Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV285


Recommended Posts

buna seara fetelor[:)] vreau sa incep prin a va ura La Multi Ani, sa va dea dumnezeu un an bun, cu multe bucurii, implinirii si sanatate, dar mai ales implinirea marelui nostru vis !!! noi azi am fost la eco si i-am prins pe bebei in actiune, mai mult decat ne asteptam. pur si simplu se "luptau", stateau fata in fata (noi ii vedeam din profil), cand dintr-o data cel mai mare i-a dat un pumn celui mai mic, cel mic a inceput sa dea din picioruse si din manute si asa a inceput o mare zarva, medicul se amuza, noi eram socati de emotie, ne-am uitat cam un minut, dupa care domnul doctor a apasat mai tare cu ecograful si le-a atras atentia, urmatoarea secventa era cu bebeii intorsi spre noi si privind in directia din care veneau semnalele din exterior, ne-am topit pur si simplu, au aproximativ 6,5cm, a crescut si burtica, pe 19 ianuarie avem morfologia si vom afla ce vom avea, incepind de azi am intrerupt tratamentul cu utrogestan, si incep sa iau omega 3 - 2000mg pe zi (cate 1000mg ptr. fiecare bebe), din pacate starile de greata persista si voma la fel, dar ce ma omoara cel mai mult este gustul amar pe care il am in permanenta in gura, doctorul mi-a dat voie sa iau cate jumatate de metroclopramid inainte de masa, oricum dupa intreruperea tratamentului cu utrogestan ma astept sa ma simt mai bine, am inceput sa facem aenajari prin casa si sa o pregatim pentru ai primi pe bebei, lucrurile merg bine, zicem noi[pup] daniela, acum vine randul tau, abia astept sa vii cu vesti bune[pup] maria, suntem alturi de tine, sigur va veni si ziua ta[pup] vero, ma bucur sa aud vesti despre tine, imi aduc aminte cand eram si noi in focuri si imi dau seama cat de norocoase am fost, noroc pe care il doresc din tot sufletul tuturor fetelor care isi doresc atat de mult un copilas, si tu ai probleme cu greturile? cand ai morfologia si cand afli ce vei avea? am inteles ca se face la minim 15 saptamani, te pup si sa ai o sarcina cat mai usoara[pup] angie, pisucmic, monaramona[pup] si toate fetele[pup] va pup si va imbratisez cu drag pe toate cristina and the miracle happened... [gravi] 13 + [bebic] [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la multi ani sanatate si mult noroc tuturor fetelor cristy eu am facut morfo pe 27dec..din punct de vedere eco totul e perfect si 70% baietel..asteptam rezultatul la bitest pe 7 ian cred..eu am greturi si acum.. tu la ce dr faci eco morfo???am vazut ca te interesai de dr T...pot sa te ajut cu ceva am fost pacienta lui un timp putin mai lung..[pup] pup toate fetele (mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.fiv1 2010 promed system reusit sarcina sapt 12+ )multumesc doamne
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vero, felicitari, sa-ti traiasca baietelul, cred ca taticul este tare mandru[:D], eu morfologia o fac la doctor Iosup pe 19 ianuarie, abia asteptam sa vdem ce avem, insa orice ar fi important este sa fie sanatosi, da, sunt pacienta doctorului T de mai multi ani si tot dansul imi urmareste sarcina, tu ai facut si dublu test? mie nu mi-a pomenit nimeni nimic de el pana acum, voi citi si eu pe net sa vad despre ce e vorba, nasol ca si tu ai greturi, sper ca pana in luna 4 sa ne treaca la amandoua ca sa ne putem bucura in tihna de bebei[:)][pup] and the miracle happened... [gravi] 13 + [bebic] [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ABSOLUT SUPERB[pup][olala][olala]emotionant si dragalash...
Citat:
citat din mesajul lui cristy1977
fetelor, am pus la semnatura un filmulet cu micile noastre minuni va pup[pup] and the miracle happened... [gravi] 13 + [bebic] [bebic] http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs
[pup][olala][olala] Angie [gravi]+36[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url] amr 15 zile[comoara]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...