Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (155) *Bun venit Miss Z.!!!*


Recommended Posts

Donia, [flo] [pup] o sa confirm. Eu sunt mai clasica in ultimul timp, as merge pe o singura culoare in spatiile comune fara usi, si neaparat pastel [:)] Legat de tip, nu stiu, eu ca si Pucku nu le las nimic, na' ca tot scumpesc benzina si eu is cheap [:D]

 

Olga, multumesc [pup] boieroicei

 

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc [pup]

 

Nelia, ea e un pic mai bine dar am ajuns la un prag si nu mai trecem [bang] ma gandesc deja ca de va fi sa ramana asa asta e [:)] importante-s alte lucruri [:)] Si da Dana are dreptate, trebuie sa-ti dai timp, mai ales ca n-ai mai facut miscare de mult.

 

Simona, sa va traiasca, imi place Catherine tare mult si Addison e frumos, sunt convinsa ca o sa gasiti voi un nick .

 

Dana, frumosi baietii tai [:)] Tu ce mai faci?

 

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Nelia, merci de pont cu gradi, dar mi-e cam naspa sa o rog pe educatoare, mai ales ca ei au grupa intr-un loc, hainele in altul, grupa lui e mica deci cu o singura educatoare si deja e draguta si-l baga mai mult in seama decat pe ceilalti in perioada asta, il mai lasa cu jucarii de acasa, chestii din astea de acomodare.Dar azi, in prima zi, am gasit mare intelegere la directoare care are biroul chiar la intrare in gradi si care mi-a zis ca pot sa o las oricand acolo pe fata, ca e mai ferit, si asa am sa si fac.Sa vedem cat ajuta chestia asta ca Victor e cu mucii in barba, il stergem noi cat putem si pe maini si la nas dar e inevitabil sa nu ia contact cu Sonia. Ieri mi s-a parut ca am vazut si in nasucul ei un mucisor si de atunci ii dau intr-una cu ser fiziologic.Simi, si eu cu frate-miu tot doi ani avem intre noi, si chiar daca mici a fost greu, mai tarziu am fost si suntem tare apropiati. Dar la noi e invers, eu sunt mai mare. Si am observat deja ca fetele sunt mai interesate de baby decat baietii (ma refer la fetite de varsta lui Victor care au vazut-o pe Sonia si nu se mai dezlipeau de ea), el e asa, mai indiferent, ai zice ca ii e teama sa puna mana pe ea.Deocamdata Victor nu simte ca ar fi pierdut din atentia noastra iar Sonia nu este inca foarte lipita de noi deci avem momentan pace,Of, ce vreme naspa, o mai veni soarele ?Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Life's a journey, not a destination"
align="right" id="quote2">Diana, la farmacie gasesti un spray cu apa de mare, de fapt spray este impropriu zis, e o sticla cu mot, dar apa intra direct in nara si nu chinui copila [:)] Stiu ca am vazut si ptr bebelusi, e pe varste Ref la mersul in gradi - stii husa de plastic ptr carut pe timp de ploaie? Cred ca una din asta poti folosi si ptr scaunul de masina cand o duci in gradi, o mai protejeaza, ca un fel de masca [:)] are si gauri pe lateral ca copilul sa poata respira.Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din rubrica "cine mai este si bebitzu asta?[:D]" apar si eu dupa un secol in primul rand sa felicit noile mamici - Diana si Simona, sa va traiasca bebeii, sa va bucurati de ei si sa creasca mari si sanatosi.

 

Simona, numele ales este mai mult decat superb, cel putin pentru mine.Vazand si poza cu micuta printesa eu zic ca se potriveste perfect.

 

Laura,La multi ani! cu intarziere [:I] pentru toti sarbatoritii familiei

Si noi in septembrie avem mai toate aniversarile din familie.Binenteles ca anul asta numai Mihnea a fost serbat cu fast ca deh, este mai "special".

 

Nelia,ma faci sa-mi fie jena de lenea mea cu cate activitati ai tu la activ pe langa copii si scoala.Mai poti?

 

Din rubrica "ce mai facem noi" pot sa ma laud ca voi sta acasa (cred[:D]) pana anul viitor in februarie cand voi reincepe munca.Am pierdut orice speranta de a gsi un job permanent asa ca ma voi multumi cu cel de acum care insa nu imi ofera decat 8-9 luni pe an sigur dupa care o vacanta binemeritata [:D] cum mai glumeste sotul meu.

 

Oana,am citit povestea despre masina voastra, este incredibil, mai ales ca din cate am inteles era in parcare platita.

Sper ca rezultatul final sa fie in favoarea voastra si sa primiti una noua.

 

Pucku,felicitari pentru decizia de a face si nunta religioasa,Stef va fi o adevarata domnisoara de onoare [:D]

 

Ica,ti-am vazut si eu soricelul, ultima data abia mergea singurica iar acum este o adevarata domnisoara.

 

Vizionat toate pozele de pe cont, copii unul si unul mai frumos iar de mamici nu mai zic nimic [:D]

 

Ktrinel, iti sta muuult mai bine bruneta

 

se vede ca sunt acasa, am scris cat pentru doua zile [:D]

 

bebitzu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pierdut deja un raspuns.

 

Neatza ce frumoasa-i viatza!

Inca o noapte nedormita. Sophia cu diaree de ieri. Ingrijorata.

 

Diana nu face fixatie te rog. Totul e ok cu Sonia. Boieroaica a luat prima raceala de la Tony la 3 saptamani. Nu o vei putea tine sub cupola de sticla mai ales daca frate-sau iese in colectivitate. O sa aduca tot ce e nou pe piatza.[pup]

 

Simona vine fetitza! Acum te sun [pk]Nume, stii deja preferintzele mele.

 

Podeanu m-ai terminat cu dedicatia. Deja eram la plaja, etc

 

Si acum dedicatia/ obsesia zilei.(nu stiu daca v-am spus dar eu ma trezesc cu melodii in cap. Asta ma bantuia azi dimineata)

 

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=2__Qdd11rfA&feature=related[/tube]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stay away from me...sunt acasa si-s bolnaaava...na, asa ca de toamna..

 

Simonna, mi-au dat lacrimile ( IAR [bang])doar imaginandu-mi cum iti alintzi puiutza ...asa ma alinta si mama pe mine[:I].Si uite ca am inspirat si pe altii [olala] [pup]

 

bebitzu , bine ai revenit!!

 

olga, sa inteleg ca azi ai schimbat moodu'...[:D][pk]

 

 

 

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona- multumim de vesti si nepoata mea e Catherine si tot Katrinel o striga si strigam in general,super nume[pup]

katrinelu-sanatate multa.

Nelia-rabdare cu sportul,dc faci de 3 ori pe saptamina,dupa 4-5 sedinte vei simti diferit,dupa 7 ani de gym ,stiu ce vorbesc.

Olga-sanatate si voua, furazolidon de copiii si ceai de menta, se reface boieroaica imediat, si banana, asta a mers la Alex, in mai putin de 1 zi era refacut, dar a bagat 3 banane si 400ml de ceai de menta de sete..

Diana- cu virusii cam asa e, dar cu breastfeeding si ceva distanta teece mai usor.

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...

Ne macina de vreo saptamana si pe noi gandul plecarii... Nu o sa descriu situatia si motivele, insa pe cuvant, sunt suficient de intemeiate.. Momentan familie cu un bebe (cel mare deja, de 2 ani si 3 luni) si inca unul pe drum...

Am studiat cateva zile forumurile, ne-am mai interesat ins tanga in dreapta, facem simulari si am ajuns la o concluzie... Ne-am califica si nu prea. Situatia e urmatoarea:

Io cu BAC-ul si atestat de operator PC (4 ani de informatica, programare in limbaje moarte deja la vremea asta... Very Happy) si 4 ani de facultate incheiati dar.. problema , fara diploma de licenta (un necaz in familie care m-a cam dat peste cap vreo 2 anisori de zile...)

Sotul: BAC dupa liceu militar (stiinte umane - Istorie) si 2 ani de facultate economica (de fapt vreo 3) neterminata din cauza lipsei banilor si a timpului... (cineva trebuia sa si munceasca pentru a ne intretine in Bucuresti...).

 

Ne trag atat de rau studiile in jos?, nu prea inteleg partea de echivalari ca atare.. Mai pierdem puncte pe undeva pe la limba? Presupun ca asta se mai poate ajusta in timp, ca tot nu e un proces de azi pe maine.

 

Ca idee, rog cei cu experienta sa ne deschida ochii.. Cel putin la faza cu studiile sunt in ceata. Daca nu exista nicio alta sansa o sa dau licenta (cat m-o ajuta facultatea de geografie nu stiu...). Experienta in campul muncii e de min 5 ani pentru amandoi, io asistent manager in marea majoritate a timpului (real estate), sotul IT-ist autodidact (plecat de la vanzator IT si ajuns la product manager, mai face web-design in timpul liber... oricum, vast si complicat de explicat...)

 

Va multumesc anticipat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...