Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Am uitat sa spun ca chicken pox (varsat de vint) facui si io pe la doujdeani...s-a lasat cu niste bube INFERNALE pe absolut TOATA suprafata corpului. Am avut bube unde nu credeam ca am piele[bang]. Febra uriasa si toate minunile. Noi am facut vaccinurile la zi, n-am avut reactii urite...taman ce le-a facut acuma cind am schimbat scolile rapelul pentru tetanos, hep B si Nicholas a fost intepat si pentru meningita (o vaicareala imensa a fost pe capul lui...) S-au desirat amindoi baietii ceva de speriat. Alex (10 ani) e cit mine) iar Nicholas (13 in Feb.) se uita de sus la mine (m-a luat cu 3 inch deja). Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Vreau si eu la compania ta - m-as plimba prin tot NJ-ul si fac si SAP integration - mai ales ca am experienta de SAP-at, doar SAP in fiecare zi la serviciu...
Iti dai seama ce randament am avea daca am fii angajate amindoua in acelasi loc??? Mutam muntii din loc. Am avut un dinner cu doua cucoane din "industry" si cu seful meu (cica sa facem networking ca femei)...am crezut ca le asasinez cu cutitul de unt[bang]. Atita ingimfare si prostie nu am mai vazut de mult. Intre "mooore truffles" (de parca nu mai vazusera vreodata) si "unde mi-o fi pus minkul" (ca doar nu il furau cei de la restaurant) parol daca am reusit sa bag 3 cuvinte despre servici[q] Aveau si o virsta, ma asteptam la mai mult...sa nu mai spun cite "manevre" una dintre ele tot a pus pe sef...se inghesuise sub scaunul meu de tot sa nu-i mai fie "in raza". De nervi, am mincat absolut tot si am si lins farfuria cu piine...asa ca sa fiu neam-prost! Manevra cu piinea le-a trimis intr-un paroxism de priviri intre ele de credeam ca nu mai sint capabile de clipit! 3 ore pierdute din viata...i-am spus sefului cind mai are idei de genul asta, e pe cont propriu. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocebine - mai alergi ? sau acum mutatul si treburile in casa tin loc de gym. Vreau si eu sa slabesc fetelor dar nu am motivatie ... imi propun zilnic sa tin cura, ma tine 3 zile si a patra zi ma apuca foamea si parca imi spala cineva creierul meu inteligent ... Si cu gym-ul asta - tare o mai invidiez pe Miere - cand naiba nenica ai timp sa te mai si chinui cu asta ? Eu seara cand ajung nu stiu cum sa aterizez mai repede in pat - putoare ce sunt. M-am uitat la pozele din Mexic - toate sunt minunate in afara de alea in care apar si eu [q]. Paragraful de mai sus face parte din ciclul "complexele Bufleice" si merg pe principiul "miorlai si plang dar nimic nu fuck". Sa va spun ce am facut - am stat si am cugetat cum sa nu divortez din cauza de WII si mi-a venit o idee, ca ce ar fi sa mai cumpar unul pe care sa-l montez sus - astfel incat, vorba nevestei, sa imi recuperez parterul ...caci conform teoriei ca nimeni nu schimba pe nimeni, am convingerea ca barbata-meu se apuca iar de impuscat weekendul asta si imi blocheaza livingul ...asa ca, desi nevasta mi-a sugerat sa mut actuala consola sus, m-am gandit eu, inteleapta cum sunt, ca ce ar fi sa mai cumpar o consola ... asa ca, am comandat-o si o sa-mi vina la serviciu. Apoi i-o dau cadou de Craciun ca sa nu poata sa imid ea cu ea in cap si o sa motivez ca vreau sa fac di eu gym cand se uita el la TV ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai alergat...sint epuizata de munca si la servici si acasa. Si maninc ca un porc. Asa ca kg au inceput sa se puna. Astept sa reusesc sa pun casa la punct sa imi pot lua barbatul din dotare si sa alergam la plaja (avem fix o mila pina la plaja). Visuri, visuri... Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, e prima data cand aud ca trebuie schimbat SSN-ul cand devii cetatean...noua nu ne-a spus nimeni nimic la consulat dupa ceremonie, doar ca nu putem sa aplicam pt pasaport la consulat ci la baza militara. Daca numarul ramane acelasi ce rost are schimbarea hartiei? Are alta culoare sau cum? Conteaza hartia sau numarul ce e pe ea? Adriana mami de Isabelle Marie - 2 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Panterra, nu se schimba numarul, culoarea, hirtia, etc. E vorba de informatia din baza de date, restrictiile pt foreign nationals, beneficii/pensie, etc. Intreaba-i pe cei de la SSA de ce consuma hirtia si banii contribuabilor. [:)] De pe site-ul SSA: http://www.ssa.gov/pubs/10002.html What if my immigration status or citizenship changed? If your immigration status changed or you became a U.S. citizen, you should tell Social Security so your records can be updated. To get your immigration status or citizenship corrected, you need to show documents that prove your new status or citizenship. Only certain documents can be accepted as proof of citizenship for new and replacement cards. These include your U.S. passport, a Certificate of Naturalization or a Certificate of Citizenship. If you are not a U.S. citizen, Social Security will ask to see your current immigration documents. "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, adriana, si mie mi s-a parut ciudat ca nu mi-a zis nimeni nimic, apoi am citit-o pe iulia, m-am uitat pe site la ssa si am dat telefon la biroul local. mi-au spus sa ma duc cu certificatul de naturalizare si o forma de id, am intrat ieri acolo pe la 4 fara un sfert (inchideau la 4) si erau aprox 20 de persoane care asteptau [bang]. eram cu amandoi copiii asa ca am lasat pe alta data. ramona, merg carnatii? [pofta] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, voi cind spuneti "nimeni nu a spus", la ce/cine va referiti anume? Eu am mers la SSA la fiecare schimbare de statut (nu intrebati la GC cum am stiut ca nu mai tin minte [:D]). La ceremonie stiam, in plus aveau un booth si ni s-au dat fluturasi. Partea cu beneficiile e stufoasa, si s-au schimbat citeva lucruri in ultimii zece ani. Si s-ar putea sa se mai schimbe, avind in vedere situatia in care e SSA. De ex, cu ani in urma era posibil de obtinut SSI si Medicaid pt parintii adusi de cei cu GC sau proaspat deveniti cetateni, fara conditia de xx quartere lucrate. Daca aveti timp si va intereseaza problema, cititi http://fpc.state.gov/documents/organization/46681.pdf si informatiile furnizate pe site-ul SSA. Exista diferente la benefits, de ex disability benefits, in unele state se ofera doar cetatenilor.Facind update, te asiguri ca primesti toate disability, retirement si SS benefits la care ai dreptul ca cetatean. Mai are impact la (unele) joburi (statutul). Da' ati gasit si voi discutie relaxanta de weekend [:D]. "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...