Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Informatii utile Constanta 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

alauraid="red">: ce ma bucur sa citesc si vesti de-aste bune, de fapt extraordinar de bune, caci in ultimul timp numai de rele am auzit. Felicitari si sarcina usoara si la termen.

daca intram mai devreme si vedeam la timp postarea ta legata de d-l mocanu te linisteam imediat.

Am fost si eu la el cand eram insarcinata cu briana. D-na ciufu imi spusese k e 80% fetiza , dar eu voiam si o alta parere k sa nu ma bucur degeaba. Si cum programarea la d-na L era departe, am mers la acest domn. Cand a auzit k am 16 sapt si k vreau sa vad sexul bebelusului a inceput sa rada intrabandu-ma ca eu nu stiu ca pana la 6 luni toti bebelusii sunt fetize? Credeam k glumeste dar el vorbea f serios.

Nu m-am apucat sa-i tin lectii de medicina si sa-i spun k sexul copilului e stabilit din momentul conceperii de cand se unesc cromozomii XX sau XY....L-am lasat in plata domnului cu stiinta si medicina lui si am asteptat linistita echografia domanei L care bineinteles k mi-a confirmat k e fetiza....

 

abi astept a te trec pe listutza de dincolo de la mamici si gravidute, caci eu am deschis capitolul .

 

Maria: ma bucur cand vad ca mai scrii, dar ma intristez cand aud k inca nu ti-ai implinit visul. la adoptie nu v-ati gandit?

Chiar azi am citit o frumoasa poveste pe aceasta tema . O caut si o voi posta aici sa vezi ce frumos spune...Te pup si iti doresc multa sanatate!

 

edit:

m-am inscris la un concurs cu povestea celor doua liniute si am gasit postarea asta de milioane de care iti scriam mai sus

http://mariaa-mariaa.blogspot.com/

 

Madalina+Darius Cristianid="blue"> (14.12.2006)+

Briana Ameliaid="red"> (08.05.2008)

 

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vreau sa va rog mult de tot, cititi aici http://zicolorata.blogspot.com/search/label/Pentru%20Florin povestea unei familii din Constanta, e vorba despre un tanar de 36 de ani bolnav de cancer, sotia face parte din grupul mamicilor de Constanta, scrie pe DC cu nick-ul Mokika. Va rog din suflet trimiteti linkul mai departe, in lista voastra de mess, pe e-mail, oriunde! Va multumesc!

 

________________________

 

Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)id="purple">

id="purple"> Inimioara meaid="purple">id="size1">

 

zicolorataid="purple">id="size1"> - despre mine si puiul meuid="size1">

Valul pictatid="purple">id="size1">- pozeid="size1">

 

Barfeid="purple">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Hello fetelor, nu am mai scris atunci ca am fost cu totul intoarsa pe dos, a doua oara mi-a iesit HCG 11, am mai facut dupa 2 zile:) si a iesit 25 si totul a fost bine..pana la un anumit punct: era sarcina chimica, deci nu mai e nimic.

 

Luna asta am aceleasi simptome, azi trebuia sa inceapa menstruatia, nimic inca. Asteptam, cu rabdare multa. As pune pe seama unei lipse de progesteron pierderea trecuta. Felicitari tuturor mamicilor de Constanta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o primavara frumoasa tuturor!!!!id="red">

Madaluta:id="red"> Nu am discutat inca despre adoptie....inca mai sper sa reusim....inca mai consider ca se poate....vom vedea care sunt planurile lui Dumnezeu pentru noi! Te imbratisez!!

Angelique:id="red"> Am citit povestea lui Florin...off... atat de trist...si e atat de tanar....cu prima ocazie am sa pun si eu ceva banuti in cont.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O primavara frumoasa tuturor aspirantelor de aici!

primavara trecuta a fost rodnica ..sa dea dumnezeu sa fie si asta la fel!

 

mariaid="red">:asa eram si noi...am sperat si ne-am rugat la dumnezeu pana ne-a ascultat. Acum insa privind inapoi n-as mai fi insa la fel de indarjita.. De cand am copiii am devenit ata de sensibila la toate chestiile legate de copii ca-mi vine sa-i infiez pe toti abandonatii...

Si chiar imi pare rau k n-am facut-o la vremea respectiva. nici acum n-ar fi tarziu daca n-am fi amandoi bugetari si ne-am permite material ...

 

 

Madalina+Darius Cristianid="blue"> (14.12.2006)+

Briana Ameliaid="red"> (08.05.2008)

 

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!! Noi de 10 luni incercam sa facem un bebe.Am ajuns la disperare!! Am treut pe la 2 medici care mi-au zis sa astept . Unul mi-a zis ca am ovare polichistice. Acum am un doctor foarte buna, cu care pot sa vorbesc orice. E cel mai bun din zona. Mi-a zis ca ovarele nu erau polichistice, era doar o raceala netratata care s-a transformat in cheaguri de sange pe ovare. In ianuarie pe 13 am eliminat ultimul cheag, iar ovarele mele au ramas curate. Nu am mai disperat. Chiar eram certata cu sotul meu. Si ma gandeam ca mai bine sa nu facem bbe acum. Sa mai asteptam. Luna trecuta, in februarie, asteptam sa-mi vina sa ma inscriu la sala, ca am luat vre-o 2 kg. Nu mi-a mai venit. Am asteptat 20 si ceva de zile, si miercuri doctorul mi-a zis ca sunt insarcinata. Se vedea doar saculetul. Vinerea viitoare mergem sa ascultam nimioara. Ne-a trecut si supararea instantaneu la amandoi[:D]. In sfarsit o sa avem si noi un bebe al nostru. O familie. Pupici la fete[pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula
Buna fetelor!!! Noi de 10 luni incercam sa facem un bebe.Am ajuns la disperare!! Am treut pe la 2 medici care mi-au zis sa astept . Unul mi-a zis ca am ovare polichistice. Acum am un doctor foarte buna, cu care pot sa vorbesc orice. E cel mai bun din zona. Mi-a zis ca ovarele nu erau polichistice, era doar o raceala netratata care s-a transformat in cheaguri de sange pe ovare. In ianuarie pe 13 am eliminat ultimul cheag, iar ovarele mele au ramas curate. Nu am mai disperat. Chiar eram certata cu sotul meu. Si ma gandeam ca mai bine sa nu facem bbe acum. Sa mai asteptam. Luna trecuta, in februarie, asteptam sa-mi vina sa ma inscriu la sala, ca am luat vre-o 2 kg. Nu mi-a mai venit. Am asteptat 20 si ceva de zile, si miercuri doctorul mi-a zis ca sunt insarcinata. Se vedea doar saculetul. Vinerea viitoare mergem sa ascultam nimioara. Ne-a trecut si supararea instantaneu la amandoi[:D]. In sfarsit o sa avem si noi un bebe al nostru. O familie. Pupici la fete[pup][pup][pup][pup][pup][pup]
align="right" id="quote2">Felicitari! Sarcina ushoara si bb sanatos!Vino la odisee la "gravidutze si mamicide constanta".din 09.12.2009 [9cer] mami de Katya Natalia & Sofia Alenaid="navy">amr tot 7 kile (din 23.5) + 1 [bang]...Target: [ispita]7+1+11(dinainte de IIid="red">)=19 kg + nshpe mii de vergeturiid="size1">[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...