Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV285


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

AlinaOprea felicitari!! povestea ta imi da si mie o raza de speranta...avand aceeasi tiroida cronica cu hipotiroidie instalata si de aproape 10 ani ma lupt cu infertilitatea. Spune-mi ai luat ceva pt tiroida si pentru mutatii?Eu uneori sunt lipsita de speranta, ma gandesc ca avand aceasta boala autoimuna e aproape imposibil...insa mai vad fete care reusesc in final si natural ...cum ai reuist tu si iar sper si sper...[pup] si iti doresc o sarcina fff usoara si copilas sanatos [pup]toate fetele burtici si viitoare burtici. [olala]Angi sunt cu ochii pe tine in curand o sa apara pe forum vestea minunata. Mosulik, mamica draga scrie si tu ceva pe forum cand ai timp de noul statut de mamica[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda82draga de tine[pup][pup][pup]abia astept si eu sa-mi vad puiul,trece timpul..acum cateva luni nu ma vedeam aici ,dar Dumnezeu e mare [pup][pup][pup]si are grija de noi toate..asa cum va avea si de tine,o sa vezi tu cat de curand[olala][olala][olala][pk] Mosulik e foarte fericita ,nu prea a mai intrat pe forum si o inteleg ca nu are timp si cred ca nici chef cu asa un ingeras frumos langa ea.Am mai vb la telefon si bebelusa creste ,e frumoasa foc si cel mai important sanatoasa[pup][pup][pup]doar va fi nor'mea[:D] hai ca m-am intis cat o placinta aaa..LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR ZILEI[s][s][s] Angie [gravi]+32[baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"] bebe jucaus[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor [flo] Dandanutz multumesc. fiv cu blastocit ajunge la vre-0 4000 de lire la care se adauga pretul medicamentelor (nu esti obligat sa le cumperi de la ei, au preturile cam mari). link-ul de mai jos duce la lista lor de preturi. http://www.ivf.org.uk/prices/ Sunt printre cei mai scumpi in UK dar au si cele mai bune rezultate la grupa de varsta sub 35 ani, de aceea am mers la ei. Un eco la ei costa 158 lire, iar la alte clinici costa 110 lire. Spitalul lor arata ca un hotel de 5 stele iar serviciile sunt fara repros si desi sunt scumpi sunt foarte cautati. Consultarea unui psiholog este gratuita iar anestezia totala de la EC e insotita de acupunctura iar recuperarea mea a fost mai rapida ca la primul fiv, desi am facut o usoara hiperstimulare. Am fost foarte multumita de serviciile lor, dar sunt convinsa ca depinde si de noroc. Succes mult tuturor si cu Dumnezeu inainte! [url="http://family.webshots.com/album/576921224DuehUs"] Petrecere 1 anisor[/url] [url="http://community.webshots.com/user/bia_cris?vhost=community"] David, puisorul nostru drag (17.02.2009)[/url] [url="http://family.webshots.com/album/576045892NLICRA"] Primul Craciun 09[/url] Bianca [gravi] 13+ si mamica celui mai frumos copil din lume Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angieangie, Broscuta7, Samira33, BuburuzaL, Dandanutz, Redramy, Anda82, Daniela74, Brunadria,Mari_lolutza, IoanaAndrei, va salut si va multumesc pentru FELICITARI SI [flo] SI [pup]![pup][pup]. Va reamintesc ca pe data de 25.11.2010, la 11 zile de la ET am primit rezultatul BHCG=84.Am vrut sa urmaresc evolutia la cate 48 ore si mai rau m-am afundat in intrebari si probleme ! Vineri pe 03.12.2010 am refacut analiza si rezultatul este BHCG=5670(LA 19 ZILE). Ecografic mi s-a spus ca este un singur embrion, insa ma declar invinsa de schema de evolutie a puiutului nostru, nu se incadreaza in standardele de evolutie prin dublare la 48 ore, si acest rezultat sper sa fie numai o evolutie in avans chiar cu ~48 ore( si nu alte nebunii care imi trec prin minte). Credeti-ma imi este frica in continuare sa ma bucur, mi-au incetosat mintea analizele astea si ma straduiesc sa ma concentrez pe ce este important, dar timpul trece foarte foarte greu, de abia astept sa merg la echo sa incep sa aflu despre evolutia puiutului, evolutie in intreaga putere a cuvantului, bineinteles specifica varstei lui. Iar despre mine pentru ca am fost intrebata,pot raspunde ca am mers la serviciu dupa o saptamana de repaos in pat, dupa ET, merg la serviciu in continuare, ma stresez din nefericire cu toate, nu am simptome de greata si dureri de sani si IMI DORESC SA VA ADUC VESTI BUNE, PURTATOARE DE CURAJ! Angieangie, te pup cu mare drag si iti dezvalui acum ca tu esti pentru mine un exemplu de viitoare mamica cu un fat care se dezvolta in avans. BRAVO! FELICITARI SI MULT CURAJ PENTRU PREGATIREA UNEI "IMPORTANTE INTALNIRI CU TUDOR-CRISTIAN"! Broscuta7, draga mea viitoare mamica precum si toate aspirantele, va rog sa nu uitati nicio clipa ce spunea Angieangie:DUMNEZEU INTARZIE, DAR NU UITA ! Si acum inchei cu binecunoscuta mea urare: VA DORESC MULTA SANATATE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Indra draga mea, de ce te chinui tu cu toate nebuniile astea? Hai fii fata cuminte si nu-l stresa pe bebe,el te vrea linistita si fericita.Ai sa vezi ca o sa fie bine,te astept cu vesti de la eco [pup] un pupic pt. fiecare de la mos Nicolae, si La multi ani sarbatoriteor si sarbatoritilor [:D]bineinteles.[pup] [flo][flo][flo] daniela, in asteptarea unei minuni de la DD
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anda82
AlinaOprea felicitari!! povestea ta imi da si mie o raza de speranta...avand aceeasi tiroida cronica cu hipotiroidie instalata si de aproape 10 ani ma lupt cu infertilitatea. Spune-mi ai luat ceva pt tiroida si pentru mutatii?Eu uneori sunt lipsita de speranta, ma gandesc ca avand aceasta boala autoimuna e aproape imposibil...insa mai vad fete care reusesc in final si natural ...cum ai reuist tu si iar sper si sper...[pup] si iti doresc o sarcina fff usoara si copilas sanatos
Ma bucur ca povestea mea iti da speranta, trebuie sa crezi ca Dumnezeu face minuni. In legatura cu tiroida, nu am facut nici un tratament pt. ca desi ATPO mi-a iesit mult peste limita, TSH-ul a fost in limite normale si endocrinoloaga m-a sfatuit ca pe timpul sarcinii sa repetam TSh-ul din 6 in 6 saptamani. In ceea ce priveste mutatia, am descoperit-o dupa ce am aflat ca sunt insarcinata si hematoloaga mi-a dat o groaza de vitamine pe care le voi lua probabil toata sarcina. Trebuie sa recunosc ca nici eu nu mai credeam ca voi ramane pe cale naturala neavand ovulatie din cauza PCOS si sotul cu oligoastenospermie severa....dar Dumnezeu e mare... Asa cum spuneam si zilele trecute nici acum nu cred chiar daca l-am vazut pe bebic la eco si i-am vazut inimioara batand... I-ti doresc din suflet sa ai fericirea mea cat mai curand [pup][pup][pup] Alina [gravired]7+ Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou
Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...