Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (155) *Bun venit Miss Z.!!!*


Recommended Posts

acum ani buni cand am aplicat noi, unul din voi trebuia sa aiba licenta BA ori Bsc ori...

Ceea ce tu numesti Bac nu e ceea ce Canada numeste BAC. Aici BAC se refera la studii superioare clar.

fetelor, corectati-ma daca gresesc

 

dece nu incersi tu sa te lamuresti pe montreal.ro?

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975
bebitzule, ma bucur ca ai dat un semn, lasa ca si vacanta e necesara, si cine stie, poate gasesti altceva cat esti in vacanta [:)]Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">
align="right" id="quote2">Ica, asa este, chiar aveam nevoie de o vacanta [:D] mai ales ca imi doream sa stau mai mult cu Mihnea si sa ne bucuram de timpul astabebitzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
acum ani buni cand am aplicat noi, unul din voi trebuia sa aiba licenta BA ori Bsc ori...Ceea ce tu numesti Bac nu e ceea ce Canada numeste BAC. Aici BAC se refera la studii superioare clar.fetelor, corectati-ma daca gresescdece nu incersi tu sa te lamuresti pe montreal.ro?Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
align="right" id="quote2">Merci. Da, asta cu BAC-ul am inteles-o bine (de asta am si facut amendamentele ulterioare, sa fie clar inteles ca vorbesc de BAC-ul nostru si facultatea .. buna rau :D ... tot a noastra, fara licenta). Presupun ca nu e o problema sa scot adeverinta pentru cei 4 ani de facultate si foaia matricola, daca asta ma poate ajuta in vreun fel. Am pus intrebarea pe montreal... astept si acolo un raspuns, nu e inca nimeni...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:

Presupun ca nu e o problema sa scot adeverinta pentru cei 4 ani de facultate si foaia matricola, daca asta ma poate ajuta in vreun fel.
align="right" id="quote2">

Nu se pune, daca nu ai diploma sau macar adeverinta ca ti-ai dat licenta. Eu am terminat facultatea de Psihologie in iunie 2005, in aceeasi luna trebuia sa am licenta, dar (ghinion) ne-au sunat sa venim la interviu cu mult mai devreme (in aprilie). Am avut adeverinta cum ca am terminat facultatea, ca imi voi da licenta, dar nu au considerat-o ca studiu superior terminat, deci 0 puncte. (am recuperat pe alte cai, ceea ce iti recomand si tie).
Studiaza foarte bine conditiile de admisibilitate, criteriile Ministerului Emigrarii (sau cum s-o numi [:D]), pe montreal.ro erau sintetizate foarte frumos de Gabi Hoidrag etapele emigrarii, baga tare franceza si/sau engleza (aici am punctat eu mai mult), obtine adeverinte de la ce cursuri ati mai facut (chiar daca nu sunt la nivel de studii superioare), daca are sotul tau referinte pt meseria de web designer (eventual poze cu web-siteurile facute, sau daca a avut vreun contract mai mare, ceva ce ia ochii, intelegi tu), orice crezi ca va poate ajuta sa va integrati mai usor si sa nu stati pe banii de pe ajutorul social(cred ca de asta se tem cel mai tare, mai ales acum, in starea economica curenta).

Dar sa stii ca majoritatea fetelor de aici am emigrat cu mult timp in urma, intre timp conditiile s-au mai schimbat si este cel mai bine sa te informezi direct de la sursa. Bafta multa [flo]

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic
id="Script MT Bold">
id="size3">
id="purple">


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."
id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xxxwoman, vezi ca , cam de un an (parca) conditiile s-au schimbat complet (fata de cand am venit noi), in sensul ca acum se poate aplica f usor fara studii superioare, numai sa te incadrezi intr-o lista de meserii publicata pe site-ul Guvernului. Si sa ai experienta in domeniul respectiv. Cauta lista aia de meserii si vezi "cum poti face" ca sa te incadrezi acolo. Ca se stie bine...in Romania se poate orice...nu spun mai mult...[:D]

Bafta multa si, da, citeste tot ce s-a scris la Etapele emigrarii pe montreal.ro sau toronto.ro. Poti incerca si romaniincanada.org

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti nevoie de un ras sanatos (si nu numai), vizionati videoclipul http://www.facebook.com/video/video.php?v=160376183581

 

Am ras in hohote [:D][:D][:D]

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda Denisa, greu de facut. Sophia nu bea ceai, bea doar tzitzi. I-am bagat cu seringa ceai de menta, dupa care a tras o voma ca-n filme. Cat despre banana, noi de abia am inceput diversificarea, cu chiu cu vai a mancat o jumate de banana ieri si un sfert azi.

 

Va las ca-s pur si simplu turtita.

 

xxwoman raspuns la intrebari aflii aici

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

mai precis aici...

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/index.asp

 

Olga

 

Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta.

Albert Schweitzer

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...