Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV- dr. LAURA DRACEA - 9


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui oana_2010
Maria imi pare rau ! Sper sa creasca peste 2 zile.Eu am fost ieri la eco deoarece mi-a reanceput hemoragia.Este in uter . Sa vedem daca rezista.Doamna doctor mi-a zis ca fie se elimina singur, fie rezista.In trompe nu se vede nimic si cred ca pe al doilea l-am eliminat.A mai avut cazuri in care au fost sangerari masive si au dus sarcina la capat.Acum trebuie sa stau linistita si sa am rabdare.Ce-o fi , o fi.Va pup.
align="right" id="quote2">oana, tin pumnii stransi!!! sa dea DD sa fie bine! ai sanse 50%...stiu cum e. daca e sa se elimine singur, lasa asa, sa nu faci chiuretaj.te imbratisezGabi+25placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabiid="red"> - incet incet trec sapt. Doamne ajuta cu placenta ta ... Eu cand am nascut am aflat ca aveam placenta acreta ... si puteam naste prematur, numai ca eu oricum am stat linistita in pat mai toata sarcina ... am iesit la plimbari dar nu lungi si nu mai departe de 60 km de Bucuresti adik la mama la Ploiesti. Nici nu am indraznit sa ma gandesc sa merg mai departe. Si mi-a prins tare bine.

 

Mariaid="red"> - in ce zi de la ET ai facut beta?

 

Oanaid="red"> - daca bebe e in uter e bine, beta creste frumos, stai in pat ca eu sincer cred ca ai hematoame care se elimina in felul asta. Si e bine ca se elimina asa atat timp cat bebe este OK. Elenada parca a avut hemoragii in primul trimestru si uite ca are 2 gemeni de cea mai mare frumusete.

 

Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009

[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor astazi am fost la primul echo.Sunt tare happy! Am vazut un ou de toata frumusetea.Este bine, marisor si astept saptamana viitoare sa ascultam inimioara.Doar ca eu am se pare o tensiune scazuta. Voi vorbi cu Dna Dr Dracea pe 7 ian sa vedem ce este de facut. Numai bine tuturor si sa va aduca Mosul ceea ce va doriti!

PS- sunt in 6 saptamani fix!

 

[gravi] 6

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui doinaelena78
Fetelor astazi am fost la primul echo.Sunt tare happy! Am vazut un ou de toata frumusetea.Este bine, marisor si astept saptamana viitoare sa ascultam inimioara.Doar ca eu am se pare o tensiune scazuta. Voi vorbi cu Dna Dr Dracea pe 7 ian sa vedem ce este de facut. Numai bine tuturor si sa va aduca Mosul ceea ce va doriti! PS- sunt in 6 saptamani fix![gravi] 6
align="right" id="quote2">Bravo Doina. Sa ai sarcina usoara pana la capat. [flo]Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009[foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am trimis ieri pe mail rezultatul de la eco Dnei Dr Dracea. Bebe se pare ca e bine, dar dupa cum mi-a zis si dna dr de la eco, ca mi se va recomanda sa iau aspenter, asa s-a intimplat.Pe langa acid folic si arefam Dr Dracea mi-a recomandat si cate un aspenter pe zi. Voi ati mai intilnit asa cazuri? Nu stiu ce sa fac: sa iau sau nu aspenterul?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui doinaelena78
fetelor am trimis ieri pe mail rezultatul de la eco Dnei Dr Dracea. Bebe se pare ca e bine, dar dupa cum mi-a zis si dna dr de la eco, ca mi se va recomanda sa iau aspenter, asa s-a intimplat.Pe langa acid folic si arefam Dr Dracea mi-a recomandat si cate un aspenter pe zi. Voi ati mai intilnit asa cazuri? Nu stiu ce sa fac: sa iau sau nu aspenterul?!
align="right" id="quote2">si eu am luat aspenter in sarcina, este indicat.Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009[foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...