Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV- dr. LAURA DRACEA - 9


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor[flo],ma puteti ajuta cu un raspuns?am citit pe site-ul clinicii www.gynera.ro,ca sunt 2 embriologi,unul strain: dr. Andrew M Glazier si dr romanca Anca Coricovac ,dr strain este permanent acolo?sau vine din cand in cand?voi l-ati intalnit vreodata pe perioada FIV-ului? dr Coricovac ,pp ca este permanent.

 

Bafta multa tuturor fetelor care sunt in focuri![flo]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar
Fetelor[flo],ma puteti ajuta cu un raspuns?am citit pe site-ul clinicii www.gynera.ro,ca sunt 2 embriologi,unul strain: dr. Andrew M Glazier si dr romanca Anca Coricovac ,dr strain este permanent acolo?sau vine din cand in cand?voi l-ati intalnit vreodata pe perioada FIV-ului? dr Coricovac ,pp ca este permanent.Bafta multa tuturor fetelor care sunt in focuri![flo]
align="right" id="quote2">Buna, pe dr. Glazier nu l-am vazut niciodata, echipa permanenta e formata din dr Marzan, este cea care a participat la embriotransfer, si dr. Coricovac, care a tinut legatura telefonic cu mine pentru a-mi comunica evolutia embrionilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hellen79
eu am fost la doamna doctor, si in martie vom face FIVam mare incredere in ea ca o sa ne faca si noua un mic urlator voi face protocol lung, din cate am inteles e cel mai bun, acuma sper sa reuseasca sotul sa ma injecteze cum trebuie ca eu nu am curaj sa-mi fac singura
align="right" id="quote2">Bunaa, Doamne-ajuta la FIV-ul din martie!Eu una mi-am facut singura injectiile, sincer nu as fi crezut ca voi putea singura, dar pur si simplu n-au fost dureroase, plus ca acele seringilor de insulina folosite sunt foarte subtiri. De multe ori s-a implicat si sotul meu, ca sa se faca util, ma injecta si el cand era acasa. Ca sa mai spun ca am fost nevoita sa ma injectez si prin toalete, bineinteles cu produse de dezinfectat dupa mine, sa ma asigur ca fac totul ca la carte!Asa ca, nu te lasa intimidata de gandul asta, vei reusi cu siguranta!Iti tin pumnii tie, si fetelor care urmeaza sa faca FIV![pup][pup][pup][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][gravired] 10+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu trebuie sa fac diphereline si menopur, are vreo inportanta cand se fac, eu as prefera sa fac seara, ca imi e mai usor ar avea cine sa-mi faca,

in perioada premergatoare fiv ati luat numai acid folic sau elevit, imi e frica de elevit sa nu ma ingras, sunt la limita cu kg as vrea chiar sa mai dau jos,

a luat cineva maca inainte de fiv, am inteles ca ajuta, am TSH la limita , dar doc mi-a spus ca e posibil sa fie din cauza CM scurt eu il am la 23-24 de zile, dar as face orice in perioada asta sa imbunatatesc productia de ovocite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hellen, acidul folic se ia cu 2-3 luni inainte de conceptie, deci poti lua 1 mg zi, ia-le seara daca vezi ca iti cresc apetitul, eu am luat 2 kg in timpul fiv-ului si inca 8 kg in sarcina, dar am si burta mare.

 

Diphereline si Menopur se fac zilnic la aceeasi ora, eu le faceam seara pt ca lucram pana la ora 22.00 si mi le facea sotul in umar, respectiv in fesa. Mai am 4 fl de Menopur, daca vei avea nevoie de ele, da-mi PM, la Sensiblu se vand doar ct intregi cu 10 fl.

 

Si aproppo de ce spunea Fly, in timpul primului FIV din februarie am facut Menopur in masina, pe o ulita din Focsani, ne intorceam de la Gynera, era noapte si frig de inghetau pietrele. Dar stiti voi vorba aia: "Dumnezeu nu uita, doar intarzie!"

Era sa uit: din cate stiu ( mi-a zis o prietena care este endocrinolog) TSH-ul este f important in formarea sistemului nervos la fat, asa ca atentie, sa ai cat de cat valori normale. La noi din pacate nu se monitorizeaza acest hormon in sarcina, ar trebui sa fie obligatoriu in primul trimestru de sarcina.

 

Sanatate si noroc tuturor!

 

[gravired]20+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...