Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (155) *Bun venit Miss Z.!!!*


Recommended Posts

Simonna, bine v-ati intors acasa! E o scumpa si-o frumoasa, sa va bucure fiecare zi![pup] Haha, sa nu-mi zici ca si voi ati plecat din spital cu acte anonime, pe numele baby girl...

 

Nelia, da mey, 9 ani a stat baba aia in geam si inca mai sta si in zilele noastre daca n-o fi murit de-adevaratelea intre timp. [:D] Asta-l meu ii baga faza lunga in geam cand ne intorceam acasa seara cu masina, ca ea nu realiza ca de afara se vede si isi lipea benoaclele de feresatra si-si facea mainile tunel de disperare sa vada, sa stie cine, cati, etc vine. Era ca matusa Litzie, haha. Pana i-am deschis ochii astuia, ca baba ne ajuta de fapt si facem economie la buget. Dar tot il agasa si scrasnea intre dinti nu mai zic ce.[:-)))]

Nu am pus poze, e un email in cont cu un link la un filmulet cu musiu "ngheeee". Linkul la poze l-a sters altcineva de data asta cred din greseala.[:D]

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nelia, ca sa spun. Din punctul meu de vedere, o persoana fara o meserie in Canada( adica care sa fie recunoscuta) a fost o reorientare de cariera foarte importanta si inteligenta. Acum nu stiu cum se va adapta sotul tau. iti scriu acum un PM.

 

Simona supera fetita, iar fratiorul mai mare e un scump!!!!

 

Pucku si eu am reusit sa ne vedem ieri putin. Mi-a promis o poza...

 

Laura La Multi Ani!!! pentru sot si fetita

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura- LMA Ioanei!LMA sotului tau!

 

Simona miss Z e o scumpa. Multumim de poze.

 

Poze eu clar nu va mai trimit. Am pus si eu o amarata de poza cu boieroaica nu a zis niciuna nimic. Nu m-am suparat va spun doar ca a fost ultima. Ma gandesc ca e logic ca numai eu o vad frumusica. Ca de povestea cu cioara![:D]

 

Sa aveti o zi faina!

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, mai, boieroaica ta e cea mai frumoasa, si na, am vazut-o live!

tocmai ma gandeam sa te invit mai des pe la noi, na, ca in curand imi voi cauta nora, si e mai bine sa o crestem noi, intelegi unde bat?[olala]

 

Cri, cri, cri, toamna gri, nu credeam co sa mai vii...

 

in alta ordine de idei:http://www.aboutkidshealth.ca/HowTheBodyWorks/default.aspx

e superb ilustrat, e super interesant

 

urmatorul link e catre un pdf

http://www.aboutkidshealth.ca/shared/PDFs/Autism.pdf

 

 

ultimul link e pentru copii, si noi l-am folosit cand Andrei a avut nevoie la science

http://www.aboutkidshealth.ca/JustForKids/default.aspx

 

 

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Olga, te rog nu te supara [pup], zau ca eu ma uit la aproape toate pozele anuntate aici, dar recunosc ca poate ca nu apuc sa mai scriu comentarii chiar la toate, dar sa stii ca absolut toate sunt superbe, ca doar sunt cu copii nostrii. Si cum ar putea sa fie altfel??? Iar boieroaica ta nu este exceptie de la regula!!! [pup] [flo]

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Olga, am uitat sa-ti spun ca am fost tare dezamagita ca nu ai reusit sa ajungi la intalnirea de la Mtl si nu am avut placerea sa va personal si pe tine si pe frumoasa ta, asa ca, Maru... [:D], te invidiez!!!

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiionid="red">, e clar ca si pentru el este la fel, scolile astea pe care le facem sint destul de importante si pentru noi, adica nu ne-am dus asa la ele, ca sa mai facem ceva scoala.[:D] Ghinionul a facut ca nici unul dintre noi sa nu poata merge pe meseria din tara pentru ca amindoi am lucrat in domeniul cartilor, care vor ajunge sa fie foarte rare si pretioase in scurt timp, cele tiparite vreau sa spun.

 

In plus, el este un tip foarte logic si aici are de-a face si cu logica, dar mai putin decit se astepta si mult mai mult decit se astepta el cu batutul apei in piua... sau cum s-o spune. Pune mina pe cite un text de 50 de pagini si intr-o ora il face varza (na, absolvent de fizica, lucrat atitia ani la manuale de stiinte exacte, ca redactor)id="size1">, taie tot (cum ma taie si pe mine cind vorbesc, lui ii spui esentialul si atit)id="size1">, si daca scoate 10 pagini logice.[:D] Nu mai spun ce i-ar taia un pic pe profesori, care, cica, isi povestesc amintirile din copilarie...[:D] Tu vii din domeniul stiintelor umane, e o mica-mare diferenta, deci eu cred ca greul de aici vine in primul rind. Dar se obisnuieste el, ca e baiat mare si inteligent. Astept PM-ul![pup] Ah, si ma bucur ca pentru tine scoala ti-a aduc ceea ce cautai si aveai nevoie.

 

Olgaid="red">, eu acum am vazut-o, ca mi-ai atras atentia, eu credeam ca e un mesaj pe care l-am vazut, pentru ca mie nu-mi afiseaza preview-ul la poze pe Yahoo. Daca o vedeam sigur iti spuneam ceva pentru ca aia e o capodopera, adica Boieroaica e oricum, dar cine a facut poza in Photoshop e maestru... am marit si nu se vede nici urma de pixel in selectie.[pup] Stiu si eu sa fac asa![:)]id="size1">

 

mQQmid="red">, da' mai, dar felul in care ai spus-o![:D] Pe Octav l-a distrat pentru ca si la el in bloc, pe palier, aveau o pereche de mosi, mai ales ea, care faceau acelasi lucru. Cind eram gravida cu Agata prin patru luni, l-a oprit pe tatal lui pe scara si i-a zis felicitari... adica vazuse si burtica prin vizor.[:D]

 

As mai fi scris, ca n-am terminat cafeaua, dar tre' sa plec sa ma benevolez. Am gasit intr-un loc, un centru comunitar de ajutor pentru familii... si astazi am ziua de formation. Si miercurea am la scoala la Agata, e mindra foc ca dupa aceea toti copiii vin la ea si ii spun ca au vazut-o sau au vorbit cu mama ei... si cica sint cool, i-au zis copiii - ma ocup de orele de biblioteca, ajutindu-i sa-si aleaga carti).id="size1">.

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ET SI TU N'EXISTE PAS

Et si tu n'existe pas, dis-moi pourquoi j'existerais

Pour trainer dans un monde sans toi, sans espoir et sans regret

Et si tu n'existe pas j'essaierais d'inventer l'amour

Comme un peintre qui voit sous ses doigts

Naitre les couleurs du jour et qui n'en revient pas

Et si tu n'existe pas dis-moi pour qui j'existerais

Des passantes endormies dans mes bras que je n'aimerai jamais

Et si tu n'existe pas je ne serais qu'un point de plus

Dans ce monde qui vient et qui va je me sentirais perdu j'aurais besoin de toi

Et si tu n'existe pas dis-moi comment j'existere

Je pourrais faire semblant d'être moi mais je ne serais pas vrai

Et si tu n'existe pas je crois que je l'aurais trouvé

Le secret de la vie, le pourquoi simplement pour te créer et pour te regarder..

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...