Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV- dr. LAURA DRACEA - 9


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui doinaelena78
fetelor vin cu vesti! Sunt insarcinata! Am facut azi beta si rezultatul este 145,27. E k, nu? cei de la laborator spuneau ca pt a 9-a zi de la transfer e foarte pozitiv! Am sunat la clinica si revin ei cu un telefon pt prima echografie.
Felicitari draga mea! [pup][flo][flo] Poti repeta beta luni, pentru siguranta,dar eu zic ca-i sarcina! [olala] Ce bucurie! Bravo!! [pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Doina: Felicitari!!! Ce veste minunata!!!! Sa-mi spui , te rog , unde ai facut beta in Bacau.....noi plecam pe 17 la parinti, in jud Iasi, si va trebui sa fac testul ori la Iasi , ori la Bacau. inca o data felicitari!!! Oana: Asteptam rezultatul de azi!!! Fetelor, eu am vorbit acum 5 minute cu embrilogul, dna Coricovan, si mi-au decongelat puiutii....am unul de 6 celule si unul de 9, mai vorbin in seara asta la orele 17, Doamne Ajuta!! Vreau sa mai spun ca e un om minunat!!!!( ma refer la embriolog)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maria08
Doina: Felicitari!!! Ce veste minunata!!!! Sa-mi spui , te rog , unde ai facut beta in Bacau.....noi plecam pe 17 la parinti, in jud Iasi, si va trebui sa fac testul ori la Iasi , ori la Bacau. inca o data felicitari!!! Oana: Asteptam rezultatul de azi!!! Fetelor, eu am vorbit acum 5 minute cu embrilogul, dna Coricovan, si mi-au decongelat puiutii....am unul de 6 celule si unul de 9, mai vorbin in seara asta la orele 17, Doamne Ajuta!! Vreau sa mai spun ca e un om minunat!!!!( ma refer la embriolog)
Draga mea, Doamne-ajuta sa ai puiuti rezistenti [ruga][ruga]! Nu stiu daca doina a facut beta in Bacau, dar eu da! Iti recomand laboratorul Medical Test - Str. Spiru Haret, nr.8, Bacau 0234 532 214. Beta costa 60 de roni. Ai rezultatul in aceeasi zi, daca mergi la recoltare pana la ora 10. Am sunat sa aflu si programul de sarbatori, in perioada 24-31 dec. e inchis! Sper ca ti-am fost de folos! [pup][pup][pup] Iti tin pumnii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am primit rezultatul de la beta:17. M-au sunat de la Gynera si mi-au spus ca poate fi vorba despre o sarcina extrauterina si sa repet analiza luni Stiti daca in stadiul incipient o sarcina extrauterina se poate elimina si prin medicatie , nu neaparat prin operatie ? Felicitari Doina si mult succes in continuare. Seara placuta tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari la toate noile mamici , eu mai am o luna pana ajung la doamna doctor, sper sa aiba acceiasi mana buna si cumine. toate reusitele voastre imi dau si mie sperante ca poate la anul o sa fiu [gravired, cu toate ca la inceputul anului asta nu concepeam sa nu fiu graviduta sper sa imi iasa analizele in ianuarie ok si poate in febroarie ne apucam de tratament [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana_2010
Buna fetelor, Am primit rezultatul de la beta:17. M-au sunat de la Gynera si mi-au spus ca poate fi vorba despre o sarcina extrauterina si sa repet analiza luni Stiti daca in stadiul incipient o sarcina extrauterina se poate elimina si prin medicatie , nu neaparat prin operatie ? Felicitari Doina si mult succes in continuare. Seara placuta tuturor.
Oana si eu la fel cred, ca este extrauterina. La extrauterina creste beta sensibil. Oricum nu te panica, este f.f. mica, daca d-na dr. depisteaza ca asta e, stie dansa ce sa-ti dea. Eu de asta m-am temut la fiv si anume ca avand trompele bune sa nu se intample SEU, tromepele ne pot incurca in fiv, mai bine pt. cele care nu le au ... suna aiurea dar asa e. Data viitoare va fi bine, macar stii ca poti ramane [gravired]. Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009 [url="http://community.webshots.com/user/amzulica"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...