Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

fetelor sunt stresata.....nu mai stiu ce sa cred, doua zile m-a durut burta , nu foarte tare, dar ma durea, acum nu ma mai doare nimic de asera... cand cred ca va fi bine , cand pic si nu mai pot crede ca va fi ceva, mai am 3 zile pana fac beta, dar nu mai pot, numai dumnezeu sfantul stie ce este si imi da curaj sa ma ridic si sa cred ca va fi bine...alte simptome nu am, nu dorm mai mult, nu mananc mai mult, nu stiu ce sa zic. Dumnezeu sa va aduca sarbatori fericite, implinite cu multa liniste, iubire si cel mai important pt noi toate cu [bebic]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Misspii stai linistita . IgG POZ-ai anticorpi IgM NEG-inseamna ca nu ai o infectie acuta Deci totul este bine CMV= citomegalovirusul este responsabil de infectia herpetica. Oricum chiar daca vei face herpes in timpul sarcinii, nu este nici o problema fiindca tu ai deja anticorpi adica esti imuna, ceea ce inseamna ca si bebelusii vor primi din anticorpii tai prin schimbul transplacentar, adica sunt si ei IMUNI. Te-ai linistit?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui essperantza
Misspii stai linistita . IgG POZ-ai anticorpi IgM NEG-inseamna ca nu ai o infectie acuta Deci totul este bine CMV= citomegalovirusul este responsabil de infectia herpetica. Oricum chiar daca vei face herpes in timpul sarcinii, nu este nici o problema fiindca tu ai deja anticorpi adica esti imuna, ceea ce inseamna ca si bebelusii vor primi din anticorpii tai prin schimbul transplacentar, adica sunt si ei IMUNI. Te-ai linistit?[:D]
partial adevarat, adica citomegalovirusul e responsabil de infectia cu citomegalovirus, NU herpetica. Pt herpes se lucreaza anticorpii antiherpetici. dar restul, cu IgG - pozitiv, adica ai avut infectia si ai scapat de ea IgM - negativ, nu ai infectie acuta e corect. [:)] Gabi+24 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miki_74
fetelor sunt stresata.....nu mai stiu ce sa cred, doua zile m-a durut burta , nu foarte tare, dar ma durea, acum nu ma mai doare nimic de asera... cand cred ca va fi bine , cand pic si nu mai pot crede ca va fi ceva, mai am 3 zile pana fac beta, dar nu mai pot, numai dumnezeu sfantul stie ce este si imi da curaj sa ma ridic si sa cred ca va fi bine...alte simptome nu am, nu dorm mai mult, nu mananc mai mult, nu stiu ce sa zic. Dumnezeu sa va aduca sarbatori fericite, implinite cu multa liniste, iubire si cel mai important pt noi toate cu [bebic]!
stai linistita, ca nici un simptom nu e concludent in perioada asta!! mai sint 3 zile si o sa afli adevarul, pe care oricum nu il poti influenta acum! [pup]si bafta! mai e un pic... Gabi+24 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

misspii Pentru mine e importanta orice experienta, pozitiva sau negativa, chiar daca inteleg si eu ca nu reusim sa fim pe deplin obiective. Pe Ispasoiu l-am intalnit si eu, a fost acolo de vreo cateva ori cand eu m/am intalnit cu doctorul Chicea. Nu pot sa spun ca nu am incredere in medicul la care am fost, pare a avea mai multa experienta decat ceilalti (am dedus asta din faptul ca atunci cand sunt acolo, ceilalti doi medici urmaresc ceea ce face, sunt atenti la deciziile pe care le ia.....sau poate pur si simplu sunt o echipa atunci cand e posibil....) Cred ca Ispasoiu e mai comunicativ, are mai multa rabdare si e mai mult in clinica. Am vorbit si eu o data la telefon cu el si a fost amabil. Ma bucur ca ai reusit! Sa te ajute Dumnezeu sa ii vezi sanatosi in bratele tale. E important pentru mine sa aflu ca sunt reusite la Sibiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bubu30 Multumesc pentru raspuns! Ma incurajeaza experienta ta si a doamnelor despre care imi vorbesti. Nu stiu daca vreau sa trec la Ispasoiu si nici daca ar fi posibil. Mi-ar fi tare rusine daca as da ochii cu Chicea mai apoi. Ma voi gandi..... La Cluj Napoca nu as merge pentru nimic in lume, desi lucuiesc si eu aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monaramona Daca as fi trecut direct la FIV la Sibiu poate ca era mai bine, nu mai aveam timp sa analizez atat. Eu am incercat sa relatez si sa fiu cat de cat obiectiva. Imi lipsea totusi o alta experienta si am avut-o la Budapesta. Ca sa pot fi cu adevarat obiectiva ar trebui sa vad si o clinica privata din Ungaria, Austria.... Tare as vrea sa ajung la concluzia ca la Sibiu se face tot ceea ce e omeneste posibil. As fi mai aproape de casa, as putea comunica mai usor.....(avand in vedre ca nu stiu engleza, iar la clinica din Ungaria cam aceasta e limba in care am putea comunica)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...