stiu ce operatii erau) si rezultatu meu a fost 3/9 nu l-am mai redus...profa l-a taiat si a trecut 1/3 fara sa imi dea nici un punct...acu cerinta nu era si sa reduci la cel mai mic numitor, deci si 3/9 ar fi fost la fel de corect...asa cu cu F si Fareinheit...gandesc eu... Si o gramada de alte...tampeni[bang][:D] cea mai idioata de pana acum si fara nici un sens era: meats shold be boiled, fried and baked true or false?? (era false...ca cica nu tre sa le prajesti ca nu iete sanatoase[alcool][:-@]...dar nu specificase nimeni :to be healthy you should...bla bla...) Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost vina lu alea de la office, mie imi vine sa ma impusc numai cind intru acolo ca altfel v-am zis ca sunt ok cu scoala chiar imi place..Ele trebuie sa distribuie invatatoarelor fisele alea cu informatiile de contact,info medicale chestii.Bineinteles ca n-au facut-o inca[bang].Nu stia biata invatatoare nici unde sa ma sune ca la office figuram in calculator cu un nr de telefon vechi de 3 ani.Noroc ca am sunat-o eu sa ii spun ca e copilu safe acasa ca altfel facea infarct de frica. El nu maninca de la scoala,nu-i place mincarea lor dar a fost ziua unui copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arminad, ce nasoala treaba cu peanut butter! Chiar ca-i scary! Aici au voie la scoala cu PB, dar am vazut ca daca au in clasa copil alergic atunci clasa e declarata PB free si nu ai voie sa duci. Alexandru merge/vine singur la scoala, dar e aproape de noi. Recunosc ca inca sint un pic stresata, desi a mers asa jumate si din anul trecut. Eu sint torn intre a ma purt civilizat si altfel sigur ca vreau sa stiu ca-i bine pentru copii. Inteleg ca ei se apara, dar pe de alta parte nu-i normal sa existe profesori atit de timpiti. Astea-s greseli elementare ce zic eu aici, cum sa-i inveti asa pe copii? Inteleg ca asta-i scoala publica, dar platesc taxe pentru asta si astept sa-i invete corect. Si da, daca am tot felul de hirtii cu greseli din astea aiurea cred ca eventual ma ia cineva in seama. Deocamdata il trimit pe Alexandru cu foaia la teacher, sa-i explice el de ce e corect cum a scris. Ca mie mi-a explicat foarte frumos, deci cred ca se descurca si cu ea. Bai frate, asta-i scoala rated excelent, cu toate patalamalele in ordine. Ce sa mai cred? Arminad, azi a venit substitute la prima infatisare, am scris putin mai sus. E chinezoaica si Alex a zis ca nu pricepe ce zice.[:D] Teacher a lui mai are o luna pina naste, dar probabil ca substitute va aparea mai des pe masura ce se apropie due date. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i corect Sinzi. Propozitia este: He said Charlottetown would be his base camp. LOL, Alexandru mi-a explicat ca propozitia nu este direct quote, ci it summarizes ceea ce a spus cineva. In fine, vad ca in spite of his teachers tot invata cite ceva.[:D] PS Eu nu i-am spus daca-i corect sau gresit, l-am intrebat sa-si explice raspunsul. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, asa spun si eu ... hartia aia cu greseli de la profesoara trebuie aratata directoarei si ii spui ca iti pare foarte rau dar tu nu ai incredere in a-l lasa pe Alex acolo ... inteleg ce spune Armina dar cu dovezi de incompetenta nu se poate sa nu se schimbe ceva si in sistemul public. Eventual poate te poti duce si la PTA si ridici si acolo problema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine incep si ai mei patinajul si Alex dupa patinaj are soccer si dupa soccer avem Harvest Festival in sat ... junk food, tarabe cu prostii si rides [pk]. Vroiam sa va spun ca s-au certat copiii mei azi pe nervii mei de mi-au distrus un val suplimentar de neuroni. Fetele care aveti 2 bucati si la voi se lasa asa cu tzipete si urlete pentru te miri ce ? Mai intai s-au certat pe toarta de la o cana ... bai nenica le-a cumparat barbata-meu niste cani din care beau lapte, identice ca marime, forma, dar una este verde cu toarta galbena si cealalta este verde cu toarta rosie ... JALE ! ! ! [bang] desigur ca amandoi vor aceeasi culoare de toarta in acelasi moment ...dupa ce si-au dat cu canile in cap, cu cucuiele si isteriile de rigoare am urcat sus la baie unde s-au luat la lupte pentru UN BURETE. Si asta pentru ca am avut nefericita inspiratie sa cumpar DOAR 1 burete ...ce conteaza ca mai avem un burete in baie - ala nu seamana cu celalat, nu e rosu, nu are aceeasi forma ...[bang]. Daca la cani Alex a urlat mai tare, la burete Flavia a preluat vocaliza ...si Flavia era si in baie nene care,pentru prima data am auzit ce acustica are. Cum era frate cu AP ala ? Sa iei copilul in brate si sa-i spui ca il iubesti cand el urla si repeta insistent "Vreaaaaauuuu bureteleeeeee" ... [bang] Una peste alta, m-am suparat pe amandoi - le-am spus ca daca nu inceteaza cu plansul eu plec din baie, ceea ce am si facut, decibelii s-au ridicat si mai tare ...m-am intors, cu zbiaretele in cap i-am spalat, i-am imbracat si le-am spus ca sunt atat de suparat ca nu le mai citesc si nu ma mai dragalesc cu ei ... Fetelor, s-au culcat fara sa cracneasca, parca imi respectau supararea. Acum m-am limpezit la cap, mi-am recapatat auzul, mi s-au topit nervii si imi vine sa ma duc sus sa ma dragalesc ... [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, vroiam sa-ti spun ca te urmaresc la filme ... nenica am crezut ca numai eu sunt soimul filmelor dar ma inclin, m-ai intrecut ... ma tot intreb de unde scoti filmele alea pe care le tot vezi, mai ales europenele ... sunt pe urmele tale ca o maimuta, am vazut cateva pomenite de tine [:)]. Acum tocmai mi-am rezervat la biblioteca The Magdalene Sisters - vezi ce scrii de acum acolo ca stau cu ochii pe tine ca pe butelie [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...