Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV- dr. LAURA DRACEA - 9


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui amzulica
Citat:
citat din mesajul lui flyhigher77
doina, uite aici un calculator precis pentru sarcina obtinuta prin FIVhttp://www.ivf.ca/duedate.phpIntroduci acolo data punctiei.Apropo de calcul, dr Dracea mi-a spus ca la sarcina prin FIV se considera DUM (data ultimei menstruatii) ca fiind prima zi de stimulare.
align="right" id="quote2">in cazul tau da. Dar ce te faci in cazul meu: cand mi-a venit cm-ul am inceput inhibarea si am facut 11 zile (trebuia sa fie 21 de zile dar ovarele erau suficient inhibate) apoi 12 zile de stimulare si uite asa desi ultima menstra fusese pe 18 mai, sarcina mi s-a calculat incepand din 28 mai 2008. Sau in cazul in care stimularea dureaza mai mult de 12 zile (14, 16 sau mai mut)? Deci tot 2 sapt. adaugate la data punctiei ramane ca fiind calculul corect. [flo]Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009[foto]
align="right" id="quote2">Ok, e bine de stiut, daca stau bine sa calculez eu tot 12 zile de stimulare am avut! Important e ca-s gravida pana la urma! I'm happy! [pup][gravired] 7+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bebecord
salutare fetelor,ce mai faceti?felicitari flyhigher77 ma bucur pentru tinebafta multa fetelorsa va aduca mosul cadoul mult visatnoi suntem bine crestemam fost la ecoraf si avem doi baieti.sotul meu e in extaz, de fapt amandoi ne bucuram enorm si abia asteptam sa-i tinem in brate.va pup pe toate[gravi]22+
align="right" id="quote2">multumesc mult bebecord!si eu ma bucur ca ai doi flacai, sa fiti sanatosi si sa va bucurati de ei! [pup][pup][pup][gravired] 7+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha amzu', creste concurenta vertiginos! da' luca e in avantaj ca-i mai mare [pup][pup]

doina, saptamana viitoare merg la iasi la medicul recomandat de dr Dracea, abia astept sa-i vad.

Am incredere ca gemenii mei vor ramane impreuna, si am asa un feeling ca-s fetita si baiat, nah intuitie de mama [:D]. Important pana la urma e sa fie sanatosi si cuminti la mine-n burta! Am pariat deja cu sotul meu, el zice 2 fete, eu zic baiat si fata, desi stiu din articolul de la gabi_b ca prin fiv se obtin in mare majoritate baieti.

 

doina tu ai ma refacut beta??? ca tare ma gandesc eu ca ai gemenasi, m-as bucura din inima!

[pup] toate fetele [flo][flo][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...