Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Informatii utile Constanta 21


Recommended Posts

Uxxa: In mod normal monitorizarile din timpul procedurii sunt incluse in pret.....orice clinica include in pret monitorizarile echografice, dozarile hormonale necesare pe parcurs si chiar testul final de beta HCG. Sunt pretentii destul de mari, sa speram ca vor avea rezultate pe masura......Ce bine ar fi pentru noi, cei din Constanta care avem nevoie de FIV sa nu mai batem drumurile spre alte destinatii..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu stiu ca monitorizarile sunt incluse in pret. Daca vrei sa-ti faci tu alte investigatii, le platesti! Si fetelor... si eu ma astept sa aibe rezultate, ca ne-am saturat de drumuri! Sincer... de aceea am ales Euromaterna la momentul asta, si eu si sotul meu am abosit de facut atatea drumuri Dupa ce pretul fiv-ului, este cat este... am cheltuit o groaza de bani pe drumuri si cazari, bani pe care ii puteam cheltui pe medicatie! Bineanteles ca daca reuseam uitam de tot ( stress, oboseala si multa multa suferinta)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate asa ar fi fost normal, ca monitorizarile sa fie incluse in pretul FIV-ului dar din pacate nu este asa...uitati raspunsul postat pe forumul euromaterna la sectiunea servicii euromaterna-costuri: Fertilizarea in vitro cu injectie intracitoplasmatica este (FIV + ICSI) 13,500 lei. Acest pret include si criocongelarea embrionilor. La acest pret se adauga alte costuri precum: - o consultatie FIV, - analizele de sange ale dumneavoastra #537;i ale partenerului (Anticorpi Anti HCV, Antigen HBs, Testare HIV, VDRL, Virusul Rubeolei IgG) , - tratamentul de stimulare ovariana, - monitorizarea tratamentului de stimulare ovariana (analize de sange si ecografii de monitorizare a foliculilor). *** alte posibile investigatii si analize in cazul in care va sunt recomandate in urma consultatiei FIV
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...