Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Informatii utile Constanta 21


Recommended Posts

saluare!!! madaluta???? ellanik??? ioana???? somebody???? fetelor marti am fost la dr lutescu si mi-a pomenit de inseminare...[alcool] acum...eu nu stiu ce sa spun,pt ca i-am spus sa cautam motivul pt care eu nu am ciclu regulat,si motivul pt care sotul are probleme....si a spus ca nu este importanta durata cm cat este important daca ovulez sau nu.si atat.(am facut azi analiza la progesteron).i-am spus daca trb sa mergem la un urolog...sau un endocrinolog...si a spus ca nu,ca daca era vreo problema hormonala la sot spermograma arata mult mai rau.am intrebat daca sa verificam sa nu aiba varicocel....si a spus ca nu , ca si daca ar avea nu afecteaza decat f putin(sau asa ceva).in concluzie am de facut progesteron,de asteptat sa imi vina cm(azi ziua 45) si de mers in ziua 13 la monitorizare pup pa pa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ritm_alert
In aceasta seara la TV Neptun, in cadul emisiunii de stiri Reporter va fi un reportaj ref la decizia Min Sanatatii de a sustine fertilizare in vitro doar pt 250 de cupluri Nu se stie daca se va vedea si on line, oricum link-ul este acesta: http://www.ntvonline.ro/ntv-live.html
Va participa si una din fostele aspirante de aici. Stirile vor fi la orele 19,30 si 23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa...am uitat sa zpun ca ....desi trb sotul sa faca spermograma la cab la dr lutescu,iar la urm control,cand va avea si spermograma si progesteronul meu,imi va spune daca imi va da doar trat de stimulare sau vom face si inseminare. acum eu stau si ma intreb ...poate spun o prostie dar....oare trb sa verifi si trompele?sau altceva? ms mult pup fetele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura eu zic ca e important sa verfici trompele.Pai...altfel cum?Cat despre importanta varicocelului...finul meu s-a operat in iunie de varicocel si ei se chinuiau de un an sa mai aiba un bebe .In iunie dupa operatie au reusit. Ioana_p76 a avut probleme cu spermograma , s-a operat sotul de varicocel si este insarcinata acum.Deci....da rezultate.daca asta e cauza.Cat despre inseminare mergi cu speranta pentru ca se poate.E posibil din prima sau din a doua .Oricum ideea e ca faci ceva.Important zic eu. Ritm_alert ne cunoastem? Ioannoula ce naturiste iei?care sunt cauzele medicale ale infertilitatii(daca sunt).Spune-ne si noua sa stim.Pupici. [gravi] 20+[baietel]George-Theodor Eu si bebe il iubim pe tati ! http://www.flickr.com/photos/9821718@N07/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare! am vazut-o aseara pe ioana76 la tv neptun. asa bine ii sta graviduta, radia toata.Plus ca a vorbit asa bine si frumos in fatza camerelor de parca toata viatza a dat interviuri. alaura: pai daca ai CM-ul de 45 de zilce sigur nu este ovulator.trebuie sa o ei treptat cu descoperirile. eu zic sa nu te grabesti cu verificarea trompelor pana nu vezi ce e cu ovulatia. daca si progesteronul arata ca nu ovulezi d-na dr iti va da probabil tratament de stimulare.(totusi eu as mai face 1-2 luni de monitorizare ) Eu stiu k trebuia sa incerci 3 luni cu stimulare si abia dupa, sa faci inseminare. Nu este rau sa incerci ambebe variante in aceeasi luna daca ai bani. Nu mai tin minte cum a iesit spermograma sotului, dar ce te-a facut sa te gandesti la variocel? o sa o repete ca cabinetul d-nei L? Totusi esti sigura k nu e bb daca ai o intarziere asa mare? ai facut vreun test? Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+ Briana Amelia (08.05.2008) [url="http://viatzaintrerozsibleu.blogspot.com/"] Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELE AJUTATI-O PE ALINA SA TRAIASCA !!! ARE NEVOIE URGENTA DE O OPERATIE PE CREIER LA HANNOVRA IN GERMANIA !!! ACUM PUTETI FACE SI DONATII ONLINE ACCESAND LINK-UL DE PE BLOGUL DE MAI JOS! VA ROG OFERITI O MANA DE AJUTOR ACESTOR TINERI CARE MERITA SA ISI TRAIASCA VIATA !!! http://alinadonescuumanitar.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor,ma bucur foarte mult ca mi-ati raspuns[flo][flo][flo][pup] deci sa o iau cu inceputul:eu vroiam sa aflu motivul pt care are sotul spermograma proasta(adica mobilitate normala 20%;aspect normal 25%)si de ce am eu probleme cu ciclul de ce nu imi vine normal,de ce nu ovulez(progesteron 2,29) -valori de referinta: faza foliculara:0,6-4,7 faza ovulatorie:2,4-9,4 faza luteala:5,3-86 menopauza:0,3-2,5 ....de aceea am intrebat-o pe dna L de varicocel,si daca e nevoie de un control la urolog sau la endocrinolog. a spus ca nu. m-a gandesc sa scot o lista cu toate problemele care pot exista,si sa i-o duc ,ca sa le eliminam pe rand(sau nu...[alcool]) Cat despre trompe ma gandesc daca ar avea vreo legatura cu inseminarea,adica sa nu reuseasca... cred ca v-am inebunit[alcool] Oricum,probabil dna dr stie ea ce face,iar eu ar trebui sa fiu mai calma...si sa am mai multa rabdare(asa imi zice si sotul[:D]) Acum trb sa astept sa-mi vina ciclul(teoretic)....practica ma omoara...pt ca de 2 zile da semne sa vina...si nu vine...sau poate ca asta o fi doar ca in cantitate ffffff redusa. ellanika cum iti este...cum te simti?ce face burtica ta?[flo] madaluta multumesc,ca esti aici mereu[pup] ioana nu se mai intoarce?nu am putut sa o vad la tv,desi mi-ar fi facut placere. Va [pup] pe toate. si va multumesc ca nu ati plecat de aici. DOAMNE...CAT AM SCRIS...[batcap]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura trebuie sa faceti un plan de bataie impreuna cu dna L.Spermograma....arata binisor adica bine ca nu catastrofic.Idee e daca puteti elimina stresul.ceea ce e imposibil. Burtica mea creste si bebelinul e din ce in ce mai activ. Succes! [gravi] 20+[baietel]George-Theodor Eu si bebe il iubim pe tati ! http://www.flickr.com/photos/9821718@N07/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Azi am fost la dna dr Lutescu si am aflat ca de la 01.11.2009 preturile au fost modificate. Va anunt ca sa nu aveti surprize la ghiseu cand achitati. Acum eco este 150 lei de la 120 lei..Deci, sfatul meu este sa va luati ceva mai multi bani la voi sau cel putin sa sunati inainte sa va informati cu privire la cat va costa ceea ce va intereseaza. Va pup pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...