Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Pantera, sunt convinsa ca te vei adapta. Subliniam doar ca cc copiii sunt mai adaptabili decat noi, deci dc. tu crezi ca nu vei avea nici o problema, Aidan cu atat mai putin. Eu il las pe Bogdan sa mearga cu autobuzul de la 5 ani, de la Kindergarten. Noi stam intr-o zona civilizata si nu am avut probleme semnificative cu autobuzul. L-am lasat special ca sa fie si el mai "cool", sa fie obisnuit cu copiii, mai buni, mai rai, ca al meu era mai timid. Asta e experienta mea, dc. ai o zona buna, merge si cu autobuzul. As zice sa il lasi sa vezi cum functioneaza si dc. merge il lasi in continuare, daca nu, nu. Buflea, sorry ca n-am idei de jucarii de fetite, dar eu as intreba fata. Inca n-a ajuns ca fi-miu, care cere de Craciun un Laptop si de ziua lui un Ipad lol De fapt intai a zis ca vrea un laptop de la mine si un Ipad de la Santa, ca el tot crede in Santa. In alta ordine de idei, eu m-am cam saturat de Santa asta ca devine cam scump si Santa ia tot creditul, in plus el crede ca poate cere ceva oricat de scump "but you don't have to pay for it, I'll ask for that from Santa!!"[bang] Ramona, da, copilul a fost OK, chiar s-a distrat de minune, a fost la sleepover la niste prieteni de vineri seara pana sambata la 5pm. Ei au o casa f. frumoasa, cu ferestre din alea cat tot peretele, adica un perete practic facut din ferestre si au avut "snow show", au vazut cum ningea. Dar nu mi-a convenit de ex. sambata la 6.30, cand eu ma intorceam si l-am sunat din aeroport si ce crezi, aia statea sus in camera ei cu usa inchisa si copilul meu isi facea singur un sandwich pt. dinner, in care a pus urmatoarele: margarina, branza portocalie si gem[alcool] Bineinteles ca i-am indicat sa se duca sa ii zica lu' tanti sa vina sa puna mana sa ii dea dinner.[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buflea, ne mutam in ianuarie si am discutat problema scolii cu soacra-mea. Ea zice ca sa nu imi fac probleme ca desi scoala nu e cotata super, 6 din 10, are profesori tare buni si atasati de copii. Am incredere in ea ca are multa experienta plus ca fata ei merge la aceeasi scoala cu school bus-ul.Asa ca Aidan ar merge cu ea pe autobuz. Am vazut ca fac si germana ca si extracurricular activity asa ca incerc sa vad cum e. Adriana mami de Isabelle Marie - 2 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici fetele cer tot DS-uri, jocuri pt DS si alte electronice. Nici Aidan nu mai e interesat de jucarii, acum viseaza computer si tot felul de jocuri mario pt DS. Adriana mami de Isabelle Marie - 2 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu pe aici[asia] nu-mi mai vad capul de trebi[bang] cumparat cadouri , trimis ,alergat asa cam fara rost.[q] buflea - si noi ne serbam pitica saptamana viitoare[pk] si tot 5 ani implineste. i-am cumparat Rapunzel- papusa , un catel vorbitor si mergator , a primit deja un glow dome , care vad ca-i place. corina- felicitari pt Raluca,pt poveste.[flo] va pup si spor la cumparaturi .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehe … lume noua … welcome back Buflea. M-am gandit la tine si ma bucur cu exceptia … toate ti se intampla numai tie [alcool], ca ati avut un concediu minunat.Unde-s pozele ???? Noi am mers pana la urma din October 31st pana pe November 8th. A fost superrrrrrrrr bine, dar mult prea scurt. Poate ne lipim next time … dar intre timp fi atenta ca nu mai mergem la Montreal. Pe 24 plecam intr-un resort de ski aici in North of Michigan. Ce zice barbatu daca-I propui: http://www.boyne.com/BoyneHighlands/index.html Vine Santa, au tot felul de activitati ptr. copii … chiar si u park de apa. Piscina mare incalzita care jumate e afara … in jurul tau ninge iar tu faci baie. Ei, te-am convins? Sanzi_ana, ups ... nasoala patanie cu pasaportul ala … fir-ar sa fie stiu ce stress-ant este, ca si eu sunt dependent de el trecand in fiecare zi granitza in Canada. Dar macar la mine daca e sa-l pierd il pot face de urgentza intr-o zi sau doua in Toronto. Ce solutie ati ales pana la urma? In legatura cu costumul de ski de la Obermeyer , Patrick are 5 ½ anisori si i-am luat marimea 6. El de obicei la geci e cu un nr. mai mare dar la nadragi un numar mai mic. Pantalonii ii sunt putin mari, dar au un extra elastic in talie si oricum peste bocancii de ski, vin numai bine ca ia extra loc. Daca ar fi sa umble in ei, ar trebui sa trag de elasticul din talie Gecutza ii vine perfect. Buflea, Pumba la multi ani fetitelor, sa cresca mari, sanatoase si cu multe bucurii in viata. Nu ma prea pricep la fetitze, dar ma gandesc ca asa ceva ar merge: http://www.amazon.com/Faber-Castell-Do-Art-Travel/dp/B0017L0KW4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1291751358&sr=8-1 La orice copil de 5 anisori, e varsta la care le place art and craft , sa coloreze, scrie, etc. Ce va mai primi Patrick de la Mos si nu cred ca depinde de sex-ul copilului este asta: http://www.amazon.com/http-ecx-images-amazon-com-images-515S6SDgoQL-39820/dp/B004287R3O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1291751451&sr=8-1 Al meu baietel are Wii, DS, nu face abuz si la fel de mult inca ii place sa se joace si cu jucarii (playmobil, sa nu mai spun Lego, knights, games clasice, art and craft, sa deseneze, etc). RamonaJ, am vazut noul aeroport de la Lego. E tare frumos, nu ma mir ca Alex e incantat de el daca mi-a luat ochii si mie. Patrick va primi Police Station-ul si action truck-ul din set-ul asta. Ruxij, nasol cu babysitter-easa care te lasa in pana cand ti-e lumea mai draga. Sper sa aveti mai mult noroc cu next one. Corina, way to go Ralucai. Pe langa ca-I frumoasa foc [olala], e si foarte talentata. Nu ne pui si noua niste filmuletze cu ea dansand? Si pe “cea mica” nu ne-ai mai aratat-oooooooooo maine, poimaine merge si ea la scoala si inca suntem cu imaginea de baby mic. Miereamara… pai daca aveti in gand bb nr. 2. Nu mai asteptati. Cu cat e mai mare diferentza cu atat e mai greu sa o iei din nou de la inceput. Good luck si sa auzim vestea cea mare cat de repede posibil. Ar fi si pacat sa ramaneti la unu, cu asa copil reusit [olala]. Panterutzo, Aidan o sa fie OK, nici mie nu-mi plac school bus-urile … eu il duc si il aduc pe Patrick. Ma rog, il las la daycare si una din educatoare il duce si il asteapta dupa scoala. Daycare-ul fiind chiar peste drum de scoala. Sunt sigura ca se va adapta repede la noul system. Daca poti sa continui cu germana, ar fi tare bine. Ce pacat ca nu suntem mai aproape, ar avea si Patrick cu cine sa exerseze plus ca avem déjà o profa de germane. E o doamna si o dulce care-l dezmiarda pe Patrick si au atata fun impreuna. Ce mai bucurie ar fi pe capul lor. Eu in weekend am prins o gripa ceva, de joi incoace si am cam fost pe butuci, dar cu toate astea sambata daca tati a mers sa taie bradul, eu cu Patrick am mers la cinema ca a aparut un film nou Tangled. A fost foarte dragut! Mi-a placut mult de tot chiar si mie. I-a fost putin frica cand a ajuns la han-ul acela cu tot felul de personaje ciudate, dar am luat o pauza de pipi si ne-am reinters cand au plecat de aolo. Apoi am stat putin prin park ca era atata culoarea, cu luminitze de Craciun, si am macat dinner-ul impreuna. Am ajuns acasa doar cat sa mai faca baitza si direct la nani. Ei si sambata seara m-am simtit nasol de tot. Duminica Patrick avea concurs de inot de la 12:30 p.m. initial n–am crezut ca voi putea merge. Am bagat ceaiuri la greu, am mai motait si pe la 11 am simtit ca-mi mai revin. Asa ca m-am imbracat. Dragul de el zicea mami, nu-I nimic daca nu vi, sunt OK, merg cu tati, dar apoi tot la 10 minute venea sa ma intrebe cum ma simt, dar vi cu noi ? S-a bucurat mult ca am mers si eu. Concursul de duminica, s-au dat premii pe grupa de varsta 8 and under … si a mers baietelul nostru nu bine ... ci FOMIDABIL! Si-a batut toti timpi de pana acum iar la backstroke … cu 10 secunde!, a concurat cu baietei de 7 si 8 ani si chiar daca a fost cel mai mic concurrent din sesiunea asta, ceea ce si anuntau organizatorii la fiecare cursa la care participa … i-a lasat pe toti din heat-ul in urma! Las filmuletul sa vorbeasca : http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2010-12-05/15:30:38 Nu credeam ca va lua ceva fiind asa de mare grupa de varsta dar s-a ales cu 2 ribbons, un loc 4 si unul 6 , tinand cont ca erau 8 and under. Ii place la nebunie la competitii, e f. stapan pe el, nu se intimideaza si se concentreaza f. bine. Lumea zice ca e talentat dar si antrenoarea care o are e de nota 10! Acum luam o pauza cu competitiile de inot, pana in January si ne vom duce mai mult la ski. Si cum merita pe deplin, pe cand ne-am intors de la concurs duminica, ajunsese si Mos Nicholae: http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2010-12-05/18:12:59 Nu i-a adus f. multe,dar el a fost foarte incantat de toate inclusive de pyjama pe care a trebuit sa o spal imediat si sa doarma in seara aia cu ea. N-a uitat sa mearga la geam si sa-I multumeasca Mosului ptr. tot, sa promita ca va fi si mai cuminte de acum incolo si a tinut sa mentioneze ca ii place totul si e magic. A fost asa de dulce . Patrick a facut scrisoarea catre Santa la sfarsitul lui octombrie, stie ca odata trimisa nu mai poate sa schimbe, caci Santa trebuie sa munceasca si sa le construiasca de accea trebuie sa primeasca scrisoarea din timp. Am ras intr-o dimineata ca nu asculta si i-am spus ca Santa nu-I va adduce nimic. Dar el … pai si daca le-a terminat de construit déjà, ca mai sunt numai x days pana la Christmas, ce face cu ele? Eu … pai le va duce la alt copil care asculta. La care el … mami numai daca acel copil a scris acelasi lucru in scrisoare altfel nu poate sa le primeasca pe ale mele, right [:D] Iti vine sa-l mananci nu alta, sunt atata de dulci si inocenti la varsta asta ! Se vede ca nu ma simt bine inca si nu-mi prea arde de munca … caci m-am intins ca o placinta. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina,wauuu,frumos,felicitari Ralucai,si pt dans si pt poveste![pup][flo] Lia,hahaha,tare Bogdan...si Robert la fel zice...eu i-am zis sa faca el scrisoarea lui Santa si vedem ce aduce el..i-am explicat ca nu trebuie sa se astepte la toate de pe lista,el va alege ce ii aduce,ca are multi copii in lumea asta la care sa duca cadouri,deci ne multumim cu ce ne aduce,[:D]...s-a uitat fi'miu cam ciudat la mine dar se pare ca a inteles ca imi zice,"mami,nu mai pun pe lista ca sunt destule,sa vedem ce mi-o aduce Santa"!!!...hahahah... Pumba si Buflea,sa va traiasca fetitele!!La multi ani!!![flo][pup] "Before you judge me, try hard to love me."MJ Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 ...sau aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut Mosu a "uitat" und adin cadourile dorite de Philip si i-am spus ca din cauza ca n-a ascultat de noi in timpul anului. anul asta m-a surprins pt ca a cerut doar un joc pt dsi, un puzzle cu un om de zapada si o jucarie pt Nick [olala]. va primi insa mai multe [:I]dar le merita cu varf si indesat. newmami, felicitari lui Patrick mirela, ce bine-mi pare sa te citesc [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...