Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Nu e bradul asa frumos cum iesi in poza, fetelor [:D] Becurile LED fac minuni si aparatul LOL Si Bianca m-a anuntat ieri ca vrea Kindle [8D] dar i-am spus ca e too late caci i-am luat deja cadourile si de Craciun si pentru ziua ei, asa ca ramine pe alta data [:-@] Iulia multa lume pune varza la murat. Well nu e cazul nostru ca noi nu punem [:I] Alor mei nu le plac sarmalele cu varza murata asa ca fac doar cu varza dulce si pun doar pe fundul oalei si printre straturile de sarmalute varza murata tocata de la borcan si le da o aroma placuta doar. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai la noi Corina ca avem numai 34 F si ninge viscolit de nu vezi la un metru [ninge] si eu am de recuperat copilul de la sleep over, de fapt suntem invitati si la dinner si la luat copilul inapoi [:D] Unde ati mai vazut voi fetele Corinei si eu nu ? [mai][:D] Sau vorbiti de pozele puse zilele trecute ? Corina mie fasolea uscata imi place doar fara carne [:I] Varza murata tocata de la borcan eu o storc de moare si chiar o clatesc uneori cu apa rece si o storc din nou si asa nu mai e peste masura de sarata. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio super bradul...imi plac foarte mult luminitele,fain tare!!![pk] Frumos si bradul Iuliei si cel al Josefinei!!!Ah si vazui si eu semineul Iuliei,coool[:)]. Varza eu i-au de la magazinul rusesc[:D]...da anul asta vom fi si noi plecati deci nu gatesc[pk]...asa doar ceva dulce totusi voi face[:D]. Am decorat si eu casa de vreo saptamana...fara brad ca daca plecam( pe 23) nu are rost sa facem brad[:)]...dar sincer imi lipseste mirosul...am pus ceva crengute dar degeaba[:I] La capitolul cadouri am terminta,le astept in posta...on-line si eu anul asta am facut cumparaturile..unele au ajuns deja..sper sa vina si restul si sa nu am probleme,m-a speriat Iulia cu patania ei,ufff... "Before you judge me, try hard to love me."MJ Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 ...sau aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:I] Multumesc frumos de aprecieri. [flo] Acuma chiar imi pare rau ca nu am pus luminarias pe casa... Semineul e ca aici in zona, kiva le numesc, in traducere e stup de albine. Tot de la indienii nativi, ca inspiratie. Si mie imi plac gemenii! Chiar cum s-au potrivit. Multumesc frumos de idei pentru varza murata. Arminad, cum scrii tu pare simplu, dar nu cred ca-s eu asa talentata. Magazine rusesti/poloneze n-avem, doar unul nemtesc si unul turcesc, si n-am vazut sa aiba. Am sa merg pe mina Corinei si a lui Alintaroma, cu varza dulce oparita, si varza murata tocata pus printre. Now...eu le fac in premiera. Am frunze de vita ca backup [:)]. Din cite imi aduc aminte de la mama, se pune carne amestecata, porc vita (75/25%?), orez, ceapa, morcov, patrunjel (frunza), marar. Pat de bacon. Suc de rosii+ vin. Am sa adaug varza murata tocata plus zeama. Mama calea ceapa cu orezul si morcovul. Vas de lut am. Mai lipseste ceva? "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de fasole uscata cu carne. poate cu carnati sau slanina. Iulia, frumos bradul si seminaeul! Eu nu pun marar si patrunjel, nici morcovi, in schimb pun cimbru (savory la supermarket). Mie cimbrul mi se pare esential. Mai la sfarsit se pune si bulion. Se mai pune in oala o frunza doua de dafin. Ah, si piper boabe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...