Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV285


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele, cele care va mai amintiti de mine (se vede cat de veche sunt pe forum), fiindca anul asta am cam fost in pauza de FIV, icercand sa adopt ceea ce evident nu s-a intamplat, in Romanica, macar mi s-a intamplat un lucru bun in viata si acela de a fi mireasa (eu neffind niciodata panaa cum [:D]. Deci, offtopic, va invit sa va descretiti putin fruntile incracte de grijile FIV uitandu-va aici, la pozele noastre: http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?folder=Anca+ION Va multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitta, ca sa de piatra! Am reusit sa ajung azi la dr familie (schimbat azi) si mi-a spus ca poate sa-mi dea compensate medicamentele numai cu scrisoare medicala cu stampila rotunda a unitatii, cu parafa medicului, dar si cu numarul de asigurare al dr la casmb, care dovedeste ca lucreaza intr-un spital de stat. La Biogenesis le elibereaza Dr. poiana, dar fara acest nr, pt ca le elibereaza pt clinica privata, in concluzie aceste medicamente se pot obtine compensat numai daca: - faci FIV la o clinica de stat sau - faci FIV la o clinica privata dar obtii aceasta scrisoare de la un medic ce activeaza in sectorul public, cu acel numar Deci daca aveti un dr ginecolog la care puteti apela, se poate obtine de ex intr-o luna puregon 900 compensat 50% si in alta menopur, dar pt ca menopur-ul este de 75, obtii numai 150 ron reducere. E o ciudatenie oricum...limita max este de 300 ron / reteta, din care se compenseaza 50%. Pt ca Puregonul pen este f scump si totusi e pe lista de compensate si nu pot sa sparga fiola sa-ti dea numai 150 ron compensare, la acela se da. Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 5 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te doare capul cata birocratie in statul asta ca sa-ti dea 3 lei compensat...bine ca sa ne impoziteze se pricep, dar sa ne dea inapoi, ne pun la atatea drumuri, ca te lipsesti! ce sa mai zic de statele civilizate din Europa, unde 3 sau 4 FIVuri sunt platite din asigurarile sociale! Gabi+23 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui KITTA
Fetele, cele care va mai amintiti de mine (se vede cat de veche sunt pe forum), fiindca anul asta am cam fost in pauza de FIV, icercand sa adopt ceea ce evident nu s-a intamplat, in Romanica, macar mi s-a intamplat un lucru bun in viata si acela de a fi mireasa (eu neffind niciodata panaa cum [:D]. Deci, offtopic, va invit sa va descretiti putin fruntile incracte de grijile FIV uitandu-va aici, la pozele noastre: http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?folder=Anca+ION Va multumesc!
Casa de piatra si sa fiti fericiti ! Alina [gravired]7+ Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou
Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL
Dragele mele, va anunt cu sufletul plin de dragoste si fericire ca pe 1 decembrie a venit pe lume ingerasul nostru sscump si drag, RAISA-NICOLE! Suntem bine amandoua doar ca suntem un pic mai micute si acum trebuie sa recuperam!O sa revin cu detalii... Va multumesc pentru sprijin...Conteaza enorm sa imparti experientele cu cineva care traieste aproximativ aceleasi situatii!! Numai bine tuturor, sa luptati sa va impliniti visul ca nu exista sentiment mai frumos decat sa-ti tii puiutul la piept!MUUULTA bafta si Doame ajuta! [pup] ------------------------------------ Cea mai fericita mamica! RAISA - NICOLE e minunea noastra!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!![ruga] [floare3][flo][floare3]
Buburuza, sa-ti traiasca micuta minune si sa va aduca numai bucurii [pup][pup] Alina [gravired]7+ Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou
Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...