Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV la Sibiu (21)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna Misspii si salutari tuturor! Am fost pe 22 dec la eco. Totul este in regula, bebelusii sunt foarte ,,sportivi,, ca sa zic asa. Suntem in 12 sapt si 5 zile si avem urmatoarele dimensiuni: 64,70mm,repectiv,64,50 mm. Colul este ok ca lungime ,si anume:47,98mm. Doctorul mi-a spus ca desi colul are acum lumgimea buna, ar fi bine sa facem un cerclaj ,,preventiv,, ,fiindca sunt 2 iar presiunea pe col va fi foarte mare in lunile ce vor urma. Am vb. si cu dr.Ispasoiu si mi-a spus ca la gemeni nu este indicat cerclaj ,,preventiv,, ,decat daca sunt probleme si anume sangerari, fiindca in sarcina gemelara se produce scurtarea colului din cauza distensiei mai mari uterine. I-am sugerat medicului meu ginecolog sa monitorizam colul si in cazul in care se scurteaza sa intervenim, dar el mi-a zis ca acum are lungimea optima pt. cerclaj si ca se poate duce cu firul de sutura cat de sus vrea el. Acum nici nu stiu ce sa fac si as dori sa le interb pe cele care au avut si au gemelara Yarrina (ai avut cerclaj?), Misspii (ti s-a sugerat vreun cerclaj?).Va pup si astept sfaturi[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

essperanta - eu iti recomand sa faci cerclaj acum cand se poate. Eu, datorita unui medic care mi-a spus ca nu e nevoie am pierdut 2 baieti la 20 saptamani. La 19 saptamani am fost la eco morfologica si totul era OK si peste 5 zile nasteam. Am citit pe forum mai multe povesti la fel ca a mea. Eu zic sa nu risti. Iti doresc SARBATORI FERICITE!
gena MTFHR A1298C heterozigota + gena PAI 1 4G/4G homozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc sarbatori de vis ,cu sanatate ,bucurie,liniste si iubire! Craciun fericit!!!!!! Essperantza - la mine ,inca nu s-a pus problema dar marti ma duc la eco (pe 28.dec) si vom vedea.Sper sa fie OK .Dr spunea ca este bine sa fac pentru ca eu am uterul f mic dar doar daca este f necesar.Te pup si sa ne auzim cu bine.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...