Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

Revin Tocmai am vorbit la telefon cu o doamna care a facut al treilea fiv la Sibiu. Este insarcinata! In acceasi zi cu ea a facut punctie o alta doamna care insa nu a ramas insarcinata, desi embrionii fusesera implantati la ea in ziua a 5, spre deosebire de cunostinta mea careia ii implantasera embrioni care aveau 3 zile. O fosta colega de clasa are doua fetite in urma unui prim fiv la Sibiu, la acelasi medic. TOATE TREI au fost pacientele lui Chicea (desi se pare ca unori punctia o face si celalalt medic, chiar daca esti pacienta lui Chicea) TARE AS VREA SA AVEM O EVIDENTA A REUSITELOR SI ESECURILOR DE LA SIBIU. LISTA DIN DESCHIDEREA SUBIECTULUI IMI PARE DESTUL DE FIRAVA. AR FI TARE BINE DACA TOATE DOAMNELE AR DA UN RAPORT AL EXPERIENTEI LOR, DAR PROBABIL MULTE DINTRE ELE NU CUNOSC ACEST FORUM. MACAR NOI AR TREBUI SA FACEM REFERIRE LA CAZURTILE PE CARE LE CUNOASTEM. Orice expeerienta pozitiva sau negativa ne ajuta sa decidem mai usor incotro sa ne indreptam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lyette,la ce medic ai fost la cluj?[olala] Scrie-mi pe privat daca vrei [pup] Eu ,lyette,daca as avea bani m-as duce in austria la Wels(linz). Poate tu ai...[pup] "Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca da, ce fel de teste? Tb sa faci analiza BHCG sa vezi cat iese apoi repeti la 48 ore sa vezi dc se dubleaza.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)
Vine Mosu [cubrad]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lyette am citit postarea ta si de pe celalalt site(nu scriu sa nu creez probleme)..intradevar spatiu este mic ,dar personalul , dr dupa parerea mea fac tot posibilul sa fie bine..eu sunt la dr ispasoiu si eu cred ca in cazul meu a facut tot ce a putut ca sa fie bine oana daca ai 2 liniute si eu cred ca esti graviduta , dar mai bine fa beta este cel mai concludent si iti sterge orice urma de indoiala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyette o sa scriu acum parerea mea strict personala [:D] Uita-te pe prima pagina la mine si o sa vezi cate incercari am facut la Cluj (eu fiind din Cluj-Napoca) iar la Sibiu mi-a reusit din prima si am acum langa mine 2 copii superbi care la un moment dat daca imi spunea cineva ca o sa ii am nu as fi crezut pt ca la noi problema sotului a fost f. serioasa , au scos cei de la Sibiu 2 copii din piatra seaca , ca sa zic asa... Dupa ce am ramas gravi am mai trimis la Sibiu 2 cunostinte si s-au intors la fel ca si mine de acolo, cu gemeni pereche, reusite din prima incercare de FIV, dar ele nu intra pe forum si sunt atatea alte persoane care habar nu au sa intre aici. Atat pot sa iti spun NU te duce sa faci FIV la Cluj pt ca arunci banii pe fereastra , rata de reusita e asa de mica , eu nu am stiut cand am mers la ei, dar m-am convins pe urma cand am vazut ce laborator au la Sibiu fata de cel de la Cluj. La mine embriolog la Sibiu a fost Raica, mi se pare ca e jos palaria [pk] As mai putea sa scriu multe dar nu vreau sa ma lungesc. Eu chiar cred ca la Sibiu rata de reusita e de 50 % cel putin , pe cand statistic la un Fiv se zice ca rata e de 30 %. Inca un sfat - dasca ti se pare prea ocupat Chicea du-te la Ispasoiu, nu o sa regreti si uita-te pe prima pagina sa vezi cate din reusite sunt ale lui Ispasoiu. Una din prietenele mele care au ramas gravi mi-a zis dupa prima discutie cu Ispasoiu ca felul lui de a fi si de a-ti vorbi si optimismul pe care ti-l insufla a convins-o ca deja era gravida inainte sa inceapa procedura [:D] Ruxi [mamica]super fericita de [copil]Alexandra Maria si [copil]Alexandru Andrei - 2 mai 2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki - mersi de raspuns,sper sa fie totul OK .[pup] Lynette - sa scriu si eu parerea mea ... Fiecare percepe totul in alt fel si cred ca este mai usor daca reusesti,atunci mai uiti sau nu te mai gandesti. Prima mea impresie a fost OK ,apoi am fost ffffffff dezamagita de dr Mutuliga ,toate fetele stiu.Am vrut sa renunt la Sibiu,pe mine nu ma deranja spatiu sau camerele mici ...dar Dr M a zis totul invers si nu mai credeam in nimic.M-am dus la dr Ispasoiu si totul a fost OK,am putut discuta cu dansul si i-am precizat ca toata procedura sa fie facuta doar de dansul ,a zis ca da si totul a fost bine.Acum sunt in sapt 12 (de maine) si ma simt OK,am 2 puiuti in ac placenta si sper sa fie bine pana la capat.Daca nu te superi,personal o spun,daca ai orice dubiu legat de doctor,clinica...nu trebuie sa mergi acolo sau la medicul respectiv.Medicul trebuie sa-ti dea linistea si siguranta de care ai nevoie.Te pup si sa ne auzim cu bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...