Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Eu nu mi-as face probleme ca profit. Nici cea mai mica problema. E dreptul tau sa iti aranjezi cum poti mai bine viata in conditiile in care facilitatile pt. mame sunt asa de groaznice in aceasta tara. Eu nu mi-as permite sa stau acasa fara bani pt ca sunt singura, dar inteleg ca dc. sotul castiga e normal sa poti. Succes indiferent ce faceti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramona, Andreea [pup]! azi are papusica concert la scoala, maine iarasi si poimaine iarasi in fata parintilor :) Apoi saptamana se incheie in forta cu doua show uri la dans! Eu mi am facut pasaportul in Timisoara la urgenta in 2 zile; le am aratat biletele de avion. Fara spaga :) Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la fel zic ca si Lia, Miere, daca poti sa faci chestia aia fa-o. Lia, eu nu cred sa am vreo problema de adaptare, am primit America cu bratele deschise si daca am putut sa ma adaptez in Germania pot oriunde :)). Oricum eu o sa keep busy cu invatatul sa conduc, Belle, Aidan nu o sa am timp sa ma gandesc la locatie :) Fetele voi va lasati copiii cu school bus la scoala? E ok, safe? Mie tare mi groaza de lasatul singur cu autobuzul...sper sa invat repede sa conduc sa il duc eu...scoala nu e departe 1 mila si ceva, o sa vad daca putem mere pe jos sau mai degraba cu bicicleta. Adriana mami de Isabelle Marie - 2 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi scoala este aproape si mergem pe jos. Poate stiu fetele mai bine, dar vezi ca-i posibil sa trebuiasca sa fii la un minim de citeva mile distanta de scoala ca sa poti sa-i trimiti cu school bus. Hai ca o mila o conduci tu cumva! Corina, deci mai danseaza Raluca? Ruxij, sorry de patanie. E OK Bogdan? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu - n-am plecat ... va citesc. Am lipsit atat de mult ca abea mai inteleg despre ce vorbiti ... Pantero - esti deja in America sau urmeaza sa te muti aici ? Eu cred ca copilul o sa se adapteze mai usor decat tine si da, este o idee buna sa incerce sa vorbeasca germana in continuare. Altfel, in 6 luni uita tot Miere - nici la tine nu mi-e clar - e bebe pe vine sau faci tu planuri ca sa fii beton cand te apuci sa-ti fugaresti barbatul ? [:D] Mihuta, nu am inteles de ce erai suparata, sper sa treci peste probleme - uita-te la mine ce de vene am pierdut si inca mai functionez. Noi nu avem nici un plan de sarbatori - nici de Craciun, nici de Revelion. Eu as vrea de Craciun in Canada, la prietenii aia la care mai trebuia sa mergem o data, cand i s-au inecat serverele barbatului ... dar nu stiu cum sa-mi exprim aceasta dorinta public, ca iar mi se reproseaza ca numai la plecari ma gandesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chris70 multumesc de raspuns (am uitat...), atunci eu raman stuck cu WII ul nostru. Eu mi am cumparat greutati din alea ce se prind jos la glezne si merg cu ele. Pana si Francesca stie ca atunci cand ma incalt le ia si mi le da, ha ha! mai greut dar se descurca. E cam naspa cand mergi cu ele dar cand le dai jos te simti mi nu nat! Ramona da! mai danseaza; acum si cu uli uli, cu feather gords, cu pois. Si danseaza f frumos [:I]. Panterutzo eu nu o las pe Ralu sa mearga cu bus ul. Ajunge mai obosita, mai tarziu si cu toti salbaticii care sunt bused in zonele mai putin ortodoxe. Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Flavia! Ana a implinit cinci ani in primavara. I-am dat un joc Didj, care pe moment n-a interesat-o deloc. In toamna asta l-a descoperit si-i place ei si-mi place si mie ca o ajuta la matematica (au si jocuri cu spelling). Pentru un joc care n-a fost scump eu zic ca-i chiar bunicel. Poti sa mergi la Leapfrog pe website si ajustezi dificultatea jocului in functie de cunostintele copilului. Camera digitala a fost un mare fis la noi, s-a jucat o zi-doua si gata. Ana-i si amatoare de Lego, s-a molipsit de la Alex. Noi n-avem papusi, Ana nici nu merge pe rindurile cu jucarii penru fete cind mergem in magazine cu jucarii. Mie mi-e ciuda, cind s-a nascut ma gindeam ca o sa-i (imi!) cumpar o casa din aia mare, cu mobila, papusi... ma rog, tot ce mi-as fi dorit cind eram mica si n-am avut. Nu s-a potrivit! Corina, ce haioasa tre' sa fie Francesca! Mai pune poze, hai ca si tu ai aparatul magic achizitionat nu demult.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...