Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Informatii utile Constanta 21


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani tuturor sarbatoritelor!!!

Unde se poate face o echo pentru a urmari evolutia unui folicul???? Saptamana aceasta nu este dr. Lutescu si ar trebui neaparat sa fac si maine dupa-amiaza un echo sa vad daca s-a produs ovulatia......

[bang]Sunt un pachet de nervi...am sunat la Euromaterna si din taota clinica, doar dr. Lutescu face echo pentru urmarirea foliculilor...nu pot sa cred...[bang]...o fi si mare filosofie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, eu stiam ca si alti medici de la Euromaterna iti pot face echo pt. urmarirea foliculilor....( ca doar stiu si ei ce-s aia[alcool])

Poate au inteles fetele de la receptie gresit.... stiu si eu!

Intr-adevar, de fiv doar ea se ocupa din Euromaterna, dar de echo... ar trebui toti!

Daca nu, incearca la Isis la Cristureanu...

 

Bafta multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeria:id="red"> Asa mi se parea si mi enormail , dar nu......am avut surpriza sa fie de garda un dr. care habar nu avea....si crede-ma ca stiu ce spun [bang]....a trebuit sa platesc 250 lei si am plecat de acolo "crizata" [bang][bang] Eu ii spuneam ca luni dimineata endometru era de 10.7 si ea cand incerca sa masoare nu-i prea reusea, nici nu confirma, nici nu infirma....dar vedeam si eu imaginile si mi-am dat seama ca era pe langa.....am stat 15 min cu sonda( ca niciodata) si nu cred ca a identificat bine ovarul...in final mi-a spus ca am ovulat....

Sa ne fereasca Dumnezeu de asemenea specimene[bang]...am vrut sa fac scandal , dar m-am gandit ca sunt pacienta dr. Lutescu si poate mai calc pe la Euromaterna....

Tu ai inceput procedura?

Ankcta:id="red"> L acea dr. ai facut echo pentru monitotizarea ovulatiei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleoo! Maria, ce sa mai spun..... pacat ca la asa o clinica, doar dr. Lutescu sa stie sa masoare endometru si foliculii ! Eu stiu ca doar dansa din Euromaterna e specializata pe fiv... dar totusi ca medic ginecolog sa nu poti masura un endometru... de asta ti-am spus sa insisti, ca nu-mi venea sa cred!

 

Sper ca ai gasit undeva... in Constanta!

bafta multa!

 

Eu deocamdata sunt pe AC, si din ianuarie sua februarie mi-a spus dr. Ron-el ca o sa incep fiv-ul, dupa sarbatori...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...