Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Informatii utile Constanta 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaela32
id="Arial">id="size2">id="black">Buna!Ma numesc Mihaela si sunt o viitoare mamica si veau sa intru in clubul vostru[gravired].
align="right" id="quote2">Sarcina ushoara si la termen!Vino la odisee la subiectul "Gravidutze si mamici din Constantza". Scrie mai repede 10-12 mesaje ca sa scapi de moderare si sa te citim in timp real.din 09.12.2009 [9cer] mami de Katya Natalia & Sofia Alenaid="navy"> Albume: L0-3id="navy">; L4id="navy">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti de la Ioana_p76[pup]

Citat:
Azi in jurul orei 10 s-a nascut Ema, are 4kg si 52 cm.

Mamica si printesa ei se simt foarte bine. Taticul este foarte fericit.
align="right" id="quote2">

 

Felicitari Ioana!!![flo][flo][flo]

Bine ai venit pe lume Ema!!

 

 


Miki Anul asta pun d'un pui

id="blue">id="Tahoma">

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)id="size1">id="teal">id="Tahoma">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki
Vesti de la Ioana_p76[pup]
Citat:
Azi in jurul orei 10 s-a nascut Ema, are 4kg si 52 cm. Mamica si printesa ei se simt foarte bine. Taticul este foarte fericit.
Felicitari Ioana!!![flo][flo][flo] Bine ai venit pe lume Ema!!
Miki Anul asta pun d'un pui MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)
Bravo ioana & ema! Sa creshti sanatoasa si frumoasa si sa fii norocoasa! Mami refacere grabnica! [bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis][bis] din 09.12.2009 [9cer] mami de Katya Natalia & Sofia Alena Albume: [url="http://family.webshots.com/slideshow/575962552xQAPQL"]L0-3[/url]; [url="http://family.webshots.com/slideshow/576994267xwEPMi"]L4[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna fetelor!Este prima data cand scriu pe acest forum si vreau sa va cer cateva sfaturi, in principal celor care au recurs la FIV.Povestea mea este urmatoarea:am demarat proiectul bebe in iunie 2009 dar cum nu s-a intamplat nimic in martie 2010 am inceput controalele si am gasit problema-spermograma sotului care este la pamant.Prima spemograma efectuata la Synevo arata cam asa-0,6mil/ml cu forme normale 10% si spermatozoizi cu mobilitate redusa/imobili 100%.Am apelat la un urolog-dr Voinea Felix care ne-a spus sa refacem spemograma si o serie de analize hormonale.A doua spermograma facuta la Provita a fost un dezastru,adica azoospermie...Cu acest rezultat ni s-a recomandat o punctie biopsie testiculara pe care urmeaza sa o efectuam la sfarsitul lunii...Am incercat sa aflu cat mai multe despre aceasta situatie si am ajuns la concluzia ca mai mult ca sigur vom fi nevoiti sa apelam la FIV cu ICSI...Avand in vedere ca nu dispunem de o situatie financiara stralucita am selectat clinicile de FIV in functie de costul procedurii-respectiv Giulesti(1400 euro) si Medlife(1600 euro).Acum intrebarea mea este daca exista in Constanta vre-un medic care sa colaboreze cu aceste clinici-ma refer la monotorizarea foliculilor pe parcursul stimularii sau este nevoie sa ne deplasam de fiecare data la Bucuresti (ceea ce ar fi destul de dificil).Am tot citit pe forum si nu am gasit informatii decat despre dna dr Lutescu care colaboreaza cu clinica Med NEW Life care este insa mult prea scumpa pentru posibilitatile noatre...Exista vre-o mamica din constanta care sa fi apelat la FIV in cele 2 clinici numite de mine mai sus?cum ati procedat?cum ati stabilit contactul cu clinicile din bucuresti si cam cat a durat toata procedura( de la primul contact pana la inceperea procedeului propriu zis? Imi cer scuze ca m-am intins cam mult si poate v-am plictisit cu toata povestea mea dar sunt destul de confuza si incerc sa ma lamuresc ce drum ar trebui sa urmez pentru rezolvarea acestei problemne...

In speranta ca voi primi un raspuns va multumesc anticipat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Vad ca acest subiect a cam murit...din pacate...noi am facut o prima biopsie testiculara la dr voinea dar din pacate nereusita...adica nu s-a prelevat tesut testicular ci doar tesut fibroconjunctiv.Trebuie sa repetam biopsia din pacate...in ceea ce priveste fiv-ul inca ne adunam bani si informatii si speram ca se va deschide si clinica fiv constanta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...