Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (155) *Bun venit Miss Z.!!!*


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am venit ha, am uitat ca tre sa sun inainte, asa ca m-am dus degeaba, doctorita era in urgenta la spital, ma duc peste 2 saptamaniRv, si daca are vreo cancelare ma suna acasa am o gramada de acid si reflux, nu mai pot, de 3 zile si ma doare stomacul, si care credeam ca s-au rezolvat toate decand cu sarcina ma pun in pat Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm, a doua zi de lucru acasa...nu cred ca mai pup asa curand:) pucku, nu e un lucru obisnuit, dar aveam de terminat un proietc, mi-am aranjat remote access, si cum la institut nu aveam liniste, avem multe simulari, rezidenti se vantura si sunt galaciosi, sefele au fost de acord sa lucrez de acasa/ Partea naspa e ca am mancat nonstop Partea buna e ca am dormit pana la 8, hihihi de maine gata cu boieria! bine ai venit Vlahos! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru-pai e drept mai asa,unii sa stea acasa si sa si doarma si sa si manince..eu iarasi sunt zombie, am mai scapat de vreo 2lbs neintentionat,deci clar imi trebuie ceva mai multa mincare[bang]..dar in blog nu mai scrii nimica? Pucku-tinem pumnii sa vii cu vesti bune,cate saptamini ai? Simo- sunteti acasa, da-ne si noua vesti, te rugam[pup] Olga-nu mai zici nimic de Sofia?[flo] Khris-au venit socrii, cum este?[pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlahos, am uitat sa-ti urez bun venit la Sezatoare![:)] Spune-ne mai multe despre tine si despre puiutii tai, care au niste nume superbe. Stim cu e cu casa goala...[:D] Erau momente cind imi venea sa-l trezesc din somn pe Lisandru, ca imi era dor sa aud glascior de copilas... Stai sa vezi cind ti-o fi si Sophia la gradinita, dar vestea buna este ca te obisnuiesti si fara ei, mai repede decit ai crede acum.[:D] Cu intilnirea mai greu acum, cu vremea de afara si cu programul incarcat al fiecarei familii - la noi, cel putin, simbata dupa-amiaza avem program de somn toata familia, dar poate sint fete amatoare.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, ca demult nu mi-au mai umblat piciorusele pe aicea, dar am scutire !!! Pana sa va zic ce-am mai facut, va zic ce fac acum : sunt la un training departe de casa, stau la un BB vechi de pe la 1888 ( Ioana m-a intrebat daca sunt fantome...se poate, dar mai bine nu ma gandesc!) am luat cina la un restaurant italian si acum stau in pat inconjurata de un platou de struguri muscat ( yam-yam), chipsuri, ciocolata , muzica la radio, DC si 2 carti! Porceala curata !!! Azi dupa prima zi de curs m-am plimbat 2 ore prin oras ca un caine vagabond, m-am bucurat de soare, am intrat prin magazine...n-am mai avut asa senzatie de libertate de nici nu mai stiu cand...nu tu gatit-spalat-facut curat-despartit copiii care se bat-nu tu teme... Bine, asta nu-nseamna ca nu mi-e dor de cei de-acasa, i-am sunat de 3 ori la telefon, am vb si pe mess...dar uneori e buna si o pauza de asta, nu ? Sa felicit in primul rand bobocelele sezatorii, Sonia si Miss Z ( se pare ca asa-i ramane numele...), pe Nelia de ziua ei si scuze daca am mai uitat pe cineva. Ione, ma bucur ca ai ajuns cu bine la Montreal si ca-ti place asa mult. Esti asa excited, imi plac mesajele tale , mai scrie-ne din impresiile tale de proaspat sosit . InaCanada, iar te vajai in vacanta ? Eu nici nu am curaj sa intru pe site-urile date de DanaP, ca n-am nici bani nici concediu...mai bine sed cuminte si visez cu ochii deschisi... Acuma sa va povestesc ce-am mai facut in ultimele 3 saptamani: a venit mama ( finally!!!) dar nu fara emotiii...nu stiu daca va amintit dar ea a plecat la 3 saptamani dupa expirarea vizei si acuma a dat peste un vames zelos care ne-a sunat acasa ( ea a aterizat mai repede, noi ne-am miscat mai greu de acasa asa ca ne-a prins vamesul cand ieseam pe usa). sa ne intrebe de ce a intarziat, cu toate ca scrisesem o scrisoare explicativa de 2 pagini, ca ce face ea asa mult timp in Canada, cu ce-o intretinem, noi ce invartim pe-aicea...ce mai, interogatoriu curat ! Pana la urma i-a pus viza de intrare, dar ne-a zis ca sa o sponsorizam, ca sta mai mult in Canada decat in Romania...insa nu vad care e problema atata vreme cat nu cere ajutor social, are asig med platita, nu merge la scoala...anyway... Copiii de cand a venit sunt in capul ei, David a inceput sa faca mofturi colosale, pisu prin closet, kk in chilotei, orice ca sa o faca sa se ocupe cat mai mult de el...eu escroc sentimental ce nu s-a mai vazut... Pe 11 sept am aniversat eu si Iulian 10 ani de casatorie dar pt ca in acea zi sosea mama, am sarbatorit cu o saptamana inainte la Medieval Times...fain , interesant, Ioana era pe spate ca un cavaler i-a aruncat o floare, David a fluturat din stegulete pana ne-a zapacit iar la plecare o familie le-a dat copiilor toate accesoriile pe care si le cumparasera , stiti voi, chestii de alea care fac lumina...ne-am scos, daca ramanem fara curent, avem ce folosi... Dupa cum ati citit, week-end-ul trecut am sarbatorit la dublu, pe Ioana si pe Iulian, petreceri mari...Ioanei i-am facut ziua la adapostul de animale, copiii au fost teribil de incantati, au fost 16 invitati, nu se mai saturau sa mangaie matzele...cand ma gandesc cati bani am platit sa le mangaie si-n Roamnia le aveam gratis...noroc ca totusi Ioana nu s-a exprimat ca vrea pisica ori caine, cred ca-i ajunge frate-su care-o bate unde-o prinde... Cine credeti ca era vinerea trecuta la usa la Walmart la 6.40 dimi ? Mandelul, ca sa-i iau Nintendo Ioanei, au avut un deal super meserias...e asa de incantata incat nu-i mai trebuie nimic...toata ziua butoneaza, ii arat si lui Iulian cum sa joace, zici ca are jocul de cateva luni, asa repede s-a invatat sa joace! Donia, mersi de cadoul cu experimente stiintifice, Ioana a tot facut piele de allien si alte chestii, mai citeste din cartile primite, mai un Webkinz, mai un joc pe butoane, e ff fericita, doar cand ii amintesc de teme se pleosteste... Maru, multumim de urari si-mi pare rau ca nu ai ajuns sambata seara la noi, cumatrul avea chef de chef dar din pacate gaza mica era obosita vroia la nani...dar tot a dansat-o pe Donia, ca la Brasov ! Iti dai seama ce intamplare DC ar fi iesit ? Next time, baby ! Eu va pup si ma duc sa vaz ce mai face Bridget Jones, imi place Jurnalul ei de mor ! Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, felicitari [flo] sa-ti traiasca Miss Z si fireste ca de-abia asteptam sa o vedem imbracata-n pink. [olala] Pana la urma care e numele oficial? Nelia, La Multi Ani cu intarziere si din partea mea, nu prea reusesc sa intru in timp util pe aici. Sa fii fericita, iubita si sa te bucuri din plin de cei trei copilasi. [flo] Intrebai de testari...eu m-am hotarat sa o dau pe Yasmine la o astfel de testare la recomandarea unei prietene in cadrul unei scoli de sambata, care are tot felul de cursuri incepand cu English, Math, etc. si terminand cu Chinese [:D]. Nu e Kumon, si eu as vrea doar sa o testeze fara a o inscrie efectiv la cursurile lor. Sint mai mult interesata sa vad unde-mi spun ei ca s-ar situa domnisoara. In rest, avem program de teme destul de bogat anul asta, cu spelling tests intense asa ca nu ne plangem [8D]. Denisa, au ajuns bunicii si au inceput programul de rasfat cu nepotul [:D] Am fugit ca maine iar e zi intensa [alcool] Cristina Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NELIA .. Pai eu sint pe aici de 11 ani casatorita cu doi copii aici si al treilea in tara la facultate in CLUJ mai are doi ani si vine si el dragutul, NIKY, dupa cum ai aflat a inceput permaternelul iar mita are 5 luni azi .Sophia e un bb turner dar e dulcica foc, rasfatata si iubita de toti.mai am mult de stat acasa, pina in mai asa ca-i plictisela mare[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...