Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (155) *Bun venit Miss Z.!!!*


Recommended Posts

Simonnaid="red">, ce papusa ai tu acolo!![pup] E o minune!

O sa te sun si eu, dar te las sa te linistesti un pic!

 

Olgaid="red">, nu am reusit sa-ti vad papusica de data asta, ca ieri m-am uitat la poze si nu era. Mai incerc acum, poate o zaresc![pup]

 

Dianaid="red">, ce dulce-i Victor, cica sa vina s-o ia mama ei! Asta mi-a amintit de mine si de sora mea care-i mai mica decit mine cu 2 ani si cind a adus-o mama de la maternitate, eu stateam in virful patului cu biberonul in gura si i-am zis mamei s-o puna jos ca de nu ii dau cu "babonul" in cap![:D] Asa ca Victor e mai pasnic, din cite observ!

 

Neliaid="red"> nu cumva e platan pomul ala? Ca si un vecin are unul la fel, face niste flori albe in ciorchini si apoi apar pastaile. Cred ca-i platan. Sau poate ca nu[:D]

 

Daiopriid="red">, mi-am aruncat un ochi mai sus si vreau sa stii ca ma gindesc la tine![pup]

 

Va doresc la toate o saptamina frumoasa![pup]

 

Smile,tomorrow could be worse!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doua intrebari ma macina si caut raspuns, daca aveti vreo parere nu ezitati, va rog:

 

1. Daca vreau sa pun laminat pe tot parterul, cum e mai bine, acelasi stil, model, culoare in toata casa, sau culori diferite in living, dining, hol si dormitoare?

 

2. Cum si cat (si daca [:D]) dau bacsis la benzinarie atunci cand platesc cu cardul si, desigur, imi pune angajatul benzina?

 

 

Simona, ce delicata e papusica mica, dar de abia mi-ai deschis apetitul, mai vreau, mai vreau! Iar Radu ma emotioneaza foarte tare, e un fratior tare fain!

 

nelia, copac din ala am vazut si in Romania, pe litoral imi aduc aminte in mod clar, mai ales ca am si auzit o conversatie care la vremea aia m-a amuzat grozav, intre cativa straini. Se uitau la pastai si se intrebau in engleza ce copac o fi ala, iar unul dintere ei a spus ca poate o fi fasolea locala [:-)))]

 

Ica, am pus plicul la posta sambata, spune-mi te rog cand ajunge si cat, ca eram cam asaltata fonic si nu stiu sigur ce am pus pe acolo...

E atat de frumoasa Cristina, eu n-o mai tineam minte, mi-a placut mult, inca o papusica!!!

 

maru, ce linkuri, maica? Cu ce?

 

 

Azi am comis un Mandarin, ca am sarbatorit ceva, si m-am batut cu Cristi pe picioarele de crab, e un mancau si jumatate asta micu', l-am dus sa-si aleaga si el mancare si si-a ales crab (dupa ce bagase in el si shrimpi cu nemiluita, plus ca imi vroia si scoicile!), se uita lumea la el cum isi tinea singur farfuria cu picioare de crab, si mai apoi cum si le rupea singur si scotea carnea cu degetelele... avantaj el, ca inca ii incap degetele pe acolo [:D]

mamaana, m-am gandit la tine! [:)]

Si acum ma gandesc la picioarele alea de crab... [pofta]

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simiid="red">, ala e![:)] Platan! Aseara am luat toti copacii la rind si am fost surprinsa ca nu m-am gindit la platan... Ion Pillat are poezii frumoase cu umbra platanilor si florile lui. Pina la urma m-am lamurit si am refacut pagina, uite aici florile si frunzele despre care vorbeam: http://forevergreen.files.wordpress.com/2009/05/pict0935.jpg

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai apucat sa intru in wk din cauza dee organizarea casei, nu am terminat dar vreau sa ma mut......uf greu cu 2 copii si 2 dormitoare....a trebuit sa punem biroul cu toate acareturile lui in sufragerie, sufragerie e mult spus, e un fel de camera de zi, cu calculator, un birou imens(abia astept un sale sa ma duc sa cumpar un ecran plat si un birouas asa mai mimitel), televizor, etajera DVD, masa - asta pe un perete, si dincolo, pian, futon etajera cu flori si cusca....parca sunt in inchisoare .....vreau 3 dormitoare...ca sa nu mai zic ca asta nu prea merge cu principiile mele ca BB tre sa doarme in camera lui din prima zi, ca nu are camera[bang][bang][bang]

sper ca la anul sa ne putem muta la un 5 1/2....

 

peste 3 saptamani urmeaza dormitorul nostru, sa ne apucam de mutat sa-i facem loc lu Bb de pat si loc de hainute

 

ufff gata cu plansul

 

Simona bine ai venit acasa, pupici printesei Z, asteptam cu nerabdare numele...Atomix a fost tare dulce cu cel mai frumos lucru....[flo][flo][flo][flo] Asteptam mai multe detalii cand ai timp

 

Nelia da platan ii zice la copacel, am citit intrebarea ta, chiar m-am uitat in cartea de dendrologie- ca eu am studiat arborii, sa ma asigur ca-i el, dar tu late, pana am intrat sa-tzi raspund

 

Maru si eu am vaz't linkurile dar copilu nu prea stie engleza, asa ca[pup][pup][pup][pup]peste cativa ani, daca imi mai aduc aminte de ele[flo][flo], si noi am tot pus tabouri pe peretii, dar nu prea mai am loc, imi trebuie o casa

 

Mihaela, sar'mana pt Horseland...ai facut un Stephilic fericit, de acum am o noua recompensa daca e cuminte...regatul cailor

Nu am inca poza de la intalnire, dar cum o voi primi o trimit

Ma bucur ca in Sf ne-am intalnit, sper sa ne vedem si sambata, copii se vor juca....da un buzz daca ai nevoie de un lift venim si te luam de acasa

Citisem de locul de joaca dar nu mai tineam minte, abea astept sa duc copilul....iar el cand a vazut pozele pe internet....stii cumva daca luam abonament anual, parintele poate fii schimbat, sa ma duc odata eu, odata sotul? ca odata cu venirea lui Bb e mai greu sa ma duc

sau il poti lasa singur si tu sta linistit intr-un colt sa citesti?

 

Olga e intru mai rar pe contul comun, dar n-am vazut nici o poaza cu boieroaica, chiar ma uit ca fetele zic ca au vazut-o dar nu stiu unde

tot am zis ca-tzi raspund si la sub cu prietenii, ca nu esti singura...pe noi "prieteni" din Toronto nici nu ne mai suna, nici macar nasii de Strephilic[q][q][q][q] pupam piticii[pup]

 

Donia , daca as avea casa as pune o culoare neutra in toata casa ca si laminat, cel mult in camera copiilor, dar si acolo e cu semnul intrebari...daca vrei sa schimbi mobila sau culoarea esti prins de culoarea care ai pus-o

2. aici am observat ca la benzinariile ca care itzi pune cine benzina , pretul e mai mare cu 04-o5 centi pe litru, asa ca nu m-am gandit sa-i dau bacsis

 

 

am mai citit, dar neuronul a cam uitat....de copii de Oana si Pitilache care s-au intors intregi si distrati din tabara.....cred ca atat mai retin

 

mai revin

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da da da

uitasem sa urez LA MULTI ANI Mi-ro si piticul

si Laureijr pt aniversarea celor 10 ani de la casatorie si sotului

 

sper ca nu am uitat pe cineva

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

 

Pucku, Simi am sters poza, de fapt toate. Ca un copilutz frustrat recunosc. [:D]

 

Donia mama m-ai depasit cu intrebarile. Aia cu benzinaria nu stiu. Aia cu laminatul, eu as pune diferite culori. Eu am hardwood floors si bucataria e culoare diferita de sufragerie.

 

Fetele dar Margot pe unde e? Nu a mai scris de o eternitate.

By the way am vorbit cu parpalakutza. E toate bune, sunt ok frumosi si sanatosi. Sper sa-si faca timp sa mai scrie si pe aici ca-i ducem dorul.

 

Denisa!!!!!!!!!!!sa stii ca nu te mai strig. Spune ce faceti? Cum sunteti? Ema, Alex?Tu?

 

 

Hai sa va spun ultima faza cu Tony.

1. Taica-sau il pune in time out la care el nervos: nu-i nimic ca vorbesc eu cu Dumnezeu sa te puna in time out si sa distruga lumea asta.

2. el in curtea din spate. Lacatul pus pe portita. Copilul intra pe usa din fata. Eu in soc, ma gandesc ca a fost asa destept de a deschis lacatul. Pace, el a sarit peste poarta (1.60)

3. el la baie, dupa ce a terminat de facut treaba nr 2. "asa si acum asta merge in cimitir" explica-i Olga copilului ca treaba nu e vie, si nu moare, si de fapt se duce in canal.

 

 

Va las. Ploua si e tare urat. Ca de obicei pe vremea asta imi crapa capul. M-am apucat sa-i tricotez Sophiei fular, caciulita si manusi. Succes total. Tony e next. Ma bucura ca am redescoperit o activitate care ma elibereaza de stres

 

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=tkJNyQfAprY[/tube]

 

Hello.

Is there anybody in there?

Just nod if you can hear me.

Is there anyone home?

 

Come on, now.

I hear youre feeling down.

Well I can ease your pain,

Get you on your feet again.

 

Relax.

I need some information first.

Just the basic facts:

Can you show me where it hurts?

 

There is no pain, you are receding.

A distant ships smoke on the horizon.

You are only coming through in waves.

Your lips move but I cant hear what youre sayin.

When I was a child I had a fever.

My hands felt just like two balloons.

Now I got that feeling once again.

I cant explain, you would not understand.

This is not how I am.

I have become comfortably numb.

 

Ok.

Just a little pinprick. [ping]

Therell be no more --aaaaaahhhhh!

But you may feel a little sick.

 

Can you stand up?

I do believe its working. good.

Thatll keep you going for the show.

Come on its time to go.

 

There is no pain, you are receding.

A distant ships smoke on the horizon.

You are only coming through in waves.

Your lips move but I cant hear what youre sayin.

When I was a child I caught a fleeting glimpse,

Out of the corner of my eye.

I turned to look but it was gone.

I cannot put my finger on it now.

The child is grown, the dream is gone.

I have become comfortably numb.

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, Olga vad ca suntem sintem singurele pe aici pe ploaie

 

eu chiar am tras si o plimbare, de am catel si e musai sa-l plimb, dar mi-a prins bine, era linistit la rau jos la plaja, 5 veverite, niste rate si un catel care alerga de la stanga la dreapta doar dopar o fii vreuna mai lenta sa prinda si el

[:D][:D][:D]

 

asa ma relaxeaza si imi da energie plimbarea la plaja, cu copacii multicolori....pacat ca nu am o prietena sa am cu cine merge, sa nu vorbesc singura cu cainele si copacii

 

si eu m-am apucat de tricotat, dupa un car de an, dar sunt numai la etapa Ursu & Co, copii de plush de Stephilic, am facut fular, caciulita, bluzica...acuma ii trebuie palton ca a venit iarna[:D], dar eu sunt mai antitalent,tu de unde te inspiri cu modele? ca eu numai la papusi am facut toata viata mea, pt mine nu am trecut de o banderola

 

si nici nu pot face mult ca-mi amortesc degetele, cred ca incep sa am probleme cu tunelu carpian[bang][bang][bang][bang][bang][bang]

stie cineva ceva remedii naturiste? ca tare rau ma mai dor cateodata

 

pup

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin in forta daca tot sunt singura sa-mi fac de cap.

 

Simona am "sorbit" pozele si da e cel mai frumos lucru pe care l-am vazut....[pup]Sa va traiasca.

 

Ionica superba fetita.

 

Daiopri nu pot sa cred cum creste de repede! Doamne opreste timpul!

 

Pepitzelul e super! Cam in fiecare zi caut ce ai mai scris nou in blog, ce a mai facut. mQQm arata bestial fetelor! Zici ca nici nu a nascut! Ti-am mai zis ca te urasc, da? [:D][pup]Nu ma crede! Oricum pepitzel e frumusel, pletosel si guresz.

 

Denisa ti-am scris ceva comentarii. Cele care nu ati vazut, mergeti sa vedeti o Denisa slaba, tanara si in roz. Copiii- no comment. Dulci.

 

Oau ce striga Boieroaica! S-a trezit cu fatza la cearceaf. Fug ca arde.

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri. Cu laminatul e deocamdata 1-1 [:D], deci eu tot nehotarata sunt, haideti cu pareri, va rog!

 

Cu benzina, la pompa asta la care merg e cel mai mic pret din oras, vreo 87.6 centi aseara, in plus sunt niste baieti atat de amabili ca parca ma simt prost ca plec fara sa le dau ceva. Si nu stiu cat, ca daca as plati cash as rotunji cumva, dar cu cardul parca mi se pare ciudat sa le dau ceva marunti... da' daca nu se poate, nu se poate, eu macar am incercat [:D]

 

Asaaaa... si mi-ati facut pofta cu tricotatul, asa m-as apuca si eu... Olga, cum faci caciulita? Parca le-as face si eu ceva frumos la copii. Nu pui niste poze cu ce lucrezi? Ca sigur ma uit. Poate apare si boieroaica sub caciula [;)]

De aia ma bucur ca vine vremea rece, ca stau in casa cu Roxana si lucram, ea coase, eu crosetez sau cos... si stam de vorba ca doi oameni mari [:D]

 

Pucku, eu ma gandesc ca nu-ti amortesc degetele de la tunelul carpian, ci mai degraba de la sarcina, ca se comprima cu ocazia asta tot felul de nervi, am simtit si eu asa cand am fost gravida a doua oara.

Uite mai jos doua teste foarte usoare pe care poti sa le faci singura, sa vezi daca intr-adevar e tunelul cerpian sau nu.

In primul test cred ca trebuie sa stai cu mainile cum iti arata cam un minut.

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=gLYsnD3JHfA[/tube]

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...