Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Il iubesc mai mult ca inainte


Recommended Posts

Subscriu celor care spun ca lucrurile evolueaza. Oboseala, stresul, responsabilitatile te schimba, nu neaparat in bine sau in rau, dar te schimba si e mai rar cand nu se intampla asta. Nu vad de ce a trebuit sa renunti la familie si prieteni, viata ta nu ar trebui sa fie doar el. Eu cred ca n-as putea fara serviciu, prieteni, viata sociala. Cred ca esti prea dependenta de el si poate ca si asta il oboseste, cum spunea Elise. Orice om are nevoie de o intimitate strict proprie si personala, detaseaza-te putin, gandeste-te un pic doar la tine. S-ar putea sa se schimbe lucrurile. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa cum au scris fetele si eu cred ca trebuie sa ai viata ta, sa traiesti putin doar pentru tine, pe langa casa si famile. Sa ai o slujba, prieteni sa ai incredere in tine si sa constientizezi ca nu poti fi dependenta de el. Parerea mea este ca te iubeste, dar ca il coplesesc problemele. Si sigur ca nu mai poate fi ca inainte, pentru ca nu mai sunteti doar voi, exista un copil, o casa, alte probleme, care la inceput nu le are nimeni, dar asta nu contesta faptul ca va iubiti in continuare. Sti cum se spune, "mai rarut ca-i mai dragut". Si foarte important pentru noi toti: trebuie sa constientizam ca familia este cea mai importanta. Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga http://community.webshots.com/user/mcrmiki Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, eu nu cred ca-l iubesti mai mult ca inainte.. Cred ca undeva in sufletul tau s-a dat alarma, simti ca ceva nu e in ordine si ai inceput sa devii obsedata de el.. Retraiesti clipele placute, te agati de amintiri.. ce a fost, a fost.. nu mai poti sa aduci acele clipe inapoi. Parerea mea e ca a intervenit o schimbare in el.. poate ca a dat de gustul afacerilor sau are pe altcineva.. poate.. nu vreau sa gresesc.. Dar chestia cu spusul porcariilor in anumite momentele e cam ciudata.. unde a vazut/auzit asta.. asta m-as intreba.. Daca ai alunecat pe panta obsedarii, greu iti mai revii, trebuie sa constientizezi si sa rupi lantul asta, pentru ca e fffff greu sa te eliberezi de obsesii.. o stiu[:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu ai multe nevoi nesatisfacute dar cea mai importanta nu e a primi iubire, cum ti se pare acum, ci a darui. Daca as fi in locul tau as incerca pentru o saptamana doua sa ma concentrez mai mult asupra nevoilor sotului tau, sunt sigura ca si lui ii lipsesc multe lucruri, cum ar fi sustinere, apreciere pentru ceea ce este, liniste acasa. Cred ca de asta ti se pare ca nu il meriti, pentru ca si tu ai iesit din starea aceea de inceput, cand punem fericirea partenerului pe primul plan si ne intrecem in mici atentii, mici sacrificii etc. Apropo de sacrificii: la prietene ai renuntat pentru ca ti-a cerut el sau pentru ca ele iti satisfaceau niste nevoi de companie si apropiere sufleteasca, iar odata casatorita ai gasit implinire pt ele in alte parte si nu te-ai mai obosit sa le cauti? Cred ca e foarte important sa fii sincera cu tine si sa nu ii pui in carca sotului tau lucruri de carenu e responsabil, daca intr-adevar nu e. Si legat de partea sexuala, cred ca e gresit ca nu iti. exprimi dorintele, ca nu spui daca ceva te deranjeaza. Pai poate el presupune ca anumite lucruri iti plac si tie, de unde sa stie daca nu ii spui? Cum spuneam, as incerca sa fiu iubitoare si onesta pentru un timp, daca si el te mai iubeste cred ca iti va rapsunde la fel. Si din moment ce ii pasa ca te superi pt ca nu te ia in brate as exclude existenta amantei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:

Eu cred ca tu ai multe nevoi nesatisfacute dar cea mai importanta nu e a primi iubire, cum ti se pare acum, ci a darui. Daca as fi in locul tau as incerca pentru o saptamana doua sa ma concentrez mai mult asupra nevoilor sotului tau, sunt sigura ca si lui ii lipsesc multe lucruri, cum ar fi sustinere, apreciere pentru ceea ce este, liniste acasa. Cred ca de asta ti se pare ca nu il meriti, pentru ca si tu ai iesit din starea aceea de inceput, cand punem fericirea partenerului pe primul plan si ne intrecem in mici atentii, mici sacrificii etc. Apropo de sacrificii: la prietene ai renuntat pentru ca ti-a cerut el sau pentru ca ele iti satisfaceau niste nevoi de companie si apropiere sufleteasca, iar odata casatorita ai gasit implinire pt ele in alte parte si nu te-ai mai obosit sa le cauti? Cred ca e foarte important sa fii sincera cu tine si sa nu ii pui in carca sotului tau lucruri de carenu e responsabil, daca intr-adevar nu e.
quote:

Nu-m vine sa cred cum pentru unii oameni inca, in secolul 21, sotia este vinovata pentru totul. Ea nu da destul, nu face totul, nu, nu, nu. Penibil! alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu cred ca-l iubesti mai mult acum, ci - cum spune si adriana - esti in stare acuta de alarma, ai intrat in panica de teama sa nu-l pierzi si de aceea ai reactii atat de vehemente. In orice caz, ai grija, caci in general tocmai cand te agati mai disperata cresc sansele sa-l pierzi, sufocandu-l. Fa un pas inapoi si reevalueaza situatia, din perspectiva femeii adulte care merita sa fie iubita, da, dar pentru care un barbat nu reprezinta intreaga esenta a vietii ei; nu cu orice pret. Parca ati fi intr-un cerc vicios, in care comportamentul fiecaruia il dispera pe celalalt tot mai tare: tu te simti tinuta la distanta si neglijata (si maresti presiunea "iubirii" asupra lui), el se simte presat si ia si mai multa distanta, ca sa nu mai fie nevoit sa se tot justifice. Cred ca vorbiti unul pe langa altul, fiecare se simte indreptatit si in acelasi timp fiecare aduna in el frustrarea cu polonicul. Pentru inceput, ce-ar fi sa nu-l mai abordezi la modul literar ("hai sa nu distrugem relatia asta") si sa discuti in schimb direct si concret? La modul: "Dragul meu, pe mine situatia actuala ma nemultumeste. Poate ca pentru tine e ok, dar eu una ma simt neglijata. Am senzatia ca nu mai ai timp de mine, ma simt tratata cu indiferenta, nu-mi ajunge timpul pe care-l petrecem impreuna, ma simt tot mai nesigura pe sentimentele tale, am probleme cu iesirile tale nervoase, cand facem dragoste ma simt aiurea daca te aud cu expresii vulgare, mi-e dor de surprizele pe care mi le faceai pe vremuri... Sunt convinsa ca starea asta negativa a mea se repercuteaza si asupra modului cum interactionez cu tine, deci cred ca si tu esti nemultumit de modul cum stau lucrurile acum. Hai sa gasim impreuna o solutie ca sa fim amandoi multumiti." si tot asa. Accentul fiind pus pe ce simti TU, nu pe ce face EL (din punctul tau de vedere, care poate fi diferit de al lui). Totul in mod calm, eventual la o iesire intr-un local, unde sa va priviti fata-n fata si sa nu poata fi distras de altceva. Comunicarea inseamna a vorbi despre tine, nu despre el si nici despre relatie in general. Daca ii esti importanta, va trebui sa ia in serios ceea ce-i spui. Daca nu, vezi ce simti atunci si vei reconsidera dupa aceea intreaga situatie. Asa, stai cu frica sa nu cumva sa nu te mai iubeasca, precum aia cu drobul de sare. Comunica real cu el!
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:

La modul: "Dragul meu, pe mine situatia actuala ma nemultumeste. Poate ca pentru tine e ok, dar eu una ma simt neglijata. Am senzatia ca nu mai ai timp de mine, ma simt tratata cu indiferenta, nu-mi ajunge timpul pe care-l petrecem impreuna, ma simt tot mai nesigura pe sentimentele tale, am probleme cu iesirile tale nervoase, cand facem dragoste ma simt aiurea daca te aud cu expresii vulgare, mi-e dor de surprizele pe care mi le faceai pe vremuri... Sunt convinsa ca starea asta negativa a mea se repercuteaza si asupra modului cum interactionez cu tine, deci cred ca si tu esti nemultumit de modul cum stau lucrurile acum. Hai sa gasim impreuna o solutie ca sa fim amandoi multumiti." si tot asa. Accentul fiind pus pe ce simti TU, nu pe ce face EL (din punctul tau de vedere, care poate fi diferit de al lui).
quote:

Eu stiu un cuplu in care ea i-a comunicat cu tot calmul din lume ceva in genul celor de mai sus. Cand a terminat el s-a holbat la ea si a intrebat-o: "Doar atat? Asta este TOATA problema ta?" Pentru ca majoritatea barbatilor "ocupati" sau care se vor "ocupati" nu pot intelege ca noi femeile suntem facute din nimicuri caroara le dam importanta si pe care la intoarcem pe toate fetele cat e ziulica de lunga. alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...