Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

gabri-ela,draguta FELICITARI!!!!!!!!!!![bum][batetoba][colegi][disco][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] noi doua am fost colege de"suferinta" in vara. nici nu stii de cate ori am intrat special sa vad ce faci. ma bucur din tot sufletul pentru reusita ta. [pup][pup][pup][pup][pup] Hipnotyc, sa fie in ceas bun reusita ta si sa ai noua luni usoare precum fulgii de afara.[majoreta][majoreta] [pup][pup][pup] multa bafta tuturor fetelor care sunt in focuri! [pup][pup][pup] [gravired] fericita de[baietel] +22 Radu Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bravo noilor mamicutze! Gabri-ela, Hipnotic va doresc noua luni DE VIS (asta pt ca sunt convinsa ca inca aveti impresia ca e un vis, si nu realitate), din care sa va treziti in brate cu niste comori sanatoase![bibe] PS: Fetele, stiti cumva daca la Polisano au intrat in vacanta? Am trimis un mail ieri si vad ca nu mi-au raspuns... [pup] dana, mamica fericita de gargaritza Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui misspii
Buna seara! Mi-am facut analizele si ceva nu a iesit bine. Citomegalovirus IgG -pozitiv si IgM negativ? Stiti ceva ? ca pana in 28 o sa o iau iar razna. Va pup!
IgG pozitiv inseamna ca ai avut in trecut infectia in corp si acum ai anticorpi iar IgM negativ inseamna ca nu ai acum infectia in corp. Deci totul e ok[pk]
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)
Vine Mosu [cubrad]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danaisa 20 pot sa iti confirm ca cei de la Sibiu nu au intrat in vacanta; luni am eu programare Daca nu ti-au raspuns la mail este pt ca sunt f ocupati si nu au avut timp Eu recent am trimis un mail si credeam ca si tine... dar m-au sunat la diferenta de cateva zile Daca ai nevoie repede de un raspuns de la ei suna-i!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite toturor! FETELOR, AM NEVOIE DE INCURAJARI, DE EXPERIENTE POYITIVE LA SIBIU! Eu am facut o inseminare artificiala la Sibiu, cu dr. Chicea. Dupa aceasta experienta ceva din increderea cu care mersesem acolo s-a diluat. Reprosam un spatiu prea stramt, agitatie (doua punctii, un embriotransfer, inseminarea mea;Chicea, Mutulinga #351;i medicul din Austria care consulta si el), o singura baie, lipsa de organizare (doamna care urma sa faca punctie voia la baie, cea cu embriotransferul ar fi vrut si ea, dar nu stia ce sa faca, fiindca nimeni nu venea sa ii spuna cand va fi preluata si trebuia sa aiba vezica plina, dar nu chiar atat de plina incat sa faca pipi pe ea in sala de interventii..., asistenta nu mai stia ce medic sa ajute #351;i de la ce pacienta sa fie atenta),faptul ca medicul se imparte intre maternitatea de stat si centru de reproducere umana asistata(pacienta era acolo, anestezistul de asemenea si medicul intarzia; ). Prima inseminare (fara stimulare) am ratat-o. Sambata am fost la ecograf, iar luni la 14 urma inseminarea. Eu, care mai ratasem doua inseminari la Cluj (din cauza ca ovulez dupa 19-20 mm), i-am spus medicului ca as dori sa o facem la ora 8 dimineata. RASPUNS: eu la 14 vin! Desigur ca la ora 14 foliculul se rupsese deja (e drept ca se intamplase noaptea, caci am simtit chiar si prin somn) A doua inseminare: se pare ca am ovulat imediat dupa procedura, daca mai amanam mult pierdeam si foliculul acela. Dr. Chicea imi spusese ca pot ovla spontan chiar stimulata fiind si i-am spus asistentei ca inainte de a da proba de sperma vreau sa ma asigur ca foliculul mai e acolo (am avut doar un singur folicul cu toata stimularea de 50 UI, iar un folicul am avut de cate ori mi+am monitorizat ovulatia). Raspunsul ei aproape ca m-a facut sa plang: imi pare rau ca nu aveti incredere in noi... I-am raspuns ca eu trebuie sa platesc 500 RON prepararea spermei si vreau sa stiu ca am pentru ce. In timpul inseminarii medicul a constatat ca secretiile nu sunt asa cum ar trebui si mi-a zis sa merg la ginecolog sa vad ce problema am. ma intreb de ce nu mi-a recoltat el secretie daca tot a vazut ca e nevoie, sau de ce nu s-a gandit s#259; imi faca un control clasic inainte de a ne lansa in inseminare. Poate ca nu era important pentru moment (sperma fiind asezata in uter, poate ca el nu se ocupa de aspecte asa minore...., dar m-am saturat sa am nevoie de o armata de ginecologi ca sa imi rezolv problemele) Am plecat prin urmare la Budapesta (e drept ca la un spital de stat al universitatii de medicina, la recomandarea unei cunostinte care e insarcinata in urma fiv 1 realizat acolo. Spatiu destul de stramt si acolo, o singura baie, mica, cu aspect "romanesc" pe hol- sala de asteptare ( pacientele se tarau pana acolo dupa punctie si asta nu mi-a placut). Cabinetul ok, personal ok, laborator endocrinologie propriu, unul dintre cei doi medici, profesorul Urbancsek,face cercetare, participa la conferinte, experienta acumulata in Germania, cunoscut in Ungaria (interviuri televizate, interviuri presa). Al doilea medic foarte tanar. MA TOT GANDESC INCOTRO SA MA INDREPT! OARE IMI OFERA BUDAPESTA MAI MULT DECAT SIBIUL. CONCLUZII: IN CE PRIVESTE SPATIUL, DUPA EXPERIENTA DE LA BUDAPESTA, AM INCEPUT SA APRECIEZ POLISANO, CHIAR DACA ARE O SINGURA BAIE, IAR PE HOL TE TOPESTI VARA ASTEPTAND SA INTRI IN CABINET. TARE AS VREA SA STIU SI PAREREA VOASTRA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VREAU SA PRECIZEZ CA AM INCA INCREDERE IN PROFESIONALISMUL DOMNULUI DOCTOR CHICEA, DAR NU STIU NIMIC CONCRET DESPRE EMBRIOLOGI, LABORATOR SI MAI ALES NU STIU DACA O SA FIE DISPUS SA FACA TOT CEEA CE EL E CABABIL SA FACA PENTRU MINE. AS VREA SA STIU CA TOT CE ESTE OMENESTE POSIBIL SE FACE, FARA SCADERI.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...