Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV- dr. LAURA DRACEA - 9


Recommended Posts

Fly as dori sa te intreb ceva: atunci cand te-a vazut Dna Dr Dracea ti-a recomandat sa iei si vitamine? Sau ai ramas doar cu acidul folic?

Nu stiu ce sa fac, eu ma vad cu ea abia pe 7 ianuarie si pana atunci nu am idee daca trebuie sa iau si vitamine. Stiu ca trebuie sa pastrez Arefam si ac folic Atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui doinaelena78
Fly as dori sa te intreb ceva: atunci cand te-a vazut Dna Dr Dracea ti-a recomandat sa iei si vitamine? Sau ai ramas doar cu acidul folic?Nu stiu ce sa fac, eu ma vad cu ea abia pe 7 ianuarie si pana atunci nu am idee daca trebuie sa iau si vitamine. Stiu ca trebuie sa pastrez Arefam si ac folic Atat.
align="right" id="quote2">Buna doina! Dr. Dracea nu mi-a recomandat altceva, in afara de arefam si acid folic. Chiar mi-a redus arefamul la 2/zi.Cum te simti? Ai reglat somnul? Am si eu cateva nopti de cand ma trezesc la 3-4 si adorm greu, de regula imi incalzesc un pahar cu lapte si pun o lingura de miere si dupa ce-l beau imi vine somnul.Te pup, sanatate multa! [pup][gravired] 6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camelia28 imi iau medic si aici, dar dupa ce vb cu Dna Dr. Dracea.

Echo o sa fac pe 24 aici la focsani, la o Dr specializata in explorari functionale care este meseriasa in ginecologie. Mai are paciente cu fiv. iti dai seama ca sunt curioasa.

Din pacate noi nu avem medici ginecologi buni si nu vreau sa ma grabesc.Oricum majoritatea nu prea mai fac programari acum cu sarbatorile. O sa iau si elevit. Nu are ce sa strice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flyhigher, si eu patesc asa cu trezitul noaptea...in primul trimestru ma trezeam de foame, luam un iaurt si ma culcam la loc.

 

Acum, pt ca stau tot timpul la pat, si iau seara diazepam, ma trezesc pe la 5 -6 (probabil cand ii trece efectul) si ma iau tot felul de ganduri despre cate pot sa mearga prost...si ma duc la TV si ma uit la una-alta pana mi se face iar somn. apoi dorm pana la 10. Nu stiu cum o sa mai fac cand voi fi si in spital...

 

doina, n-are ce sa strice Elevitul. Eu n-as reduce insa nici progesteronul de la 600mg/zi pana in sapt 12! totusi, e sarcina obtinuta prin FIV!!

 

[pup] toate fetele

Gabi+24

placenta previa centrala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In unele tari din vest (franta, Belgia, Germania) se da 800 mg progesteron pe zi, deci 3 cps de Arefam 200 nu este mult. Eu fac Progesteron fiola la 3 zile + 2 cps Arefam /zi, si cu toate astea am dureri crunte de 2 saptamani (dupa ce saptamana 14 a fost super si am crezut ca am scapat de dureri ).

 

Fly, acid folic trebuie sa iei minim 0.8 pt fiecare bebe, in Elevit concentratia de acid folic este mica, asa ca ori iei Acifol (care are 5 mg acid folic), ori acid folic 1 mg + elevit. Consider ca Elevit-ul nu are ce sa strice, din contra, la cum sunt alimentele in ziua de azi nu vad de unde am putea lua toti nutrientii necesari. Eu iau Elevit seara, dupa ultima masa din zi, pt ca daca il iau dimineata dupa micul dejun, rup frigiderul toata ziua , si daca mai si stau doar in pat, ma ingras excesiv si nu este recomandat. Stiu dr care si-au "certat" pacientele pt ca s-au ingrasat f tare. Pana acum am luat 4 kg (plus 2 kg in timpul trat pt FIV), dar sunt multumita, am mancat fara retineri si nu am facut deloc miscare.

 

Va pup si va doresc sanatate!

 

[gravired]16+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...